Najdi forum

Smo mlada družina, ki se je pred 5 leti vselila v novo hišo! V bližnji soseski zivi 40 letni shizofrenik.
Pred nekako 2 mesecema sva z možem začela dobivati “čudna sporočilca”, z najrazličnejšimi opozorili, ki jih nedvomno pošilja on.
Sosedje so potrdili, da je enako počel tudi njim in, da ni “nevaren”!
Živi sam in ima opravilno sposobnost, ima še mamo in dva brata, ki nočejo slišati zanj, saj je bil bojda do njih zelo agresiven in je večkrat morala posredovati policija.
Zanima me ali ima kdo kako podobno izkušnjo, naj odneseva ta sporočilca na policijo v vednost, ali naj preprosto vse pozabimo, saj so bojda te njegove “finte” le prehodne in se bo čez čas pomiril!

Kolikor jaz vem, shozifreniki niso nikoli agresivni. Mora to že biti kaka druga bolezen.
Drugače bi pa jaz vseeno šla na policijo, škoditi ne more. Imata pa potem uradno osnovo na bazi podatkov prejetih s strani policije, če bi se slučajno kdaj zgodil kakšen prepir ali kaj podobnega. S pravne strani gledano- če prijavita nadlegovanje, pa čeprav nista sigurna kdo to pošilja, je veliko bolje, kot pa nekoč v prihodnosti reči: “Ja, sva dobivala čudna sporočila, pa jih nisva prijavila.” Zakaj ne?

Se strinjam s Pet.ko odnesita ta sporočilca na policijo! To bo še najbolj pametno!

Da je shizofrenik so mi povedali drugi, pa da ne jemlje redno zdravil!

Včerajšnja situacija, ki nama je dala misliti:
Mož barva ograjo in ta sosed gre mimo, se pozdravita in mož pravi da je bila priložnost in ga je pač vprašal kaj ga moti oz. zakaj nam pošilja lističe. odgovoril je da ga moti naš velik (srednji terenec) avto, ki mu pretrese celo hišo ko se peljemo mimo in celo stene so žačele pokati, moti ga da ne skrbim za otroke, ker je zadnič mala vse popoldne jokala, ker bi naj bila pokakana…, moti ga kako se oblačim, moti ga, da mož nonstop nekaj hodi okrog naše hiše in ga opazuje in še ta moti ga, da imamo bele konje, saj take imajo “cigani” če bi bili mi normalni bi bojda imeli rjave..

Dejstvo je da je z njim nekaj hudo narobe in “opozorilne lističe” bo mož danes nesel na policijo in povedal za včerajšni dogodek, pol bomo pa videli!
Kaj me najboj skrbi je ali lahko ta njegov bes na nas preide v kako fizično nasilje!

Absolutno pravilno, da bo mož odnesel liske na policijo.
Tako bodo vedeli kaj in kako se dogaja… Poročaj!!!

Vsekakor jih nesite na policijo – verjetno ga tam takointako ze poznajo. Nekateri shizofreniki niso agresivni, nekateri pa so, popolnoma odvisno od posameznika. Mislim, da je bolje, da se z njim ne spuscate v debate, pozdravite in to je to, saj kar trdi tako nima smisla.Ce bi se hotel prepirati, mu recite, da se boste pogovarjali v vljudnem tonu ali pa sploh ne in se nehajte pogovarjati. Poskusajte ga ignorirati, kolikor se da, prav gotovo imajo probleme z njim vsi sosedi. PO mojem ga oni tudi ignorirajo – ker ga itak pri vseh kaj moti. Verjetno ni agresiven, ce sosedje niso imeli problemov z njim. Vsekakor pa s sporocili, ki jih posilja, seznanjajte policijo.

Lahko vam pomaga dr, Mravlje…………

Če redno jemlje zdravila, ni nevaren … ampak radi pozabijo na tabletke, po moje se sploh ne zavedajo, kaj delajo.
Naš sosed je bil miren dolga leta, le pogovarjal se je sam s sabo, nikogar ni motil. Eno noč pa se mu je “vtrgalo” in je razbil nekaj šip na naših avtomobilih.

hahaha, najboljšji je tale odgovor od BINČI,hihihihihhi, POROČAJ, tolk firbčna kwa bo da komi čaka kdaj bo POROČILO-POROČILA…hhgiihhi

Jokkl mene niti najmanj ne zanima kaj bo, niti nisem firbčna, vseno mi je, če nič ne piše več.
Samo rada bi, da s svojo izkušnjo pomaga še komu, to je namen, tako, da ne sodi mene po sebi!!!

tako je,…tudi jaz sem v podobni situaciji,ubistvu imam v druzini taksen primer,pa noseca sem in me skrbi glede dojencka kako bomo poleg taksne osebe “shizofrenika” pa ljudje motite se,znajo biti tudi obcasno agresivni,…prosim pomagajte,…nevem kje b sploh lohka nasla pomoc,…

Pozdravljena Tilka! Žal mi je, da prestajaš to v nosečnosti. Ni prijetno in je tudi stresno, vem, ker sem tudi jaz imela izkušnje s tem. Če želiš mi piši preko zasebnega sporočila, da si izmenjava izkušnje!

Torej policija je vzela na “znanje” naredili so zapisnik in sledila bi naj prisilna hospitalizacija, saj je “grozil” vsem sosedom! Ampak problem s tem šele nastane, saj po nekaj tednih zdravljenja pride nazaj in postane še boj nemogoč in maščevalen. Takrat se postopek ponovi in tako pride do začaranega kroga!
Tilka popolnoma te razumem vendar nasveta nimam, razen to, da pojdi vstran če je le mogoče!

Prisilna hospitalizacija zna biti kdaj uspešna, če znajo zadržati pacienta. Glede na to, da je shizofrenik, je najbrž že bil na zdravljenju in poznajo primer.
V mojem primeru je do lečečega zdravnika-psihiatra prišla tudi soseda bolnika in povedala tudi ona kaj se dogaja, tako da je bil malo dlje zadržan notri in je sedaj ko je zunaj uredu, ker jemlje zdravila in hodi na terapije.
Tako, da če bosta z možem pri času, bi bilo dobro, da ko bo do te prisilne hospitalizacije prišlo, da gresta do psihiatra in še vidva povesta svojo plat in odneseta sporočilca s seboj, če jih seveda ni zadržala policija.

“Imam na primer sosedo, ki je včasih zbežala v stanovanje, kadar me
je zagledala, zdaj pa me ignorira. Vem, da me je videla v tistih
situacijah, ko so me zelo bolnega policaji peljali v bolnico, nato pa je
brala tudi senzacionalna poročila o meni v časopisih na straneh črne
kronike. Nič nimam proti, če se boji neznanega. Prvič ko sem šel v
bolnico, sem se sam grozno bal ljudi, ki sem jih videl tam. Vendar sem
potreboval samo en dan, da sem razumel, da so v bistvu čisto v redu
ljudje. Pozneje mi je moj zelo dober prijatelj, ki sem ga spoznal v
bolnici, povedal, da sem bil jaz tisti, ki se ga je on najbolj bal, ko je
prvič prišel v bolnico. Na žalost pa je strah moje sosede tako velik, da
raje ne govori z menoj in če še tako hočem, tega ne morem
spremeniti. Ker poznam njo, laže razumem tudi, zakaj se na primer
ljudje upirajo, kadar želijo v njihovi soseski postavili skupnostni center
za duševne bolnike.”

http://www.depra.si/datoteke/destigmatizacija.pdf

Naj se vam preveč ne mudi sodit drugim.

Med shizofreniki je agresivnih ravno toliko (po statistikah celo malo manj) kot med kao normalnimi.

Je kateremu od sosedov že kaj naredil?

Konkretnega? Ali so to samo neke muhaste pripombe?

Stigmatizacija pa si se ti zdravil oz po zdravljenju jemal zdravila?

Ne srce, bi se pa tebi prileglo malo tuširanja možganov. Nisi najbolj brihtna, a?

Se Vam opravičujem, da sem sploh kaj napisala! Lep dan še naprej!

Očitno ima občasne krize.

… pa tud si veliko domišljate: a mislite, da je danes res tako lahko spraviti koga na prisilno zdravljenje?

Rada bi še nekaj pripomnila in upam, da spet nebo kaj narobe.
Z ljudmi, s katerimi sem se pogovarjala, so mi rekli, da so sami odšli v bolnico ali pa so jih tja peljali rešilci v spremstvu policije (prisilna hospitalizacija) in to govorim samo o bolnikih, ki so se zdravili v Psihiatričnih bolnicah. Ker ste napisali, da so Vas hudo bolnega policaji odpeljali v bolnico, sem prehitro sklepala… Se Vam še enkrat opravičujem.
Drugače pa vem, da so ti ljudje uredu, vsaj tisti, ki sem jih po službeni dolžnosti obiskovala v teh bolnišnicah.

Stigmatizacija, še enkrat prejmite moje opravičilo!

New Report

Close