Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Fluimukan in kašelj

Fluimukan in kašelj

Pozdravljeni dr. Tanč

V torek sem 3 letno hčerko peljala k zdravniku, ker smo imeli od sobote vročino in ker je obupno kašljala. Zdravnica ji je predpisala Hiconcil in inhalacije. Hiconcil smo jemali brez težav, inhalacije pa so pravi podvig. Po pravici povedano jih nismo nikakor uspeli izvesti, saj nimamo inhalatorja. Poskusili smo inhalirati nad loncem (pokriti z brisačo) in pa v kopalnici (narediti paro). NIč ni pomagalo. Hčerka še naprej obupno kašlja, izkašlja pa nič (ne zna ali pa noče, raje pogoltne) Danes smo bile na kontroli (stanje nič boljše,še vendno polno zasušene sluzi – tako je rekla pediatrinja) in nam je poleg omenjene terapije predpisala še Fluimukan.
Sedaj me pa zanima vaše mnenje. Ali ji bo to pomagalo glede sluzi in izkašljevanja (sama vem, da niste pristaš sirupov pri kašlju)?
Pa še to, naša punca sploh noče piti čaja ali vode (pije ju samo v vrtecu), in glede na to da je potrebno Fluimukan vsuti v topli napitek, me zanima ali ga lahko vsujem tudi v sok (ker edino tako ga bo spila).

Hvala za odgovor in lep dan

Najprej naj komentiram, da to ali sem jaz pristaš nekega zdravila ali ne, nima vpliva na strokovnost. Strokovna navodila so takšna, da so sirupi pri otrocih (pa roko na srce, pri odraslih prav enako) čisto nepotrebno obremenjevanje telesa z nepotrebnimi zdravili, ker preverjeno ne delujejo čisto nič. Sirupi proti kašlju bi se morali odmerjati v tako visokih odmerkih, da bi prej povzročili prenehanje dihanja kot pa pomirili kašelj. Ekspektoransi pa sluz otroku ne morejo odstraniti iz dihal, ker je to naloga kašlja samega. Dokler se na zna izkašljati, ne bo nič.
Triletnik mora razumeti, da je neka zadeva zanj pač dobra. Igrajta se pod odejo skupaj 10-15 minut-z loncem, vendar pazite, da se ne poparite. Lahko se igrata pod dežnikom z loncem vrele vode. Skratka, kar je potrebno, je potrebno. Lahko pa si inhalator sposodite. Jok pa bo verjetno enak:=)
Nekaj strogosti bo potrebne tudi pri vnosu tekočin, saj je znano, da dobra hidracija pomeni tudi bolj tekočo sluz, ki jo otrok bolje izkašlja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close