Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca okvara medianega živca

okvara medianega živca

Spoštovani! Prilagam vam opis izvida iz zdravniškega pregleda:

Ugotovili smo znake zelo hude okvare nitja levega in manj desnega medianega živca v zapestju sindrom zapestnega prehoda obojestransko znatno bolj na levi roki Nevrograma levega medianega živca nismo registrirali
Glede na izrazito hude elektrofiziološke spremembe priporočam najprej sprostitev levega medianega živca, Pregled opravljen leta 05/98 ,takrat pri 33 letniku.

Od takrat je minilo že 11 let, vendar jaz od takrat nisem ukrenil nič v smislu, da bi se kaj operiral. Seda (44let) imam še vedno te težave, vendar ne vedno, bilo je tudi stanje ko nisem imel težav.Sedaj me zopet nekaj zateguje po sredini dlani, kot bi me ena žička zategovala proti prstancu…

Na operacijo nisem šel…ker se bojim, da operacija sploh ne bi uspela.

Prosim vas za kakšen vaš nasvet, kako mislite da se bo to nadalje razvijalo, če ne bom nič ukrepal ..torej ne bom šel operirat.? Kakšne lahko imam posledice?

Hvala.

Pozdravljeni!
Ne vidim razloga, da bi se tako bali operacije, da raje prenašate težave….odločitev pa je seveda vaša. Kako so se težave razvijale ali morda poslabševale zadnjih 11 letih ne vem, verjetno pa bo smiselno ponoviti sedaj že 11 let EMG staro preiskavo, če se boste v primeru potrebe odločili za operacijo.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close