Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Zapiram luknjo s knaufom in izolacijo …

Zapiram luknjo s knaufom in izolacijo …

Pozdravljeni!

Montažerji so montirali okno, ostala je luknja od starih rolet, ki jo je potrebno zapreti. Razmišljal sem o stiroporu + purpen, nato čez knauf. Ker tega še nisem počel, vseeno pa sem zadosti vešč raznih opravil, da ne mislim plačevati 150+ EUR za delo, ki sem ga zmožen z malo predznanja sam opraviti, me zanima sledeče:

– kaj vse potrebujem (purpen, stiropor, knauf, verjetno kaj za vpeti knauf ploščo v luknjo …)
– kako naj se zadeve lotim (plast stiropor odrežem po raznih luknjah in nišah, vmes purpen, kako montirati knauf?)

Za vsak nasvet se že vnaprej iskreno zahvaljujem.

LP, Jure

Jure,

osebno vam priporočam, da si vseeno privoščite knaufarja, saj je dobro opravljeno delo bistvenega pomena pri uhajanju toplote iz prostora. Žal postopek ni tako enostaven kot se morda zdi. Lahko nam pišete na [email protected], seveda pa si zadevo lahko ogledate na internetu, kot nekateri počnejo, ali za pomoč prosite v trgovini Kalcer iz Trzina.

LP,
Tatjana

Ah dej dej. Marsikdo se je “majstrskih ” opravil spravil delat sam iz nule, pa je veliki večini ratalo. Če pa na začetku nekaj zajebeš, pač popraviš al pa narediš še enkrat. Definitivno pa narediš bolj kvalitetno kot knauf majster ker delaš zase.


@Jure79
, knauf ni za izven bajte. Uporablja se stirodur ali WD- plošče(najbolj trdna stvar-stirodur 4-5 cm + mreža na obeh straneh). Definitivno moraš prvo kupit ALU profile (CD je zadost, + direktne nosilce) in narediš škatlo in jo namontiraš nad okno. Potem WD ploščo enostavno navrtaš na ALU profile, zbandažiraš s trakom in namečeš izravnalno maso oz. fasado. Preden zapiraš s ploščami, luknjo prej nabaši z Urso.

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Pozabil sem povedati, da delam to z notranje strani, ne z zunanje, ker je z notranje strani odprto. Na zunanji strani je les in čez fasada.

Se pravi, po kmečko, natančno zmerim dimenzije ALU nosilca, ga zašraufam v luknjo, nabijem luknjo čimbolj na tesno z URSA TWP1, zašraufam knauf na nosilec, po režah mrežico in čez izravnalno maso?

Če je to tako, imam nekaj podvprašanj:
– kam po ALU profile, mi jih v štacuni zrihtajo na želeno dimenzijo ali so nastavljivi?
– knauf mi v npr. Bauhausu obrežejo na mojo dimenzijo?

DRRR, hvala za odgovor.

LP, Jure

odrežejo na dimenzijo. nekateri mojstri uporabijo lesene ‘lajšte’ namesto alu profila in gips ploščo (vmes pa unrsa izolacijo). oboje pritrdijo z lesnimi vijaki in pokitajo glave vijakov.

1. V Bauhausu odreži knauf (2 m x 1.2 m )z olfo samo tolk da gre v avto. Najprej na pol po dolžini in samo prepogni da poči.

ALU CD profile imaš tudi tam(2 al 2.5 m – tolk da gre v avto., prav tako direktna obešala,( ki jih prepogneš na U).

2. En CD profil našraufaš(posebni šraufi za dva pleha skupaj dat) na spodnji del U-ja(2 obešali na en meter je zadost- 20-30 cm od vsakega konca profila)), enega pa na koncu U-ja. Narediš dve taki konzoli in jih našraufaš v zid od spodaj navzgor.
Nabašeš izolacijo, pokriješ s knaufom, zbandažiraš z maso za stike in z mrežico. Na koncu zagladiš z izravnalno maso. Stike knaufa z zidom loči s trakom za malanje.
Izračunaj tako da bo knauf prišel 2-3 mm globje od stene, potem samo še potegneš izravnalno.

ALU profile režeš s fleksarco ali žago za kovino, knauf z olfo.

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

DRR ravno zaradi takih kot ste vi, ljudje mislijo da znajo marsikaj sami narediti. Seveda se sam potrudiš in narediš maximalno, samo že iz vprašanj Jureta se da sklepati, da teh zadev ni delal, vse zgleda lahko ko gledaš druge, ko se pa sam lotiš zadeve pa ugotoviš da niti ni tako. Pa konc koncev niso vsi za vse, moj zna tud marsikaj sam narest, pa oči tud, brat pa bolj ne k ja, tko da niso vsi tok sposobni kot ste vi.

Drugače pa ja, določen material je baje malo cenejši u Bauhausu kot v Kalcerju. Obstaja pa tudi trgovina Baustoff+metall na Tržaški.

Jah, brez Mujota se še čevelj ne obuje…

Če ne bi znala vozit avta in bi ti nekdo na list papirja napisal kako in kaj, ni hudič da se ne bi naučila sama…

Sem že enkrat pisal v eni temi da niso vsi tisti ki plačujejo druge majstre, totalno nesposobni ampak neiznajdljivi lenuhi…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

…hm hm .. kaj če bi kar vsi delaltako malo po domače…

in nebi bli lenuhi kot ti praviš..

zakaj bi potem hodili v šolo in plačevali drage šolnine če pa se vsega lahko lotimo sami..
zakaj bi koneckoncev sploh upoštevali neke pravila in zakone če pa vsak lahko dela po svoje..

…zakal bi”le čevlje sodi naj kopitar” ko pa kopitar lahko tudi gradi stolpnice..

ja ja ja … res je … DRRR za domaje velikokrat vse dobr,ne pa da se še bolj potrudiš..kje pa..le tisti ponos “TO SEM PA SAM NAREDIL”.. ja ja … in ob takšnih hvalisanjih tudi če vidi navadno skropucalo,običajno še strokovnjak obmolkne..

******************************* ne vabi mi solz na oči, ker jokati hočem sam. Le srečo hočem deliti, polno naročje,tebi jo dati. *******************************

Ne ga srat…pejt v katerikoli bajto z betonsko plato pa pristavi na strop 3 m vaservago pa se čudi kolk “majstri” delajo strop u nulo…

Da ne govorim o kvazi keramičarjih…res dobrih je mogoče 5 %. In se tudi opazi, če imaš oko za to. Eni pač gledajo od dveh metrov. Tam zgleda vse ok….

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Še nekaj: dober malar izravnava stene ponoči s pomočjo reflektorja…v vednost…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Iz svojih izkušenj z enako situacijo ti povem, da se s tem ne splača zaje..at.
Pa ne delam reklamo nikomur,res , samo, stvar res ni čisto tako enostavna, sploh za nekoga ki nima nobenih izkušenj (BTW: pa jaz sem jih imel kar nekaj.)

Ves čas ti bo nekaj manjkalo, stalno se boš vozil sem in tja, zapravil bogastvo za bencin, kupoval razna orodja (gladilke, lopatice ozke,. širše, kotne..) ,..
In če sicer nimaš drugih podobnih del, ki bi jih izvajal sam kasneje, se ti vse to preprosto ne izplača.

Razen, kor rečeno, če bi to razumel kot hobi – kar pomeni, da ti ni škoda časa in denarja..

Borg, vse kar praviš je res, vendar pa veliko zadev že imam… Luknja ni ne ogromna, ne komplicirana, pač škatla velika 10 x 20 x 180 cm. Imam že mrežico, gips, izravnalno lopatko, špohtle, vijake + vložke, bormašino … In glede na to, da se danes pri meni oglasi mizar zaradi neke druge zadeve, ga bom prosil, da mi nareže 4 lajšte, ki jih pritrdim v luknjo, manjka mi samo knauf in izolacija, pa je… Itak rihtam še druge stvari in grem vsak teden v Bauhaus.

čisto sestrinjam o raznih Kvazi mojstrih, veš to so ravno tisti mojstri ki se delajo da vse znajo in mislijo da se lahko lotijo vsega.

..a bi si ti upal prit položit 3m letev v mojo bajto???? ali pa tam kjer sem jaz delal????????? ;)))))

******************************* ne vabi mi solz na oči, ker jokati hočem sam. Le srečo hočem deliti, polno naročje,tebi jo dati. *******************************

čisto sestrinjam o raznih Kvazi mojstrih, veš to so ravno tisti mojstri ki se delajo da vse znajo in mislijo da se lahko lotijo vsega.

..a bi si ti upal prit položit 3m letev v mojo bajto???? ali pa tam kjer sem jaz delal????????? ;)))))[/quote]

Upal. Bi bilo dobro za videt če je res tko kot pišeš.
. Od enih parih majstrov sem slišal kako delajo strope. Enkrat namaže, drugi dan pošmirgla robove in nanese še enkrat. Naslednji dan pobrusi šmirglom kar na teleskopski palci. In to je to. Tud če striže 3 cm na 4 metre.(plata ni nikol v vaservago. Če pa stropnike prekmalu pobereš stran, se pa še dodatno povesi na sredini…)
Od daleč se res ne vidi, vidi se potem, ko nalepiš malarski trak pod strop na steno z vaservago…

Pa sej ti verjamem da obvladaš. Marsikateri majstr dela pa zelo površno…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ja DDR veliko jih dela površno in meče slabo luč na tiste, ki se trudijo, kot da delajo zase.

Pa sprejeti je treba dejstvo, da niso vsi mojstri oz. ročno spretni, da bi se zadev lotevali sami. Pa če že enkrat rihtaš hišo potem si res privoščiš mojstra, ni to postopek, ki ga delaš vsako leto pa ti je vseeno. Naš sosed je moral naresti luknjico za cev pa je naredu tako luknjo, da je šel lahko on sam čez njo. Pa mu je tud mojster naroču kako mora narest, žal res niso vsi za vse.

… no lahko bi ti pokazal kar v tvoji bližini… sem opazil da si govoril nekje o “Logatcu” .. no .. tud reflektor lahko uporabiš… ;))))

******************************* ne vabi mi solz na oči, ker jokati hočem sam. Le srečo hočem deliti, polno naročje,tebi jo dati. *******************************


Ah dej, tolk se pa ni treba skoz hvalit…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

;)))

******************************* ne vabi mi solz na oči, ker jokati hočem sam. Le srečo hočem deliti, polno naročje,tebi jo dati. *******************************

New Report

Close