Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina boleče bezgavke

boleče bezgavke

Spoštovani g. doktor!
Obračam se na Vas, ker bi rada odgovor na moje težave. Pred slabima dvema mesecema sem obležala v postelji zaradi viroze, kašelj je bil suh, imela sem bolečine v sklepih in povsod po telesu. Pod pazduho sem začutila eno bulico. Imela sem tudi vnetje ušesa in grla. Stanje se je umirilo po jemanju zdravil, pitju čaja in počitku. Sedaj pa se je vse skupaj ponovilo. Trese me mraz, temperaturo imam le rahlo povišano, bolijo pa me bezgavke na vratu in cel vrat ter desna rama, pa še bezgavke pod pazduho. Skratka, sem brez energije za delo in se vsak dan skoraj odvlečem v službo. Kašelj je suh in traja že od božičnih praznikov. Sem nekadilka in imam astmo. Bila sem že pri ginekologu, ki mi je pretipal bezgavke pod pazduho in prsi, a ni našel nič posebnega. Od rojstva imam težave s ščitnico – hipotirozo in jo zdravim z zdravili. Trenutno še hodim v službo, ker pa sem zaposlena v trgovini in sem praktično ves dan na nogah, prihajam domov čisto zdelana in že dva dni počivam. Rada bi nasvet, kaj naj storim? Kaj je narobe? Enkrat mi zdravnik omenil, da je imunski sistem slab in se me zato lotevajo viroze in bolezni.

Hvala za Vaš odgovor!

Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani!

Težko konretno razložim, a kaže na ponovni zagon virsusne infekcije in glede na vaše delo brez počitka očitno ne bo šlo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!
Hvala za Vaš odgovor. Danes sem bila pri svojem zdravniku, ki mi je pretipal bezgavke na vratu in pazduhi. čutila sem bolečine in še vedno jih čutim. Poslal me je v laboratorij, ki pa je pokazal normalne levkocite in CRP, pri diferencialni krvni sliki pa je bilo nekaj stvari debelo tiskanih. Žal sem zasledila samo, da je nekaj v zvezi z limfo in še nekaj stvari. Izvide ima zdravnik. Antibiotikov nisem dobila. Poslal me je na punkcijo bezgavke v levi pazduhi. Rekel pa je še, da če se kašelj ne bo umiril do naslednjega tedna, da me bo poslal še na slikanje pljuč. Prebrala sem namreč, da pri limfomu bezgavke niso boleče, moje so. Saj nočem takoj pomisliti na kaj hujšega. Samo ko takole prestajam ta grozni kašelj in čutim bolečine v pazduhi in na vratu, me je strah. Mogoče vse skupaj ni nič, vendar pa slabo počutje še kar traja, sem brez energije. Za bolniški dopust pa se bova še pogovorila z zdravnikom. Kaj lahko vidi zdravnik pri diferencialni krvni sliki? Naj s punkcijo še počakam? Pri 22-ih letih sem že imela 2x punkcijo kostnega mozga, ker so sumili na levkemijo. Takrat sem imela grozno nizek hemoglobin.

Hvala za Vaš odgovor.
Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani!

Če vas močno skrbi, pojdite malo prej, če ne, se pa niti ne mudi.

Navadno je pomembna samo pri akutnih bakterijskih infekcijah, ki jih pa ne omenjate. Izključiti želi ev. levkemijo, kjer pa je pomembno predvsem število nezrelih cleic.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani g. doktor!
Hvala lepa za odgovor. Na punkcijo bom šla naslednji teden, potem pa bom videla, kako in kaj.

Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani!

Sporočite nam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani g. doktor!

Včeraj sem dala skozi punkcijo bezgavke v pazduhi. Malo me je bolelo pri punktiranju, ko pa je bilo konec, se mi je tako zvrtelo, da so mi morali dvigniti noge, da je prišla kri v glavo. Popoldne me je tresel mraz, zvečer pa sem bila že čisto izmučena. Danes zjutraj sem ostala doma, ker sem se počutila slabo. Popoldne sem šla k svojemu zdravniku, ki me je poslal v laboratorij. Izvidi so bili: levkociti, hemoglobin eritrociti, … b.p. trombociti povišani, limfociti nizki, vrednost je bila 16 in pa še bazo ter nevtrosegmentirani so bila odstopanja. Kašelj je suh in traja že od božiča, zadnji teden pa je še bolj moteč. Včasih zaradi tega bruham. Boli me v pljučih. Poslal me je na odvzem krvi za ščitnico in k pulmologu. Dal me je na bolniško, saj sem mu povedala tudi za bolečine v tilniku in glavi. Leva pazduha je občutljiva in boleča, počutim se utrujena in brez energije. Temperatura je le rahlo povečana, vendar pa čutim da sem zaspana in da bi stoje zaspala. Vem da moram počakati na izvide punkcije in da moram dati skoz še te preiskave, vendar pa se sprašujem, zakaj imam kar naprej te težave: utrujenost, bolečine v glavi in na tilniku in na bezgavkah, dolgotrajni kašelj, ki se ne umiri? Prosim pa tudi če napišete za krvne izvide, kaj pomenijo ta odstopanja.

Hvala za Vaš čas.
Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani!

S temi odstopanji si ne moremo kaj dosti pomagati pri diagnozi, zato tudi težko kaj komentiram.

Punkcija ne bi semla povzročati takih težav, kot jih opisujete.

Kašelj se vam očitno ne bo umiril do zgodnjega poletja. Bolečine v galvi in v tilniku bi lahko bile zaradi vratne hrbtenice in dela, če imate glavo staln ov določenem položaju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

ŠEST

New Report

Close