Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija povišan krvni tlak po porodu in mravljinci v prstih

povišan krvni tlak po porodu in mravljinci v prstih

Rodila sem pred 6 imi tedni. Nekaj dni pred porodom se mi je zvišal krvni tlak, ki je še sedaj previsok. Cca 140/95. Po porodu so se mi pojavili tudi mravljinci v prstih na rokah, ki trajajo ves dan, kljub temu, da se veliko gibljem na svežem zraku in telovadim. Naj omenim, da imam še vedno zatečene gležje in povečane vene.

Če ste imeli pred nosečnostjo normalen krvni tlak in nimate ožjih sorodnikov z visokim krvnim tlakom predvidevam, da se bo v kratkem tlak vrnil na vrednosti pred nosečnostjo. Ker si predstavljam, da dojite, bi dal prednost zdravemu slogu življenja (manj slana hrana, več zelenjave in sadja ter nadaljevanje gibalne aktivnosti). Težko bi znal odgovoriti na vprašanje zakaj so nastali mravljinci in kako naj ukrepate. Krvni tlak ni tako visok, da bi povzročil navedeno motnjo, ali pa? Ali imate majhne spremembe v vratni hrbtenici? Blago zatekanje gležnjev je povezano z nekoliko nabreklimi venami. Morda bi koristilo povijanje nog.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close