Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Težave z grlom

Težave z grlom

Pozdravljeni!

Že nekaj časa imam težave z grlom, ki me pa čedalje bolj motijo in počasi se že sprašujem, če slučajno ni kaj hujšega.

Že pred časom mi je splošni zdravnik povedal, da imam kronično vnetje grla in da bom morala biti zelo pozorna kaj jem in pijem. Tega se držim kolikor se lahko, toda čedalje pogosteje imam občutek kot, da bi se mi v grlu nekaj zataknilo. Kot bi imela kepico v grlu, ki se noče nikakor odstraniti. Najbolj čuden občutek je, ko požiram slino. Pijem čaj z medom, vzamem kakšno septoleto. Občutka, da imam nekaj v grlu se ne morem znebiti.Ko kašljam občasno dobim občutek kot, da bom nekaj izkašljala ampak od tega ni nič.

Kašljam zelo malo, spim tudi brez težav, kakšen dan pa imam občutek kot, da je z grlom vse ok.

Kaj naj storim?

Hvala in lp,
N.

Spoštovani!

Če bi imeli kaj drugega (hujšega) kot kronično vnetje sluznice, ne bi se težave tako spreminjale (čas bolje, čas slabše, včasih nič …).
Čuvajte se tudio želodčne kisline, čim bolj sproščeno govorite (če morda imate takšno službo).

LP. drIB.

lep pozdrav!
imam isti probelm. že enih 5 let imam občutek, da imam nekaj v grlu, oziroma v požiralniku. nikakor tega ne morem spravit stran. ta občutek je vedno prisoten in me včasih tudi draži h kašlju. še posebno je moteče, ko imam v ustih žvečilni gumi. takrat me začne v grlu nekaj praskati in dražiti, da moram kašljati oziroma žvečilni takoj odstraniti. rada bi se tega znebila,ker me zelo moti. bi potrebovala pregled grla oz. požiralnika?
hvala in lep pozdrav

Spoštovani!

Vi bi morali najti, kaj vas draži in se temu strogo izogibati, le tako se stanje izboljša (kajenje, želodčna kislina, alergija, gazirane – mrzle pijače, suh zrak…)

LP IB.

ne kadim, tudi gaziranih pijač ne pijem, alergije mi niso odkrili … ta občutek v grlu je vedno prisoten. vedno ko požrem slino, čutim da imam nekaj v grlu. ali je možno, da je zrasla kakšna bulica ali kaj podobnega?

Spoštovana!

Ali je kaj zraslo, ne morem vedeti, dokler ne pogledam. Mislim, da ni, vendar je v medicini “vse” možno.

LP IB.

New Report

Close