Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Hornerjev sindrom

Hornerjev sindrom

Lepo pozdravljeni!

Prosila bi Vas če mi lahko poveste čim več o omenjenem sindrumu. S katerimi boleznimi je lahko povezan (Simptom katerih bolezni je lahko)? Je možno da je to stanje nastalo zaradi preeklamsije v nosečnosti in kako se razvija?

Hvala in LP

Hornerjev sindrom sestavljajo: ptoza (povešena) zgornje veke, mioza, enoftalmus (vdrto oko) ter anhidroza (nezmožnost potenja), na enistrani. Začetni Hornerjev sindrom se lahko kaže samo z razliko potenja na obeh straneh čela, še preden je pri običajni svetlobi očitna razlika v velikosti zenic.
Kje vse se lahko pojavi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Horner%27s_syndrome

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za vaš odgovor. Pri meni so se najprej pojavile težave s potenjem, kasneje tudi zoožana zenica. Bo še slabše? Se mi bo povesila veka…..?Vem da tole ni čisto pravi forum, amapk ne vem na kater forum točno naj se obrnem. Zenica je sicer odzivna, vendar je ves čas bolj zoožana.

Hvala,

LP.

Glede na to, da nimam podatkov ne o vzroku Hornerjevega sindroma ne o poteku, vam tega ne morem napovedovati.
Z več podatki se obrnite na forum Družinska medicina oz. glede na vzrok na katerega drugega.
http://med.over.net/forum5/list.php?4

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Vzrok naj bi bila preeklampsija, oziroma visok pritisk v nosečnosti. Najprej se je kmalu po porodu pojavilo potenje, kasneje tudi zoožana zenica. Počutje o.k., v rokah nobenih mraljincev, odzivnost leve strani normala, le na levi nogi malo slabši refleksi. Kako se v najslabem možnem scenariju lahko razvije ta sindrom? Je možno, da se sploh ne bo več razvijal? Žal angleško ne obvladam preveč, sploh ne medicinskih izrazov, zato sem si le na pol lahko prebrala kar piše na povezavi, ki ste mi jo napisali.

Hvala za vaš čas in pomoč!

lp

Ne vem, če je Hornerjev sindrom v zvezi s preeklampsijo. Zagotovo ga je potrebno opredeliti. Pravi naslov je vaš osebni zdravnik.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close