Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Diphereline

Diphereline

pozdravljene….

23.dan ciklusa sem začela z Diphereline in sicer vsak drugi dan do M….samo kaj ko te M ni od nikoder in mi zamuja že 4.dan…ali je tudi kateri izmed vas zamujala,ko ste začele z Diphereline inekcijami?

Tudi meni je zamujala – mislim, da skoraj en teden.
Se pa to rada dogaja, tako da ni panike. Ko pri meni menstruacije kar ni in ni bilo, mi je dr. Reš rekel, da naj si jih dajem na dva dni. Ko je prišla, pa spet vsak dan.

Jp, tudi meni je zamujala več kot en teden!

hvala lepa za tolažbo…no,sem jo pa dobila včeraj zvečer,tak da sva bila danes zjutraj že pri njemu in sem začela z menopurjem,po dve ampuli na dan…upajm, da se bo pridelalo dovolj kvalitetnih jajčec…

Jaz sem danes od dr. Reša.

Po prvo inj. Dipherelina grem 5.3., čez danes 3 tedne, to bo moj 29 dan v tem ciklusu. In k njemu naj pridem okoli 11. ure, takoj ko pride v Lj.

Me prav preseneča, ker imate ve te inj. že prej, nekje okoli 22 dne, zato ne vem. Je rekel, da bom 5.3. vse zvedela, ali si jih dajem na 2 dni ali vsak dan.

Če me M slučajno prehiti, potem moram nasl. dan, torej 2 dan M k njemu zjutraj, bom dobila v tem primeru obe naenkrat, Diphereline in Menopur.

Jaz bom imela 3 doze Menopurja tako mi je rekeč, in tudi napisal na list, ali to pomeni 3 ampule? Ali je to tudi za mešati z tisto vodo kot Menogon?

Kaj lahko tudi, če bom imela tako pozno Diphereline pričakujem zamujanje M?

Ja..zgleda, da tale M vedno zamuja, ko jo najbolj čakamo!

Bata..

Mogoče boš pa imela obe Menopur + Diphereline istočasno. Bo kratki postopek?
Jaz sem drugi dan mensturacije dobila Menopur + Diphereline hkrati.
Tako sem si dajala Menopur na eno in Diphereline na drugo stran trebuha. Nič kaj lepo ni zgledalo. Trebuh mam pa ceeel črni!
Je pa že mimo in upam da se bo pošteno obrestovalo.

Ja, Menopur je v prahu, torej se meša z vodo.

Mah, pri vsaki gre drugače..

Tudi glede injekcij. Nekatere punce si dajejo injekcije zjutraj, jaz sem prvo dobila šele popoldan.. seveda sem takoj povprašala o tem in je rekel, da to nima nobene veze in tudi ura ali dve zamude ne pradstavljata nobenega problema.

Včeraj sem si dala zadnji dve injekciji. Danes zvečer imam UZ, takrat pade tudi stopka.
A na dan stopke več ni drugih injekcij (Menopur + Diphereline)??

Se bojim, da bom dobila premajhno dozo 🙂

Lp

Prosim za hitro informacijo, kje ste dobile ali kupile injekcije Diphereline. Meni so rekli v lekarni, da jih v Sloveniji ni mogoče kupiti.

Jaz jih bom dobila pri dr. Rešu v koncesijskem postopku.

Jaz mislim, da bi moral biti na voljo v Slo, glede na to, da se res predpisuje v koncesijskih postopkih… Preveri v kakšni drugi lekarni. Verjetno ga res nimajo na zalogi, ga pa lahko naročijo.

Hvala za info, seveda sem takoj klicala dr. Reša, ki pa mi je zatrdil, da jih on nima in da jih pri njem še nobena ni dobila.

Tudi v treh lekarnah sem preverala, pa nič.

Kaj rica

dr. Reš, ti je rekel, da on nima Diphereline in da jih pri njemu še nobena ni dobila?

Doma imam eno škatlo diphereline. Ča rabiš ti jih lahko prodam. Sem jih pa kupila v sloveniji.

lp

Ja, bata, tako mi je danes rekel.

Ozone, jaz rabim injekcijo diphereline depot 3,0 mg. To imaš ti? Kje si pa kupila?

Pri meni se M packa, kot da misli priti, pa je ni od nikjer.

Na 29. dan se imela prvo inj. Diphereline, danes drugo, packa pa se še vedno, samo M še ni. Reš pravi, da se mora uliti, da je prava M.

Kaj mi lahko kar pošteno zamuja po teh inj. ? No, sedem mi jih je dal za 7 dni, upam, da prej pride M.

Ah, ko najbolj čakaš, pa ti zamuja. Upam, da zadnjič vidim M v skoraj 1 letu in še več.

Ne, jaz sem imela Diphereline 0,1 mg dnevno. Kupila sem jih v lekarni v MB.
Če greš na http://www.zdravila.net, boš videla da imamo v SlO tri vrste diphereline, in sicer:
1. DIPHERELINE 0,1 mg prašek in vehikel za raztopino za injiciranje
2. DIPHERELINE 11,25 mg prašek in vehikel za suspenzijo za injiciranje
3. DIPHERELINE 3,75 mg prašek in vehikel za suspenzijo za injiciranje

Ti rabiš to zadnjo. Navodilo si lahko ogledaš na: http://www.zdravila.net/navodilo.php?navodilo=a-004976.pdf&dir=pdf

Spodaj podajam opis:

Ime zdravila:
DIPHERELINE 3,75 mg prašek in vehikel za suspenzijo za injiciranje

Zdravilna učinkovina: triptorelin

Farmacevtska oblika: prašek in vehikel za suspenzijo za injiciranje

Pakiranje: škatla z 1 vialo s praškom, 1 ampulo z vehiklom, 1 injekcijsko brizgo in 2 injekcijskima iglama

Količinska sestava zdravilnih učinkovin: 1 viala vsebuje 3,75mg triptorelina v obliki triptorelinijevega embonata

Delovna šifra: 013110

Številčna oznaka EAN: 3837000088342

Dovoljenje za promet: 5363-I-874/07 z dne 21.11.2007 veljavno do preklica

Registr./zadnja spr.: podaljšanje dovoljenja za promet

Imetnik dovoljenja: PharmaSwiss, d.o.o.,Wolfova 1, Ljubljana, lovenija

Izdelovalec/proizvajalec: Ipsen Pharma Biotech,83870 ignes,Francija/Gie Beaufour-Ipsen International S.N.C., 75116 Pariz, francija

Anatomsko-terapevtsko-kemična (ATC) klasifikacija:
L Zdravila z delovanjem na novotvorbe in imunomodulatorji
L02 Endokrino zdravljenje
L02A Hormoni in sorodne učinkovine
L02AE Analogi gonadotropin sproščujočih hormonov
L02AE04 Triptorelin
Triptorelinum

DDD: Ni podatka

Razvrstitev na listo: Nerazvrščeno

Način/režim izdajanja:
ZZ- Zdravilo se izdaja le na recept, uporablja pa se samo v javnih zdravstvenih zavodih ter pri pravnih in fizičnih osebah, ki opravljajo zdravstveno dejavnost.

Posebne oznake:

Oglaševanje:Ni dovoljeno

Dovoljeno pakiranje v originalu z nalepko do: 05.01.2005

Cena po pravilniku:168,04 EUR

New Report

Close