Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Železo

Železo

Spoštovani,

Star sem 44let in imam izvid železa 30,8. Zakaj pride do povišanja in kako naj ukrepam?

Prosim vas še za sledeče mnenje. Gre za mladostnika,(53 kg) keteremu je pulmolog pred letom dni predpisal zdravilo za astmo, Alvesco 160.

Na ponovnem pregledu čez eno leto je zdravnik ugotovil, da je astma lepo vodena, brez težav, pljučna funkcija popolnoma stabilna. Zdravnik napiše, naj nadaljuje z jemanjem zdravila Alvesco 160.

Mene pa nekaj zanima, ker obstaja tudi zdravilo Alvesco 40 mcg in Alvesco 80 mcg, zakaj je predpisal najmočnejše 160 mcg.?

Pri pulmologu žal nisem bil pozoren. Ali mi svetujete, da pokličem in vprašam?

Razmišljam namreč, da nižje ko je moč zdravila, so tudi nižji vplivi stranskih učinkov, čeprav zatrjujejo da so to neškodljiva zdravila.

Hvala za vaše odgovore.

Pozdravljeni!
Višje vrednosti železa so lahko zaradi motene presnove železa (“hemokromatoza”), lahko posledica jemanja preparatov z železom, napaka pri odvzemu krvi (laboratorijska napaka)… …
Pri mladostnikih in odraslih je 160mcg priporočeni začetni odmerek, pri nekaterih je možno zmanjšati odmerek na 80 za vzdrževalno zdravljenje. Primeren odmerek je tisti, ki omogoča kvalitetno življenje brez poslabšanj, žal ne morem oceniti, če bi bila astma še dobro vodena pri razpolovljenem odmerku. Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close