Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo protiglivična dieta in reakcija

protiglivična dieta in reakcija

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč.

5.1.2009 sem pričela z protiglivično dieto. Moram povedati, da sem s to dieto poskusila že pred 3 leti, vendar mi je po 4 dnevih diete tako padel krvni sladkor, da me je mož le s težavo zbudil, ko sem sredi popoldneva med sedenjem zaspala v trenutku. Od takrat mi je potem sladkor nagajal kar kako leto, potem sem zanosila, rodila in sladkor imam sedaj normalen.

No, kaj me zanima….Sedaj sem, kot rečeno, na dieti že 14 dni, in se krasno počutim. Mi sicer vsake toliko res malo ponagaja občutek ravnotežja, ampak gre. Sem si pa vse prebrala, kaj in kako in se striktno držim navodil. Moram povedati, da tudi še dojim.
Zgubila sem tudi 2,5 kg (imam 163 cm in še 69 kg). Sem pa se v soboto prekršila in sem poskusila 2 koščka enega kruha z belo moko, ker smo imeli eno zabavo. Po tem sem mislila, da bom pa….Me je tako napenjalo, da se nisem mogla niti skloniti, kaj šele kaj drugega. Vse me je bolelo, imela sem krče,….. Potem sem imela veliko vetrov in je minilo čez slab dan.

Zanima me ali je možno, da bi s tem načinom prehranjevanja izzvala kako bolezen prebavil, ala celiakija, glede na to sem imela take težave z zaužitjem pšenice.

pa še to…svetovali so mi, da uživam antioksidante. Jemljem Koencim q10+ česen. je to ok?

Hvala, M.

Glivice obožujejo sladkor (bela moka je čisti OH in se pri presnovi spremeni v sladkorje). Verjetno ste tudi že prebrali, da glivice izločajo močne strupe v obliki plinov, imenovane afla toksini. Vi ste jih najprej razveselili z njihovo najljubšo hrano, one pa so vam vrnile uslugo s pošteno porcijo vetrov. No, če to ni dobra izmenjava – za glivice!

Če bi bila črevesna flora zdrava, potem vam nekaj koščkov kruha ne bi škodilo. Verjetno ste tisti dan pojedli še kaj takšnega, da je koristilo glivicam. Protiglivična dieta je najbolj zdrava oblika prehranjevanja (vsaj, če se držite naših navodil), tako da ste lahko brez skrbi.

Zdaj pa še k bolj pomembni temi: če dojite, ne smete biti na protiglivični dieti. In to prav zaradi afla toksinov, ki vas zastrupljajo. Med nosečnostjo lahko samo črtate sladkor in za 50% omejite uživanje OH. Tudi pri hujšanju se sprošča preveč strupov, kot jih je telo sposobno izločiti. Vsi ti strupi pridejo tudi v mleko in s tem v dojenčka. Super ste začeli, vendar zares začnite šele po dojenju.

Kot antioksidant priporočam eliksir iz granatnih jabolk. Za umetno narejene izolirane vitamine in minerale pa nisem.

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close