Najdi forum

Kateri avto?

Se mi zdi, da sem že kar nekaj časa nazaj na tem forumu prebirala kakšen avto imate, sedaj pa z iskalnikom ne najdem? Mi v naslednjem letu nameravamo menjati, imeli pa bomo 3 otroke. Kakšen predlog?
hvala.
Lp,
Maja

Ford mondeo karavan.
Zadaj trije komotni sedeži, vsi trije s tritočkovnim varnostnim pasom. Ogromen prtljažnik.

Mi smo se odločali med tem karavanom in različnimi enoprostorci, pa je zmagal zgoraj navedeni. Enosprostorci ponavadi nimajo velikega prtljažnika.

Mi imamo citroena C8 , ima sedem sedežev tako, da lahko še babi in dedi gresta zraven.

mi imamo tudi Ford Mondeo karavan pa je zadaj premalo prostora.Prtljažnik je že res da je velikampak otroka težko zapneš in tisti ki sedi pri vratih je napol nagnjen. Imamo pa en sedež od 9-18kg, in dva 18..Ravno smo v fazi nakupa enoprostorca.

Napol nagnjen??? Tega pa res ne razumem.

Pri enoprostorcu boste enako (s težavo???) zapenjali. Brat ima Xsaro Picasso, zato vem.
Razen če vzamete velikega enoprostorca – za 7-8 oseb. Pri teh boste sedeže bolj na komot razporedili. Ampak za petčlansko družino deluje preveč “kombijevsko”. No, sicer pa boste to sami ugotovili…:-)…ali pa tudi ne.

Srečno!

da je scenic zakon. Udoben, prostoren…Res imamo “samo dva” otroka ampak se mi zdi, da bi komot imeli 3.

VW Touran. Mi smo z njim zadovoljni. Imava tri otroke,sedežev pa sedem. Prej smo imeli vW Passat karavan, pa ni bilo tako fajn, ker ni vsak sedež posebej. Prav tako je lažje otroke dati v avto, če je ta malo višji. Razlika v prtljažniku je ta, da je imel passat bolj dolgega, touran ima pa višjega in krajšega.

Tudi midva se odločava za večji avto pa me zanima tiste ki imate Reanult Grand espace kako ste zadovoljne z tem avtom?

Ljudje smo kot angeli z eno perutjo, če hočemo leteli, se moramo objeti:):)

Mi imamo Grand Espaca. V njem imamo 7 sedežev (2+3+2). V obeh zadnjih vrstah se sedi zelo dobro (tudi odrasli). Malo težji je edinole dostop v tretjo vrsto. Prtljažnika pa zadaj za trejo versto praktično ni (cca 40 cm). Ko gremo na morje imamo strešni kovček pa gre.
Motor je 2,2 dci in je dovolj močan za tolikšen avto. Ob “normalni” vožnji porabi 7,5 – 8,5 l/100 km. Z njimi nismo imeli kakšnih večjih težav, tako da ga priporočam, če imate 4 ali 5 otrok. Če imate 3, pa se da verjetno dobiti kaj manjšega in cenejšega.

Mi imamo Grand Espaca. V njem imamo 7 sedežev (2+3+2). V obeh zadnjih vrstah se sedi zelo dobro (tudi odrasli). Malo težji je edinole dostop v tretjo vrsto. Prtljažnika pa zadaj za trejo versto praktično ni (cca 40 cm). Ko gremo na morje imamo strešni kovček pa gre.
Motor je 2,2 dci in je dovolj močan za tolikšen avto. Ob “normalni” vožnji porabi 7,5 – 8,5 l/100 km. Z njimi nismo imeli kakšnih večjih težav, tako da ga priporočam, če imate 4 ali 5 otrok. Če imate 3, pa se da verjetno dobiti kaj manjšega in cenejšega.[/quote]

Če je družina 6 ali več članska, priporočam caddy maxi. Poleg udobnih sedežev tudi v 3 vrsti je zadaj še velik prtljažnik, tako, da se lahko da noter še voziček in opravi nakupe.

touran vw ,7 sedežev,trije otroci,četrti v planu…

katja

Sharan, 3 otroci, vendar običajno poleg še smuči , drsalke, ali kolesa ali roleji ali oprema za kampiranje, občsno pes, včasih še dva otroka od prijaeljev (dodamo še dva sedeža),

kar se varnosti tiče – ni da ni (10+2 air baga, ESP…), klima, webasto + timer… skratka vse, kar potrebujemo

poraba 5.9-7.5 litrov, 4 leta že dela kot urca brez problemov…vožnja je čisti užitek…

skratka vse, kar potrebujemo, upam, da bo pri hiši vsaj še 10 let (ko otroci ne bodo več hoteliz nama, pa sedeža ven, spalke notri in na potep…)

Če potebujete avto s 3 otroškimi sedeži oz. če imaste več kot 3 otroke na vsak način 6 ali 7 sedežni avto,s posamičnimi sedeži( ne s klopjo).Ne bi priporočal pa avtomobile pri katerih se zadnja 2 sedeža zložita v dno prtlažnika(sta bolj kot ne pomožna )in sta primerna samo na kratke razdalje.Nato pa je vse odvisno od financ,ker so vsi rameroma dragi.

Ja, potrebovali bomo tak avto, kjer bo možno pritrditi 3 otroške sedeže, saj bodo otroci stari 6, 3 in 1 leto. Je pa res, da ne potrebujem velikega prtljažnika, ker bo avto uporabljen več ali manj samo za mestno vožnjo. Kakšno marelo se pa spravi v tudi manjši prtljažnik. Grand espace in C8 se mi zdi, da sta kar prevelika za naše potrebe. Imamo namreč še en večji avto, ki ga uporabljamo za daljše poti, tako da bi bil ta res uporabljen za mestno vožnjo, brez prtljage. Mogoče bolj vprašanje za moške. Veste če kakšen primeren model pride “ven” v naslednjem letu? Kakšna Toyota ali Mazda?
hvala in lp,
Maja

MajaB, vprašaj na forumu avtomobilizem, vse vejo!

http://med.over.net/forum5/list.php?99

Razmislite o potniškem kombiju. Ima sedem sedežev ali več in velik prtljažnik. Udobje in vožnja je kot pri osebnem avtomobilu, varnost in preglednost pa mnogo večja. Tudi cena je običajno nekaj nižja, kot za velikega enoprostorca. Če se vam posreči še četrti otrok, bo pa kombi idealen.

Scenic, touran, picaso, mazda5,…. so za mobilno petčlansko družino občutno premajhni.

Tri smo stlačili v fabio, oktavio, golfa.
Sedaj imamo sharana.

Mi smo 6članska družina in smo ravno zamenjali starega Espaca s tri leta starim Fordom Galaxy (občutno ceneje kot novi). Tudi nam je pomembno, da so vsi sedeži enakovredni in premakljivi oz. odstranljivi. Otroci so od 8 do 1 leta.

raglja

Mi smo 6 članska družina in smo ravno kupili Opel Vivaro Tour (Cosmo) in smo zelo zadovoljni. Razmerje cena kvaliteta je res optimalno. Sicer smo se do sedaj (ko nas je bilo še 5)vozili z Citroen Xsara- in se je kar obneslo, le ko smo šli na dopust….
Sem bila pa takrat navdušena nad Renault Espace. Če nameravate družino povečati še za kakšnega člana pa enoprostorci niso najbvoljša rešitev, saj nimajo nič prtljažnika….zelo sem zadovoljna, da sem se odločila za kombi varianto- tudi sama sem gledala enoprostorce z 7 sedeži, vendar mi v prtljažniku poleg vozička ne bi kaj dosti prostora ostalo.Tako tudi ko grem sama s tremi oz. 4 otroki, voziček brez problema spravim not, pa violine, nahrbtnike,…
Bala sem se kako bom vozila kombi, pa kar gre in sedaj prav uživam.
Srečno!

Mi bomo pa aprila 7 članska družina in že več kot leto vozim renaulta trafic-passinger,to je podoben kot vaš maja 4,res je zakon in vožnja je ful udobna,tudi sedaj ko sem noseča,lahko udobno vozim.

New Report

Close