Najdi forum

Sžpoštovani,
obračam se na vas zaradi problema, ki se je pojavil pred tednom dni.
Sem stara 22 let, mam redno službo, stalnega partnerja in sem dokaj vesel človek. Občasno me daqje anksioznost in tesnoba, a s tem se spopadanm, tako da ni to tako velik problem, jemam tudi Dominor. prehranjujem se kolikor se da raznoliko in gibljem se skoraj redno. Moj problem pa je, da ponoči mi kar sredi noči začne zvoneti v glavi, kot zvonci iz cerkvenega torna. Naj povem da že veliko časa ko se vležem v posteljo imam občutek kot da mi bo razneslo glavo, kot da vsa pritisk je v glavi. Sicer sem od nizkega protiska, tam nekje 110/60. lahko tudi nižji včasih. Sedaj pa se mi teden dni to zvonjenje pojavi ki je zelo moteče. Mi piska v glavi kot ko imaš pritisk nizek in potem čutim kot da bi bitje srca oziroma pretakanje krvi v glavi povzročalo prekinitve tega piskanaj in ustvari zvok kot zvonenje. Potem poskušam to odmisliti oziroma na kaj drugega misliti in čez čas, lahko 5-10 minut mine. Podnevi se mi je le enkrat pojavilo. Mi lahko prosim poveste kaj je to, kako se lahko tega rešim, je to samo mišljenje. Drugače rada pohajam, se zabavam. Res me je to prestrašilo in zelo je postalo moteče. Tišina se mi zdi grozna, ker čez dan sem večino časa v hrupu. Naj tudi povem da kot najstnica sem stalno poslušala glasbo skoraj cel dan na walkmen in zelo naglas. Zna tudi kaj to vplivati. Prosim svetujte mi, ker res nevem kako naj si več pomagam in to rešim.

hvala vnaprej.

Lepo pozdravljeni,

glede na vaš opis, da vas občasno “daje” anksioznost in da se spopadate s tesnobo, je seveda smiselno, da uživate Dominor.

Ob opisu vaših spremljajočih simptomov, tj. zvonjenja v glavi, sem mnenja, da bi le-to lahko bila posledica preobremenjenosti. Velikokrat se piskanje v uših pojavi kot posledica stresa, vendar pa gre pri vas za bolj izražen zvok, saj ga skušate utišati tudi z walkmanom. Seveda pa lahko slušalke v ušesih in glasna glasba še povečajo občutek šumenja in zvonjenja; podobno šumenje lahko zaznate tudi, ko se vrnete domov s kakšnega koncerta oziroma z glasnega druženja s prijatelji. Zaradi tega bi vam svetovala, da se skušate izogniti temu, da ves čas poslušate glasbo (seveda pa razumem, zaradi česa to počnete). Morda je smiselno, da stopite k vaši osebni zdravnici, da skupaj ugotovita ali gre za “okvaro” ali samo za posledico preobremenjenosti in tesnobe.

Vsekakor pa nadaljujete z zdravo prehrano in gibanjem. S tem ojačate “duha” in gradite svojo samozavest. Ste se o tem zvonjenju pogovorili tudi z vašim partnerjem? Se je v zadnjem obdobju kaj pomembnega zgodilo v službi ali spremenilo v vašem osebnem življenju? Večkrat izpostavljam, da se včasih premalo zavedamo povezav med fiziološkimi znaki in določeni dogodki, ki se nam zgodijo. Telo vedno najde najšibkejši člen, stres pa pri vsakem pokaže drugačen obraz.

Želim vam miren in tih vikend.

Pozdravljeni,
hvala za vaš odgovor. Sedaj sem bla 2 dni na počitku in moram reči da zvonenja ni bilo. Verjetno res rabim počitek. Je pa res, da bi morala biti 4 dni na dopustu a sem imela vročino in sem morala domov. Ja, v mojem življenju se je v zadnjih 3 mesecih zgodilo veliko sprememb, predvsem negativnih v krogu družine. Verjetno pripomore veliko to in tudi sem zadnje čase neprespana. Samo ob sobotah spim po 8-9 ur, a se ne naspim.
Ne, ste narobe rezumeli, sedaj walkmena ne poslušam, sem ga pa celo najstništvo preposlušala. Edino kar mi sedaj manjka je družba, ki sem jo zaradi partnerja opustila pred 4imi leti in mi je danes zelo žal. Sem še malada in bi se rada še vedno zdivjala in nažurala, a partner ni za to in sama se zaradi mojih občasnih anksioznih stanj težko odpravim. Rada bi si nazaj dobila družbo in zaživela mladost v polni pari.
Po novem letu pa se se že odločila da pokličem psihologa za psihoterapijo.
Ali mi mogoče lahko predlagate kako čtivo ali povezavo o psihoterapiji da vidim kako poteka, ali pa mi vi napišete na kratko prosim.

Hvala vam

Lep dan

Lep pozdrav,

pa sem vas res napačno razumela in “skočila” v zaključek.

Če se je v zadnjih 3 mesecih zgodilo veliko sprememb in če so te negativne, potem je vaše slabše počutje povsem razumljivo. Če ne spite, kar je spet lahko posledica sprememb in nenehnega (lahko povsem nezavednega) “preigravanja” dogodkov v glavi, se vaše stanje še slabša. Spanje je namreč zelo pomembno, saj si takrat “napolnimo baterije” oziroma obnovimo vse pomembne življenjske funkcije našega telesa.

Če čutite, da potrebujete družbo, potem pojdite ven. Če partner noče z vami, potem si najdite prijateljico, s katero bosta hodili na žure in se znoreli. Zanima me, kje tiči razlog, da ste zaradi partnerja opustili družbo. Poiščite si novo in pojdite ven, če si to želite. Tako boste ugotovili, da lahko partnerjevo vlogo, vsaj na nekaterih področjih (npr. zabava, hobiji) nadomesti prijateljica. Saj veste, da smo punce povsem drugačne kot naši partnerji. Z njimi se smejimo, smo malo “nore”, kdaj opravljamo – vse to aktivira povsem druge dele nas samih. Mogoče je čas, da prebudite ta del in mu dovolite, da zadiha.

New Report

Close