Najdi forum

alpsko mleko

Še eno vprašanje,

kako je z alpskim mlekom pri malčku, se mu ga sme dajati, ali ne. Ker meni je namreč pediatrinja rekla da ne, sem pa že tudi prebrala, da ga tudi uporabljajo za malčke.

jaz sem svojemu ponudila alpsko mleko pri 6,5 mesecih pa ga je z veseljem sprejel. Ponudila pa sem mu ga iz razloga ker je zavrnil Aptamil

LP

Naj se ga ne bi dajalo zaradi alergij.Ampak vsaka mama dela po svoje.Naš je pil od 6 ali 7 meseca se ne spomnem več.če se že odločiš vze,i 3,5 % maščobe

Jaz sem že velikokrat slišala da je alpsko mleko škodljivo, od pediatra, pa tudi veterinar ga je prepovedal dajati maldim psom. Pa tudi pred časom je bil tu gori strokovni članek, ki je govoril o škodljivosti alpskega mleka. Jaz mojemu sinu od 13. meseca dalje dajem navadno mleko od Vipavske mlekarne ali pa od Planike, ki je zelo dobro, vendar ga ne dobim vedno v trgovini.

Lep dan, Ela

Mladim psom in mačkam se res naj nebi dajalo mleko pa ne zato ker bi bilo škodljivo ampak ker po mleku dobijo tako imenovane mlečne gliste-da ne bo kdo mislil da to velja tudi za otroke.tudi mi dajemo nekje od 7-8mes. alpsko mleko pa je vse v redu.

A ga mešate z vodo ali date samega?

z vodo se naj ne bi mešalo,l daj tiso 3,5 maščob, ker je že itak to skorajda preredko. Mi ga dajesmo od 8 meseca, skutke in jogurte pa od 6.
lp

Glede mleka so mnenja zelo deljena. Polovico jih meni, da je zelo zdravo, druga polovica, da je to največji strup.
Zaradi tega bo najbolje, da se ravnaš po svoji vesti. Meni je vseeno mleko še vedno bolj zdravo kot razni že pripravljeni pudingi, jogurti ali vse druge packarije, ki se prodajajo in naj bi bile “zelo” zdrave, ker vsebujejo mleko.
Jaz sem svojemu malčku ponudila mleko, ko se je prenehal dojiti – nekje okoli 8. meseca.
Mi načeloma vse jemo, vendar vse v normalnih količinah. Nisem zagovornik ekstremov. Npr. ne jemo bonbonov, ker so nezdravi. To se mi zdi pretiravanje in totalno mim. Telo potrebuje vsakega malo, vačsih tudi malo manj zdravih reči, ali pa malo mivke iz dvorišča :-))
Moje mnenje glede mleka:
Trajno (Alpsko) mleko: glede na to, da ga tako predelajo, da ima lahko tako dolg rok trajanja, je sigurno daleč od naravnega izdelka. Že dolgo se govori, da povzroča poapnenje žil, zatorej se ga izogibamo, če se ga le da. Doma ga imamo le za kavico, predvsem poleti, da ga lahko dlje uporabljamo.
Navadno mleko: trend konkurence je privedel do tega, da je tudi vse navadno mleko kar naenkrat dobilo dolg rok trajanja. Torej ga posebno obdelajo, da zdrži dlje. Smo skoraj na istem kot pri trajnem mleku.
In potem sem začela iskati mleko, ki ne bi bil homogenizirano. In našla sem ga. Rok trajanja je le tri dni, vendar pri količini, ki ga trenutno pri nas porabimo ni noben problem it v trgovino vsake tri dni. Če pa mleko takoj prekuham, pa zdrži v hladilniku tudi dlje. Mleko se prodaja le v plastenkah in največ izbire je v Mercatorju, sem ga pa nazadnje dobila tudi v Sparu. Jaz kupujem ŠkofjeLoškega ali pa Blejskega.
Kar pa se tiče maščob, je pa že 3,2% tako osiromašen, da ga nisem nikoli še bolj redčila. Priznam, da zase kupim tudi 0,5%, vendar za otroke nikoli, saj niso na nobeni dieti in potrebujejo polno hranljivo hrano, saj se še razvijajo. Kot zanimivost. Sem bila letos v Grčiji in tam prodajajo mleko z 6% maščobe, kar nisem mogla verjeti svojim očem, kakšna barva in kako gosto je lahko mleko.

Mi uporabljamo samo pasterizirano mleko, večinoma pa mleko od sosedovih krav.

Hvala za odgovore. Spet sem pridobila nekaj mnenj.

Jaz zdaj kupujem navadno mleko.

Lepe trenutke še naprej s svojimi malčki

moj malcek pije samo kozje mleko

sem ena tistih, ki verjame, da mleko po dobi dojenja ni zdravo za prehrano ljudi, alpsko še najmanj, ker se pri segrevanju na UHT – ulta visoki temperaturi kalcin zloči in spopa na maščobne molekule in ga naša prebavila ne morejo uporabiti. Zato že v zgodnjem otroštu odlagamo neprebavljivi kalcij v žile, namesto v kosti (tja gre le živ, organski kalcij), mleko tudi zakisa telo, ker rabi za prebavo ogromo želodčne kisline in da bi telo to nevtraliziralo, vleče bazične elemente iz kosti, tudi tam že vgrajen kalcij (sploh če ne dobi s prebavo dovolj bazotvornega svežega sadja in zelenjave) in dodatno šibi kosti. Menim tudi, da je mleko eden glavnih razlogov za povečanje sluzi v telesu malčkov in odlično gojišče posebej “prehladnih” virusov. Če to zadnje odmislim, bi rekla, da je vredno kvečjemu pitje dimačega nehomogeniziranega mleka. Sever pa se držim tega, da ima ena pomaranča več kalcija kot skodelica mleka, pa še organski je! Zato menim, da moji otroci mleka niti ne rabijo. Če koga zanima več, naj gre na forum svet je lep.

V eni pomaranči, ki je mimogrede utrgana iz drevesa napol zrela, je toliko škropiva, da raje spijem kozarec mleka. Pa jem pomaranče, brez skrbi. Ampak tropsko sadje je vse prej kot “zdravo” ravno zaradi nedozorelosti, oz. umetnega zorenja.

Ko pomarančo dobro opereš v topli vodi, ni škropiva več nikjer. Kolikor ga ostane, ga moje telo, če ga ne packam z drugo neprimerno hrano, izloči mimgrede. Škropivo je vrh vsega v olupku…. Pomaranča je naravna in živa hrana, čeprav bi jo tud jaz jedla raj z drevesa, kjer je zrasla. Mlleko pa žal ni živo … razen če ga posesamo kravi direkt iz vimena ali hodimo ponj na kmete… Ok, smo si pač različni. Jaz še zmeraj dajem veliko prednost pomaranči iz mercatorja kot kozarcu mleka. Vsak po svoje in nima smisla, da se prepričujemo.

Ampak mleko JE ŽIVO. Vsebuje bakterije, sicer se ne bi skisalo. zato trdim, da trajno mleko ni mleko, ker je mrtvo.
Kravje mleko je za teličke, mamino mleko pa za dojenčka. Zato je za dojenčka primerno adaptirano mleko, če ne more imeti maminega. Kravje pa naj dobi po letu, še bolje po letu in pol. Fermentirane izdelke pa seveda že prej.

Pustim ti, da imaš pač svoje mišljenje, vendar pa je tole predalčkanje, da je nekaj zdravo, nekaj ne zelo, zelo neumno.
Ali si mogoče že bila v kakšni zorilnici?? Tja pripeljejo zelene pomaranče in jih nato napolnijo s posebnim plinom, da lahko v zaprtih skladiščih dozorijo (če to ne bi naredili, bi zgnile). Torej ne o tem, da je lahko v teh časih sploh še kaj zdravo. Ker pa bi lahko potemtakem črtali vse iz naših jedilnikov se držim načela, da je dobro vse, le pretiravati ne smemo. In črtanje mleka, da ga nadomestimo s pomarančimi je že ena izmed skrajnosti, ki nikakor niso priporočljive.
Jejte čim bolj pestro in raznoliko hrano! Pa dober tek!

Nisem predlagala menjave mleka za pomaranče, samo primerjala sem ju glede kalcija. Ne nasprotujem pitju mleka, samo povem svoje mnenje in spoznanja, do katerih sem se prebila z veliko branja resnih člankov v zadnjih 10 letih. Če komu koristi, ok, če ne, tudi sprejmem brez težav.

Si ti že bila v kakem večjem hlevu, si vprašala kdaj kakega veterinarja, koliko antibiotikov danes požrejo krave, da imajo toooliko mleka in kako ob tako pospešeni laktaciji zdravijo redne mastitise? Jaz imam enega dr. vet. v sorodu… Še pomniš afero kloramfenikol? V mleku so tudi vsa živa zdravila in razni “pospeševalci”. Pač v modernih hlevih ni nič drugače kot na modernih plantažah. šokoda, a tako je.

Zato tega nisem odpirala v debati že prej, ker to ni bilo vprašanje. Bolj pomembno se mi zdi, da jemo čim več žive hrane in hrane, ki ne zasluzuje, več organskega kalcija, mleko, ki ni s sosednje domačije in sveže, pa je žal (alpsko, za to je šlo, a ne?) pogreto na ultra visoki temperaturi, da počaka zelo dolgo in v njem ni življenja, strukture, ki jih je dala narava so popolnoma spremenjene, dodani minerali in vitamini so umetni in raziskave so potrdile, da ne enaki naravnim… ne bom nadaljevala, ker sem itak to že zgoraj poudarila.

New Report

Close