Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje steroidi in plodnost

steroidi in plodnost

Pozdravljeni!
Zanima me ali steroidi vplivajo na plodnost moškega in na kakšen način?Koliko časa mora biti fant “čist” da lahko brez skrbi poskušam zanositi?zaradi njegovih kur s steroidi me je močno strah zanositve in ne upam delati na tem,zato bi vas lepo prosila za kakšne konkretne odgovore kako in kaj naprej.
LP,tatiana

Spoštovani!

Anabolni steroidi vsekakor vplivajo na plodnost moškega. Zmanjšujejo potenco in lahko povzročijo erektilno disfunkcijo. Zmanjša se tudi spermatogeneza (proizvodnja spermijev), kar tudi zmanjšuje plodnost. Na srečo so praktično vse spremembe, ki nastanejo zaradi uporabe steroidov reverzibilne. Pogosto se stanje normalizira šele približno 12 mesecev po prenehanju jemanja steroidov.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!
Hvala za odgovore.Zelo prav mi bodo prišli.Počakala bom dobro leto da se fant očisti substanc in šele nato razmišljala o zanositvi.Če sem vas prav razumela steroidi vplivajo le na fantovo plodnost..kaj pa če vseeno pride do zanositve pa z otrokom ne more biti nič narobe?ali lahko vpliva tudi na razvoj otroka in na njegovo zdravje?
kaj pa insulin?tudi ta se uporablja v bodybuildingu pa me zanima kako je s tem?in rastni hormon? (GH)
Hvala že vnaprej za odgovore..

Lp

Spoštovani!

Steroidi, ki jih uživa vaš partner ne vplivajo na razvoj otroka, če pride do zanositve. Insulin in rastni hormon ne vplivata na plodnost. Tudi njuni učinki izzvenijo dokaj hitro.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

zivjo.mene pa zanima ali steroidi vplivajo tudi na spolne odnose.mislim spolni odnosi so vedno uredu,vendar zadnje čase kadar imava spolni odnos se mu doskrat zgodi da(nevem kako naj povem zato bom napisala kar “po domače”) da se mu med sexom spusti.ali je to res mozno zaradi steroidov ali ne.hvala za odgovor.
Lp

Spoštovani!

Anabolni steroidi lahko vplivajo na potenco in povzročijo tudi erektilno disfunkcijo.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close