Najdi forum

Na enem drugem forumu poteka debata o tem, kako moški zahajajo k prostitutkam. Ker vem, da na tem forumu sodeluje kar nekaj moških, me zanima slednje:

– ali hodite oz. ste kdaj že šli na seks k prostitutki?
– kako gledate na zahajanje k prostitutkam, če je nekdo v zvezi? Je to varanje partnerja ali ni?
– je res, da večina moških zahaja k prostitutkam, ker si želijo hitrega seksa brez čustev, doma pa imajo partnerko, ki jo neizmerno ljubijo?
– ali mislite, da prostitutke uživajo v seksu z moškimi, ki hodijo k njim?
– če ste obiskali prostitutko, kaj vas je pripeljalo do tega, da ste jo?

No, tudi ženske lahko kaj napišete. Sploh v stilu, če bi tolerirale, da vaš partner obiskuje prostitutke. Ali pa, če ste morda same obiskale žigola.

Heh..

-ne.
-seveda je!
-ne vem, mogoče.
-kako naj vem? pri večini najbrž ne.
-nisem.

– je res, da večina moških zahaja k prostitutkam, ker si želijo hitrega seksa brez čustev, doma pa imajo partnerko, ki jo neizmerno ljubijo?

PRVI DEL TRDITVE DA, DRUGI DEL : HAHAHAHAHAH

– ali mislite, da prostitutke uživajo v seksu z moškimi, ki hodijo k njim?

MOGOČE 1%, NIČ VEČ.

…ali mislite, da ginekologi uživajo pri delu s svojimi pacientkami?

– nikoli nisem šel k prostitutki in tudi ne nameravam
– absolutno je to varanje… kdor pravi da ni je to samo poskus opravičevanja svojega dejanja
– ne vem ali je to sploh mogoče … ljubezen in seks sta med sabo kar povezana
– ne vem, če uživajo…. me pa tudi zanima kakšne so take ženske, ki se odločijo za prostitucijo (če sploh imajo možnost svobodne odločitve)

Ne razumem tega… vse bolj ko razmišljam mi pride samo ena misel: taki ljudje so plehki (površni). V njih ni nobene globine. Pa ne gre za obtoževanje, ampak opazovanje.

A ni že iz ekonomskega vidika to nesmiselno: porabit denar za prostitutko, ko pa imaš doma ženo?

To je današnji problem: svoboda brez odgovornosti! In plehkost!

Ampak iz moške perspektive lahko razumem željo po spolnosti in to brez čustev. Ker moški smo bolj obrnjeni navzven.
Ampak kljub tej spolni energiji mora imeti moški pravilen odnos do sebe, spolnosti, partnerke in življenja nasploh.

Človek je ustvarjen, da izraža svoje globine in ne zato, da živi površno življenje.

Poznam veliko moških, pa nobenega, ki je bil pri prostitutki.Ne, da bi meni zaupal, pa mi precej zaupajo.
Enega, ki so mu kolegi plačali striptizeto, samo ta ni poročen:)

Mislim, da to ni tako pogosto, se pa dogaja, nedvomno, če ne tista dekleta ne bi imela kaj počet;)

Mogoče je bolj zgoščeno to v mestih, kjer so dekleta bolj dostopna in navadno je tako, da prilika dela tatu;) (podobno, kot z homosexualci-imajo več klubov, lokalov, kjer se dobi ta “material” in jih manj ljudi pozna)

Je pa dobro, da vsak zase poskrbi, ne da za možakarje “skrbijo” ženke, mame, tete, prijateljice…
in zatrjujejo “naš pa že ni tak”:)
Od

meni se je en mulo hvalil, da ko so šli na maturanca v Amsterdam, da si je eno privoščil (celo načrtno prišparal). ker halo, če greš tja, potem je to pod mus.
še zdaj ne vem, če je to res, VEM pa da je debil v vsakem primeru.

kaj naj si s takim tipom počnem?

ah ni potrebno it v amsterdam … če odpreš oči, je tega tudi pri nas dovolj. če pa že greš tja, je ‘mus’ pogledat njihov red district. punce so v majhnih izložbenih sobicah in si lahko zbereš sebi všečno… kot salamico v delikatesi. in nekatere so prav lepe… imaš pa tudi takšne na ‘akciji’ po izgledu in ceni… pa vrtec zraven (da imajo svoje otročke v bližini), pa cerkev … skratka urejeno a zelo nenavadno za nas … se pa zgodi ja, da srečaš tudi kakšnega znanca, ki pride ven in zardi ‘saj sem samo nekoga iskal’. ja, ja! seveda!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Seveda je nenavadno za nas. Pri nas javnih hiš ni, ker bi vsi veljaki
hoteli imet zastonj.

To kar pa imamo, Salomonov oglasnik, tujke, pa je pravi bolšjak z belim blagom.

Sicer pa se mi zdi zelo prezirljivo govoriti o svobodni odločitvi glede tega, saj imamo tudi smetarje, na primer. So se svobodno odločili pospravljati smeti?

-življenje tako nanese, tadej, jaz tudi nimam od otroštva želje delat tukaj:) -bi raje bila…princesa Diana:) (mal dobrodelne prireditve, telovadba, teledni čuvaj;)…križarjenje,…)

-Glede uporabnikov, pa velja svobodna izbira!
Tako, kot ti naprimer lahko odlagaš smeti v zabojnik pred blokom ali jih pa odpelješ na “črno” odlagališče-sam se odločiš, izbira je, posledice pa nosiš sam;)

Mislim, da se ne razumemo kaj svobodna volja je.

Jaz sem imel v mislih nekaj takega, kot je ta konkretni primer, ki pa ni osamljen.

Nek moški je z določenim namenom zapeljal neko mlado slovenko, ki se je tudi zaljubila vanj. Spoznala ga je svojim staršem, šla z njim na potovanja v tujino se vrnila domov… v glavnem bila sta par.

Enkrat sta šla v tujino, kjer sta prenočevala v hotelu (mimogrede, on ji je vzel nedolžnost, on ji je bil prvi). Zjutraj se je zbudila, njega pa ni bilo zraven nje. Mislila je, da je šel po rogljičke. Nakar je šla v sosednjo sobo, kjer so sedeli neki neznani moški z njenim potnim listom v rokah. Povedali so ji, da jo je njen “fant” prodal za 3000 DEM (takrat) in da je zdaj njihova last in bo morala ta denar oddelat. Ona se je uprla nakar so jo pretepli in skupinsko posilili.

2-3 leta je “delala” kot prostitutka potem je zbrala pogum in pobegnila v Slovenijo.

Tadej, o taki svobodni volji govorim. V neki drugi temi smo imeli debato o posttravmatski motnji. Ta punca ni bila prostitutka po svoji svobodni volji, čeprav se pozneje ni upirala. Ni se upirala zaradi PTM. Šele čez čas je zbrala pogum in pobegnila.

Sem prepričan, da je veliko takih žensk v prostituciji. Mislijo, da so tam po svoji svobodni volji. Ker se je nad njimi izvajalo fizično in čustveno nasilje, so postale prepričane, da si to želijo, ker se sprijaznijo s situacijo in več ne razločijo med svojo voljo in voljo drugega.

Zato “mora” človek razvit globlje sočutje do sočloveka. Ker, kako lahko seksaš z osebo, ki je na zunaj srečna a znotraj skriva svoj potlačen jaz?

Iz tega vidika moški izkorišča žensko telo za svoje seksualne želje in da to doseže mora zlomiti “nežno sredico” v tej osebi.

To se dogaja v prostituciji, to se dogaja tudi v vsakodnevnih odnosih. Tudi ženske včasih same izvajajo nasilje nad sabo, ko zatirajo svoj jaz v sebi. Tudi moški to delajo – zatirajo svoj jaz. Mislijo, da je svoboda seksat s komerkoli hočejo, a v resnici je svoboda, da ko ljubiš nekoga potem z njim tudi ostaneš… ne pa da hodiš k prostitutkam.

jaz pa poznam enega, ki je imel namen iti k prostitutki. ko je prišel do nje in videl, kakšna je vrsta pred vrati hotelske sobe, se je obrnil in odšel stran. verjetno je mislil, da bo sam. :))

– ja, obisk prostitutke se mi zdi varanje.
– kako lahko imajo doma ženo, ki jo neizmerno ljubijo, zraven tega pa hodijo k prostitutki?? to mi ne gre v račun. če bi moški svojo ženo neizmerno ljubil, mu še na pamet ne bi prišlo, da bi šel k prostitutki. hiter seks je mogoče prakticirati tudi s partnerko, a ne?
– če prostitutke uživajo v seksu z moškimi, ki hodijo k njim? po moje so to redke. uživajo v denarju, ki jim ga pustijo moški.

Da je veliko nasilja v prostituciji je danes povsem očitno. Veliko nasilja je na splošno povsod. Še na sodišču, kjer izvršitelj kar odpelje kar najde, kot kak mafijec. To je današnja družba.

Seveda tako nagnusno vedenje, kot ga zna danes pokazat naša mladina je najboljši pokazatelj dosežkov nas starejših…

Ali so v Amsterdamu v rdeči četrti punce po svobodni volji, Jonson?

Ne vem kje živite ljudje božji. To da so punce prisiljene v prostitucijo je veljalo nekoč mogoče.
Se vam sploh sanja koliko študentk si v LJ s tem omogoča lepše življenje? Pa ne gre za preživetje, tudi zdaleč ne….

Ja, Poznam. Vsi mislijo da živimo v najboljši deželi na svetu. In da lahko kritiziramo druge.

drži. ampak samo hvaliti druge in vedno znova apriori kritizirati to našo deželo pa tudi ni realno. nismo ne boljši, ne slabši od drugih. ne bolj pametni in ne bolj naivni. je pa fajn, da se zavedamo svojih pomanjljivosti in svojih prednosti. in včasih je boljše reči bobu bob, po vzoru neke druge dežele, kot odkrivati toplo vodo tam, kjer že sama buta na plano in obračati pogled drugam, da ne bi videli tistega, kar nas bode v oči.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zakaj to mene sprašuješ?

Raziskuj. Beri raziskave v zvezi s trgovanjem z belim blagom, da dobiš malo bolj realno sliko kaj se dogaja.

Vem to, da so se mnoge prisiljene ukvarjati s prostitucijo. Govorim o eksistencionalni prisili in o mentalni prisili. O moči prepričevanja.

Ni vse kar se smeje tudi zares veselo… tako kot ni vse zlato kar se sveti.

Lahko bi rekel obratno. Ne vem kje ti živiš.

Zbudi se!

Kako pa veš to o študentkah? Si prepričan, da je to res?

v prostituciji igra veliko vlogo denar in samozavest deklet, ki ga le ta daje. ok, tu ne govorim o tisti najcenejši varianti iz ceste … temveč o tisti, katere se poslužujejo gospodje z denarjem.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nihče ni govoril o deželah, državah, celinah, narodnostih… Govorimo o ljudeh na tem planetu.

Ali je govorjenje resnice kritiziranje?

New Report

Close