Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija tezave s hranjenjem

tezave s hranjenjem

Pozdravljeni, prosim za pomoc, ker sem opubana.
Nas fant je bil rojen 4 pred rokom, porodna teza 3415g. Po zacetnih tezavah (zlatenica) je dojenje steklo in na pregledu pri 1 mesecu je imel 4210 g.
Pri stirih tednih so se pricele tezave med dojenjem, zacel me je odrivati, se jokati vmes, pricel bolj polivati in se bolj jokati cez dan, cez dan je tudi manj spal. Ampak en teden je se nekako slo, spil je sicer manj kot pred tem (imamo tehtnico), a se je kljub temu v tem tednu zredil za cca 200 g (prejsne tedne se je bolj redil).
Nato je malo pred dopolnjenim 5. tednom postal ornk prehlajen (malo bil ze predtem) in imel tezave s polnim nosom. Tezave z dojenjem so se poglabljale (prenehal se je rediti). Po parih dneh smo obiskali pediatra, ki je menil, da se ne more dojit zaradi polnega noska in naju napotil na Inf. kliniko. tam sva bila stiri dni, menili so da gre za bronhiolitis, izoliran adenvirusom, kisika ni rabil, je pa dobil 2 dneva infuzijo. Zadnji dan, ko je bil brez infuzije, mu teza ni padla, prej je nekoliko shujsal, dihal je nekoliko bolje in sva sla v petek domov. Zaradi opisanih tezav so mi svetovali dieto brez mleka in jajc (v druzini sicer ni nihce alergik).Doma so se tezave z dojenjem nadaljevale, spije malo,vmes joka,me odriva.Sem mu poskusala dat po flasi moje mleko, pa noce. V ponedeljek sva sla zato k pediatru. Ker se je slisalo, da se nekoliko tezje diha, je rekla, da je za vse kriv nosek in svetovala Maxitrol kapljice, Fenistil kapljice, mleko Allernova po zlicki, flasi. Zdaj od pon. je nos prakticno v redu, fant ap se vedno noce jest, ne pri meni, ne mojega mleka po flasi (spije max. 30 ml), samo, da okusi adaptirano mleko,zazene histerijo. Popoldne se bolj ali manj skoz joka, ponoci se sicer lepo spi 8zaspi ob 21h, se zbudi okrog 2h in 4-5h, malo poje, vmes se med dojenjem joka).

Jst sem obupana, kaj naj naredim? naj grem jutri spet do pediatra?

Kako pa poteka dojenje oz. hranjenje? A se lepo prisesa ali lepo začne piti po steklenički, potem pa po nekaj minutah začne z glavico siliti nazaj in ne more več?
Kakšno je blato? Kako kaka? Koliko časa imate zdaj dieto brez kravjega mleka in jajc?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

da, takoje kot ste napisala..prisesa se lepo, pije 1-2 min, nato histerija. Max pije 40 ml in pri meni in po flasi..Nato podremo kupcek, ponavadi tudi polije, potem pa ni sans, da nadaljujemo hranjenje..samo, da ga dam v polzaj..histerija.
Na dieti sem 1 teden. Kaka normalno blato, ni sluzi, krvi, cca 3x dnevno. Pleice so sicer polulane, a manj in urin je bolj skoncentriran (smrdi). tako, se je v zadnjih 14 dneh zredil skupno samo za 100 g. Vmes malo vec, a je tudi shujasal.
Lp

Torej začne nekako z glavico siliti nazaj in se ves usloči nazaj?
Koliko ga nosite pokonci? Ga lahko imate v naročju v položaju lunice več kot 5 minut, ne da bi se uprl in se hotel zravnati?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Da, z glavo zacne suvati nazaj.
Pokonci ga niti ne nosimo, razen v polozaju kupcka, takrat pa res obicajno dvigne glavo in gleda na okrog. V polozaju lunice zdrzi kakor kdaj, takart ko je histerija ponavadi malo casa , ampak takrat mu nic ne pase, sicer v tem polozaju tudi zaspi, se crkla.
Jst imam obcutek, da joka zato, ker je lacen, pit pa ne more..Tudi, ko se npr.po 10-15 min malo pomiri in ga das nazaj v polozaj, se spet prisesa, nato pride do izcejalnega refleksa in nato histerija..

Po opisu bolj izgleda pretirano zategovanje vratu in ramen. Otroka v položaju lunice začne zategovati nazaj. Pri tem ne more biti v primerni legi za dojenje in ne more požirati. Ko se to zgodi, počakajte, z masiranjem ga sprostite, potem pa ponovite dojenje.
Predvsem pa upoštevajte navodila za pravilno pestovanje otroka:
http://www.ivz.si/javne_datoteke/datoteke/1583-Dojencek_2008_splet.pdf
http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=ekstenzijski+vzorec,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=THISONE

Poglejte tudi na forumu dojenje:
http://med.over.net/forum5/list.php?94

Lahko gre tudi za bolečine v želodčkju zaradi polivanja, v tem primeru bi otrok veliko polival in slabše napredoval.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close