Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja življenjsko zavarovanje oziroma naložbeno življ. zavarovanje

življenjsko zavarovanje oziroma naložbeno življ. zavarovanje

Pozdrav!

Odločil sem se za sklenitev omenjenega zavarovanja tudi zato, ker lahko pri ZM, Tilia in Triglav dobim popust pri sklenitvi kasko + obvezno zavarovanje za vozilo.

Zanima me katero zavarovalnico priporočate za sklenitev življ zavarovanja oziroma naložbenega zavarovanja?

Hvala!

Produkti so si zelo podobni,seveda pa je bistvena razlika med življenskim in naložbenim zavarovanjem.
Izbor navedenih zavarovalnic bi ustrezal,mogoče bi dodal še ostale zavarovalnice,kot so Merkur,Generalli,wiener…
Težko bi rekel,kateri produkt je najboljši.Le da je po vaši meri.

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Jasno je da najboljšega produkta ni.

Je pa izbor težak saj se bojim da se za vsem tem skriva veliko drobnega tiska.

Recimo če primerjam zavarovanje Triglav-a je letna donosnost med 3-5% medtem ko mi Tilija in ZM pripisujejo med 5-8% z enakim 100% garantiranjem neto vnosa.

Tilia in ZM poslujeta z tujimi družbami DWS medtem ko je Triglav “bolj naš”. Res je je težko odločit.

Sem pa preveril Generali in tud ne izgleda slabo.

Hvala za odgovor!

Ja težko se je odločit, tudi Generali izgleda ok. Wiener mi ni všeč ker ni poslovalnice v mojem kraju v primeru potrebnega ocenjevanja škode ipd.

Merkur mi pa tudi ne diši preveč že spletno stran imajo bolj klaverno in daje slab občutek.. 🙂

Triglav nima kar ima Tilia in ZM. To je Garancijo na sklade (DWS) ki imajo večjo donosnost kot pa možnosti paketov pri Triglavu.

New Report

Close