Najdi forum

Vabilo – darujte kri

Tudi v jesenskem času bolniki v slovenskih bolnišnicah potrebujejo vašo nesebično pomoč.

Nekateri posegi so takšni, da jih ni mogoče odložiti, a potrebujejo izredno velike količine darovane krvi, zato vas prosimo, da se intenzivno udeležite vseh rednih krvodajalskih akcij, ki jih organizira Rdeči križ Slovenije in jih najdete na spletni strani http://www.rks.si . Seznam krvodajalskih akcij najdete tudi na spletnih strani Zavoda RS za transfuzijsko medicino, http://www.ztm.si .
Vabimo tudi vse tiste, ki niso vključeni v redne krvodajalske akcije, in bi radi darovali kri, pa ne veste kje, da se v oglasite na Zavodu za transfuzijsko medicino v Ljubljani, Šlajmerjeva 6,
in sicer, vsak delovni dan od 7.00 do 15.00 ure (ob četrtkih do 17 ure). Možno bo darovati kri tudi v soboto 25.10.2008 med 8.00 in 12. uro. Za solidarnost je primeren vsak trenutek dneva.

RAZPORED MOŽNOSTI ZA DODATNE ODVZEME NA TRANSFUZIJSKIH ODDELKIH v tednu od 27. do 30. 10 2008 >>> več
http://med.over.net/index.php?full=1&id=16503&title=Vabilo_-_darujte_kri

Usoda pozna poti po katerih se ji izogibaš. Blog >>> Glina zdravi http://trgovina.over.net/home.php?cat=382

Človek bi že daroval kri, a kaj, dvakrat mi niso našli primerne žile in so me po 5x špikanju pustili, brez kakršnegakoli oprosti.

:)) A.

Jaz darujem kri 3x na leto, in ravno danes je minilo 4 mesece od zadnjega odvzema. Sem se že dogovorila, da pridem v torek.:)

Bi darovala takoj, ko bodo uredili zakonodajo s tega področja.

S.p.-je in lastniki d. o.o. ne dobimo refundacije za dan darovanja krvi.

Halo – upam, da nikoli ne boš rabila krvi – pri nas gredo sodelavci med delom dat kri, jih nihče ne ovira, ker je to nekaj človeškega in humanega.
Dandanes bi vsi služili – tudi na truplih drugih.

>Dandanes bi vsi služili – tudi na truplih drugih.

In še posebej tisti odgovorni, ki v Italijo in drugam na Zahod prodajajo našo zastonj kri.

Sem že 2x poskusila, pa so me odslovili, da imam prenizek pritisk in bi skupi padla:-((

Pa imam vseeno malo slabo vest.

HALO?

To pa prvič slišim!

Ali ne velja pri oskrbi s krvjo načelo samozadostnosti???

Kri ostane v Sloveniji.

Kje si pa to slišala? To se mi zdijo zelo hude obtožbe!

o kakšni refundaciji ti govoriš?
A zato bi šla darovat?
Upam, da s.p.je in lastnike d.o.o. tudi ob prihodu v bolnico vprašajo ali so plačali prispevke samo od minimuma ali ne.

redno darujem kri in mi še nikoli niso zgrešili žile. pravzaprav imam občutek, da bi “naše” sestre na Zavodu za transuzijo v Izoli miže zadele žilo.

žalostno, da kdo daruje kri za “refundacijo”…

ne glede na to, da si s. p. ali imaš d.o.o., bo vsakdo dobil kri, ko jo bo potreboval, čeprav plačuje samo minimalne prispevke.

HALO?

To pa prvič slišim!

Ali ne velja pri oskrbi s krvjo načelo samozadostnosti???

Kri ostane v Sloveniji.

Kje si pa to slišala? To se mi zdijo zelo hude obtožbe![/quote]

Daj se malo ohladi, no. Saj ti noben nič noče. Da popravim svojo izjavo : BAJE so prodajali kri in sicer BAJE v Avstrijo in v Italijo. BAJE za to, da so s tem malo pokrili zgube. Kolikokrat se je to zgodilo in ali se to dogaja tudi še danes, pa ne vem.

o kakšni refundaciji ti govoriš?
A zato bi šla darovat?
Upam, da s.p.je in lastnike d.o.o. tudi ob prihodu v bolnico vprašajo ali so plačali prispevke samo od minimuma ali ne.[/quote]

če gre delavec darovat kri, mu pripada za ta dan bolniška, podjetje jo dobi refundirano.

če gre darovat kri s.p. ali lastnik d.o.o., pa ne. logično, saj oni si sami lahko razporejajo delovno obveznost in niso vezani na ure, ki jim jih predpiše delodajalec.

A si prepričana, da so prodajali? Ker v tujino se res pošilja – določene komponente krvi gredo v Avstrijo na predelavo, ker tukaj ni primerne opreme za to. Vse pride nazaj v Slovenijo za “nacionalno” uporabo.

BAJE ljudje naredite s svojim natolcevanjem veliko več škode, kot je vredno karkoli, kar ste v življenju uspeli ustvarit. In to je dejstvo, ne BAJE.

HALO?

To pa prvič slišim!

Ali ne velja pri oskrbi s krvjo načelo samozadostnosti???

Kri ostane v Sloveniji.

Kje si pa to slišala? To se mi zdijo zelo hude obtožbe![/quote]

Daj se malo ohladi, no. Saj ti noben nič noče. Da popravim svojo izjavo : BAJE so prodajali kri in sicer BAJE v Avstrijo in v Italijo. BAJE za to, da so s tem malo pokrili zgube. Kolikokrat se je to zgodilo in ali se to dogaja tudi še danes, pa ne vem.[/quote]
ne bi vedela, kako je s tem, vem pa, da so avstrijci plačevali posameznikom, ki so prišli oddat kri na določenih postojankah blizu slovenske meje… na prekmurski strani.

meni je ta koncept sicer zgrešen do amena, saj ponavadi s takimi akcijami privabijo ljudi na robu, ki so v denarni stiski in bodo naredili vse za denar, ampak oni že vejo, kaj delajo.

“BAJE ljudje naredite s svojim natolcevanjem veliko več škode, kot je vredno karkoli, kar ste v življenju uspeli ustvarit. In to je dejstvo, ne BAJE.”

Uuuu, mačke cvilijo. Saj ni potrebno skakati v luft zaradi ene izjave na nekem forumu. BAJE se to dogaja, ko nekje nekaj zažuli. Ali pa recimo, da je to dejstvo.

To o prodaji krvi ni zraslo na mojem zeljniku, temveč mi je o tem govoril kolega, ki je, recimo temu, v taki službeni poziciji, da mu lahko verjamem. Tega bo sicer že kar nekaj let, in seveda vse v neformalnem slogu, zato niti ne mislim več debatirati.

Če bi vsi na forumih podajali samo pisno dokazane informacije, bi bil le-ta že zdavnaj mrtev 🙂

Zanimivo, torej na forumu nikomur ni treba stati za svojimi besedami in lahko napišem, kar koli si izmislim, pa mi tega ne sme nihče očitati.

Zanimivo, torej na forumu nikomur ni treba stati za svojimi besedami in lahko napišem, kar koli si izmislim, pa mi tega ne sme nihče očitati.

Lahko vsakdo očita, kar hoče. Tako kot lahko jaz na take očitke odgovorim, da so bullshit. Če pa ne smem ali ni zaželjeno, potem pa naj pač posvečeni briše moje prispevke. Me ne bo nič prizadelo, na moderiranih forumih je to stalna praksa.

Halo – potem bi ti dorovala kri zato, da bi imela fraj dan, ne zato ker bi to storila iz humanosti? še v dobrodelnosti iščete pomanjklivosti. Pa če ne dobiš sekunde fraj, se to ne počne zato, da boš doma ampak zato, da nekdo, ki nujnp potrebuje kri, da jo dobi. Prav strašno je kako nekateri razmišljajo. Tu se ne gre zate in kaj boš ti dobila, ampak za tistega, ki to rabi. Pomisli vsaj enkrat na druge in ne nase.

New Report

Close