Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca povišan CRP

povišan CRP

Špoštovani!

Pravkar prebolevam nekakšno virozo, polek tega pa se mi že par dni pojavljajo čudne bolečine v trebuhu. Ker sem začela še krvavet iz nožnice, sem šla na urgenco, kjer so mi preiskali kri in naredili ultrazvok.Na podlagi izvidov, ki so pokazali da imam povišan CRP (CRP=60)in krvavitve, so me poslali naprej na ginekologijo, kjer so se osredotočili predvsem na krvavitev in naredili preiskave, ki so na srečo pokazale da je vse ok, kar pomeni, da povišan CRP ni ginekološkega izvora.Sedaj pa me zanima ali je možno, da je vzrok za povišan CRP ta viroza ali bi morala vzrok iskat kje drugje??Ginekologinja mi je sicer dejala naj grem v primeru težav na kirurgijo, vendar mi ni povedala zakaj.Je kakšna možnost, da je to povezano s slepičem, saj sem že večkrat občutila bolečine v trebuhu??IN kako visoko sploh je odstopanje CRP od normalnega?

Hvala za odgovor!

Normalna vrednost CRP je do 5, ob dol. okužbah so lahko tudi preko 300. Vrednost je dokaj visoka za virusno okužbo in bi bilo koristno vedeti tudi izvide ostalih preiskav (levkociti…) ter seveda pregleda (trebuh…). Niste napisali kaj več o bolečinah v trebuhu in kako naj bi izgledala tista viroza.
Pri ginekologu ste se znašli v slepi ulici, saj so vam zagotovili, da težave nimajo porekla z njihovega področja, niste pa izvedeli vzroka zanje. Predlagam, da se oglasite do izbranega zdravnika (z dosedanjimi izvidi!) in ta vas lahko napoti drugam, če bo sploh potrebno.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close