Najdi forum

Koliko kosov oblačil

Začela sem zelo premišljeno kupovati oblačila in rezultat je tale, npr. za sina (15 let):

– 2 para kavbojk
– 5 majic z dolgimi rokavi
– 2 puloverja s kapuco
– 7 kompletov sp. perila + nogavic
– 2 pižami
– 1 vetrovka oz. “reklc”
– 2 para superg
– športna oprema

In to je vse. Včasih je imel ogromno oblek, pa je vedno gledal, kaj bi oblekel. Zdaj je super oblečem, barve štimajo, peremo itak veliko in to je to. Njegova omara je prazna, počuti se pa super. Jaz tudi, ker mi je ostalo precej denarja.

Koliko oblačil imate na otroka pri vas? (Moji hčerki se še vedno kopata v cotah in je skoz problem, kaj bostaoblekli, brezveze…)

Moja 4,5 letnica ima kar dosti oblačil, jih niti ne štejem.
Se pripravljam, da ne bi toliko kupovala:)

lp

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

Hja, pri tej starosti bo pri nas najbrž tudi drugače. Jaz imam manjše otroke in ni šans, da pridem skoz z dvema paroma kavbojk. Še vedno smo v fazi, ko sem neizmerno zadovoljna, če slučajno dopoldne v šoli preživijo do te mere, da jih lahko obleče še naslednji dan. Je pa pri nas v toliko sreča, da sta blizu po letih in tako razlino velika, da imam praktično dvojčka. In pridem skozi s kompletom in pol namesto z dvema.

mi imamo pri 7 letih več oblačil, ker z manj ne pridem čez 🙂 mu pa oblačila zjutraj še vedno pripravim jaz/mož in ni komplikacij

Nas nima veliko, pa ima vseeno vec od tvojega. Meni se to, kar si nastela, zdi zelo malo oz odvisno, kaj stejes pod sportno opremo.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Si ne znam predstavljati, da bi hči (12 let) imela samo toliko oblačil.

To je ja napol prazna omara.

ej, jaz bom tvojo idejo poskusila uporabiti zase, pri otrocih ni šans.

Včasih se mi res zdi, da če imaš manj pa tisto premišljeno, si bolje oblečen, kot nekdo s polno omaro, ki skozi fura eno in isto.

Naša (5 let) ima ogromno cunj. In vedno bolj ugotavljam, da to ni glih OK – preveč si lahko izmišljuje, kaj bo oblekla. Bo treba res zmanjšat količino oblek. Na začetku, ko so nove, ji je vse všeč, potem bi pa tko al tko najraje nosila zmeraj isto……

Pohvalno..Tvoja ideja je vredna posnemanja, pa ne samo pri otrocih, temveč tudi mi odrasli imamo pogosto preveč “cunj”, a nepremišljeno kupljene na kakih razprodajah in brez planiranja kam in kako bomo določeno oblačilo oblekli in kombinirali z ostalimi…Res mnogi imajo preveč cunj, pa ne vedo kaj obleči..

Je pa resnično, da pri manjših otrocih to ni tako lahko doseči, ker dejansko rabijo malce več. Prav tako je razlika med fanti in dekleti.

Naš petnajstletnik ma tudi toliko cunj +
2 x hlače za doma
1 x anorak
1 x termovelur
2 x tričetrt hlače

Je čist dovolj, zgornje dele in spodnje perilo preoblači dnevno, hlače pa ima obicajno cel teden iste za v šolo in druge za doma. Za športne aktivnosti sevda še posebej.

Zelo pohvalno, vsi imamo preveč oblačil. Nepotrebno in vedno si v dvomih, kako se obleči.
Jaz v zadnjih dveh letih nekaj podobnega prakticiam pri sebi. Imam “osnovne kose oblačil”, potem pa samo kombiniram. Vse je v stilu, precej kvalitetno in sem zadovoljna. Nakupi poceni in veliko me ne vidijo več. Sem pa potrebovala veliko let, da sem ugotovila, da ne potrebujem vsako sezono vse na novo. Zdaj samo dokupim kakšen lep kos, ki me zamika in to je to. Tudi torbici imam samo dve: črno in rjavo. res pa je, da nimam športnih stvari – v bistvu jih ne prenesem – in mi je dovolj ena sama trenerka in par mikic.

Uff, raje ne povem. To je recimo ene 20% (al pa še ne) oblek naše dveletnice. Čevljev…jih ne štejem, bund, jakn itd…pojma nimam.

Pri nas so omare polne cunj.

Uh, v številki ti sploh ne znam povedati koliko ima vsak od nas cunj. Jih je pa toliko, da so omare čisto polne. Možu gre na bruhanje in vedno znova dobi popizditis, ko prinesemo domov kakšno novo cotko. Malo smo se že navadile, da za nekaj časa skrijemo 🙂
Tak je, ne morem pomagat. Ko sem odraščala, sem imela dve trenirki in dvoje kavbojke, zdej očitno podzavestno skrbim, da spet ne bi bilo tako 🙂

Da bi imela moja 14-letnica samo dvojne hlače…?
Mogoče je pri fantih to drugače…
Pri nas v družini po dvojnem nošenju recimo kavbojk, to stvar damo oprat. Torej so dvojne hlače za 4 dni – vsekakor premalo!

Pri nas je tudi podobno kot pri vas, “za otroke”. Sedaj ima sin tako garderobo kot tvoj. So pa oboje hlače take, kot se sedaj pri mladostnikih nosijo. Če bi jih imel več, bi pomenilo, ali da mu kupim popolnoma enake ali take, ki jih potem sploh ne bo dal na rit – ker mu ne bi bile všeč. Pri tistih 5 majicah je podobno – so moderne in jih res vse nosi.

Tiste, ki pravijo, da imajo njihovi petnajstletniki polne omare oblačil, pa naj priznajo, da večino stvari otroci sploh ne nosijo in so v omari samo zato, da so omare polne in je to za mamo filing….

Tiste uz dvoletniki pa naj se komentarjev vzdržijo. Razumljivo je, da mali otroci potrebujejo neprimerno več oblačil – ker se umažejo, polulajo….

No, meni se zdijo 2 hlače vendarle premalo.

Jaz moji 4-letnici nakupim 5 spodnjih delov trenirk (vsak dan gre v sveži v vrtec) in ene 2-3 pare hlače (za vikende). Zgornjih delov majčk ima pa tudi ponavadi ene 7.

Jaz praviloma perem samo čez vikend, tako da po 6 kosov oblačil (vrhnjih in spodnjega perila) se mi zdi že nujno. Je pa res vsak dan v svežih oblačilih – od spodnjih hlačk do zgornje majice.

Si pa predstavljam, da kot najstnica bo imela pol manj hlač, saj ji ne bo treba vsak dan svežih obleči. Ampak nekje 2 trenirki + 2 hlače se mi pa zdi že kar nuja.

Obutev ima pa tudi moja hči samo po 1 par na sezono (ene poletne, ene supergice, 1 jesenske in 1 zimske). Ima pa te kvalitetne (Superfit, Teva ipd.).

Jaz imam pa dosti oblačil, a samo zaradi službe. Elegantnih hlač in bluzic imam kar precej. Za doma imam pa samo 1 kavbojke + 2 trenirke (2 zimski in 2 poletni) ter ene 5 majic dolg rokav. OK, poletnih majčk imam pa več, pa tudi nekaj oblekic. Obutev pa nosim tudi po 5 let (kakšno še dlje – dokler ne razpade ali je preočitno iz mode), kupujem pa kvalitetno.

Pri nas je tako, da imamo zimskih stvari manj (ker so drage), poletnih pa več (prehitro kupim kako majčko ali oblekico). Nasplošno se mi pa zdi, da ne razsipujemo. Mene prej pri igračah zanese kot pri oblačilih.

Kolikokrat vaši otroci, ki imajo samo dvojne hlače, te hlače oblečejo, preden jih operete?

Kolikokrat pa ve mamice oblečete hlače od kostima, preden jih operete (date v čistilnico)?
To me pa reees zanima!

Neprimerljivo.

Zenska v kostimu se usede v avto in na stol v pisarni, morda se kje, a obicajno so ta mesta cista ali pa vsaj preveri, ce so cista. Pod hlacami ali krilom obicajno nosi najlonke, torej ne pride do stika s kozo. Tudi ko hodi, se ne obdrgne ob vsako steno, avto, kolo, ne tece cez moker travnik in podobno. Pa se ne nosi iste hlace ali krilo vsak dan, ampak jih menja.

Jaz imam vsaj 10 kostimov in jih perem oz cistim cca na mesec ali dva, odvisno koliko kaj nosim.

Mulc bi imel pa dvoje hlace za v solo komaj komaj dovolj oz ce bi se kaj zalomilo, bi bila pi*darija.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Vsak ima lahko na riti naenkrat le po ene hlače:-) Ko se čez dva dni umažejo, oblečejo druge. Umazane hlače so v štirih urah že čiste v omari.
(Smo zelo čisti, preoblačimo se dnevno, zato tudi dnevno peremo. In v sušilcu posušimo. To je to. In oblačila so vedno sveža, dišeča. Zato tudi iz omar veje vonj po svežih opranih oblačilih.) Aja, vse kar je v omarah je modno in redno nosimo. Čistko delam kar pogosto – kar nismo že nekaj časa nosili, gre na Karitas oz. Rdeči križ.

New Report

Close