Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo Posvojitev otroka do 1.leta starosti?

Posvojitev otroka do 1.leta starosti?

Pozdravljene,
mene že dalj časa muči uprašanje na katero ne najdem odgovora, mogoče pa bo katera od vas vedela odgovor:)
s partnerjem že nekaj časa razmišljava o posvojitvi otroka iz Rusije, zanima me ali je možno posvojit dojenčka, do 1. leta starosti?
vsem ki mi boste kakorkoli pomagale se zahvaljujem:)

Larisa

Ne, v Rusiji je tako kot pri nas. Do 1. leta starosti ga lahko še vedno vzamejo starši oz. so otroci iz sirotišnic te starosti ponujeni ruskim parom. Tudi sicer ti ti, ki urejajo posvojitve tako majhnega otroka ne ponudijo. Starost se giblje od enega leta pa do treh let.

LP

Do enega leta lahko posvojiš otroka v Makedoniji

l.p.

Res je, Andra. Ampak tudi v Makedoniji je čakalna doba kar dolga. Tudi v oddaji je Erzenova govorila, da od 11 prošenj inso Makedonci rešili nobene.
Na žalost.

LP

Jaz ne govorim o časovnem času posvojitve, ampak sem ji samo povedala, da če želi otroka do enega leta starosti, da je to mogoče v Makedoniji.
Kako dolga je pot, pa vem, ker sem ena izned tistih “11”.
L.P.

Ali to pomeni, da po poslani vlogi v Makedonijo, še niste dobili nobenega obvestila? Kdaj pa ste poslali, če ni skrivnost? Jaz upam, da bomo mi do konca leta imeli vse potrebno, da pošljemo v Makedonijo, zato bi bila zelo hvaležna za kakršne koli informacije.
lpA

Vlogo na naš CSD sva poslala konec februarja, in čez cca 14 dni sva dobila obvestilo od našega min., da so vlogo poslali v Mak.
L.P.

Andra najlepša hvala za odgovor. Močno držim pesti, da dobita kmalu kakšne novice. Ali sta po februarju še kaj sama kontaktirala z Makedonijo ali našim ministrstvom?
lpA

Seveda, v Mak. moraš klicariti neprestano, saj imaš le tako večje možnosti, da te nekega dne le dajo v njihov register. Kar se pa našega min. tiče pa, karkoli jih vprašaš, ničesar ne vedo. Mi vemo več. Na žalost je tako, čeprav nam bi morali oni dajati info.
L.P.

Upam, da boste čimprej v registru!!! Prosim poročaj, upam, da bomo mi kmalu na istem:)
Kdor čaka itak dočaka:)
lpA

Zmota oziroma nepoznavanje razmer te gospe in ostalih CSD-jev , ki je govorila po TV. (nismo gledali vsega) Od januarja letos so bile izvedene 4 mednarodne posvojitve. Avstrijska in tri Slovenske. Pri prvi smo bili celo zraven , ker smo imeli skoraj isti termin svečane posvojitve.

lp

Jaz sem razumela, da je letos poslalo že 11 parov dokumente v Makedonijo, vendar odziva še ni bilo. Očitno smo razumeli vsak po svoje. Res pa je, govorim iz lastnih izkušenj, da na ministrstvu bolj malo vedo.
Tudi sama sem imela pred leti vlogo v Makedoniji in vem, da čakanje ni dovolj.
Bojan, nisem razumela, kaj pomeni, da so bile izvedene 4 mednarodne posvojitve, avstrijska in slovenske?
Kaj mednarodna ne pomeni, da posvojiš v drugi državi, ne v Sloveniji?

Napisati bi moral , da se bile izvedene 4 mednarodne posvojitve. Ena med Makedonijo in Avstrijo in tri med Makedonijo in Slovenijo. Torej ena deklica je bila osrečena za starše iz Avstrije, trije dečki pa za starše iz Slovenije. Odziva (na 11 prošenj ) pa ni zato in to se bo dogajalo še naprej, ker pri nas ministrstvo in CSD-ji nikoli ne telefonirajo in se zanimajo kako zadeve napredujejo. Vedno kliće tisti , ki potrebuje info in ne obratno. Pa še vedo ne kam se obrniti.

lp

lp

Hvala, zdaj razumem.
Da samo čakanje ni dovolj, dobro vem. Tudi sama sem imela prošnjo v Makedoniji in vsi tisti ki čakate, kličite, kličite, sprašujte … Poznam nekaj otrok iz Makedonije, a vsi so prišli, ker so se starši potrudili in iskali svoje poti. Ministrstvo in CSd nista dovolj, zaenkrat sta samo v vlogi, da pomagata urediti dokumentacijo, potem je odvisno od samega posvojitelja.

Ravno zaradi zapletov oz. čakanja v Makedoniji sem zelo vesela (mislim, da ali1 tudi), da sem se odločila za Rusijo. Sicer je hud finančni zalogaj, vendar gre vse skupaj zelo hitro. Moj sonček je bil doma od oddaje vloge v petih mesecih.

LP

Sem zelo vesela, da se je tako izteklo. Le da za naju bi bil pa to prehud finančni zalogaj:(
lpA

Agnes 77, saj tudi za naju ni bilo lahko. Ko sva prvič slišala za ceno, sva bila v šoku. Potem sva se vsedla za mizo in pričela kalkulirati. Prepričal me je posvojen fantek, katerega družino sva obiskala. Tako sem nazadnje vzela kredit.
Niti malo mi ni bilo žal in vem, da mi nikoli ne bo. Vse je poplačano z otroškim nasmehom, prvimi besedami, prvimi objemi, poljubčki, da, celo s prvimi solzicami …
Čas ni na naši strani. In tudi to je bilo poleg ljubezni in želje do otrok tisto, kar naju je gnalo naprej.
LP

Pozdravljeni!

No tudi midva sva se odločila za Rusijo in že pridno šparava 1/3 sredstev že imava, ostalo pa si bova najela kredit.
Doma že imava enega posvojenega otroka, ki sva ga posvojila v Sloveniji, in zanjoz. pridobljene papirje ni bilo potrebno nič plača, razen nekaj malega za takse, vendar je pa čakanje na pravnomočnost odločbe tista druga skrajnost, ki ti vzame kar nekaj let življenja.

Tako da kar pogumno, vem da je težko ker so to ogromni stroški ampak z voljo se da.

Eva**

Eva**

Eva, če ni skrivnost, kdaj ste posvojili?
Leto čakanja na pravnomočnost(oz. dejstvo, da si biološki starši lahko premislijo), verjamem, mora biti ubijajoče.
Pa srečno v Rusiji, res se je vredno potruditi, kajne?

Leta 2004 je bila izdana odločba in 13 mesecev kasneje je bila pravnomočna.
a vredno se je potruditi, pa čeprav že slišim, ja kam pa rineš saj že imaš enega….

Eva**

New Report

Close