Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo Zobozdravstvene storitve

Zobozdravstvene storitve

Pozdravljeni!

Sem še dijakinja (polnoletna) in do sedaj sem hodila k šolski zobozdravnici.
Ker ona ne zdravi polnoletnih oseb, sem morala poiskati drugo zobozdravnico.
Ko še nism bila polnoletna so bile vse zobozdravstvene storitve brezplačne (razen tistih belih plomb), vendar sedaj pa je treba plačati že samo odstranjevanje zobnega kamna.. kako to.. zanima me kje bi lahko dobila razpored katere zobozdravstvene storitve so plačljive in katere ne.. zdi se mi zelo čudno, da je treba kar naenkrat vse plačati.

Spoštovana larisa 18,

tak “razpored” je naredila zavarovalnica, ki plačuje storitve, ki jih zobozdravniki opravimo.
Pravila obveznega zavarovanja si lahko preberete na spletni strani zzzs.

Jaz bi pa dodala še vprašanje, kdo oblikuje cene posameznih doplačil? Danes sem doplačala 30€ za malo belo plombico na mlečnem zobku.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Vladka K.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Spoštovana Vladka K.,

cene doplačil oblikujejo izvajalci sami – zato je na tem področju največ razlik. Če se ne motim, je priporočena le najnižja cena oz. doplačilo, navzgor pa ni omejitev.

Pozdravljeni!

Sem polnoletna oseba in že zelo dolgo časa nisem bila pri zobozdravniku. Prej sem bila na oš v Stražišču,bi se pa zelo rada prepisala k drugi zobozdravnici v Kranj.Zanima me katera bi bila najboljša in kako izgleda polačilo za to (zamenjava plomb ipd.)?

Spoštovana Labia19,

žal vam ne morem pomagati z odgovorom. Vprašanje postavite na odprtih forumih, kjer mnenja izmenjuje širpi krog bralcev.
Če si za popravilo zob izberete nadstandardni material, potem morate do ob koncu tudi doplačati.

New Report

Close