Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost prenos zamrznjenčkov

prenos zamrznjenčkov

Pozdravljeni!

Sem v postopku za prenos zamrznjenčkov brez stimulacije.
Ko sem bila na ultrazvoku 4. dan je bilo vse vredu, sedaj pa sem imela ultrazvok 11. dan in mi pravijo, da se ne razvija oz. ne kaže se da bi prišlo do ovulacije. Domou sem dobila teste za ovulacijo in oglasiti se moram v torek. Zdravnica je rekla, da če ne bo prišlo do ovulacije da potem spet začnemo naslednji mesec.
Čisto sem že obupala, kajti imela sem že tri postopke, v dvema se ni prijelo v tretjem pa ni prišlo do transferja kajti sem dobila zelo močno vnetje jajčnikov tako močno da sem bila en teden v bolnici, sedaj pa spet to – pa še vprašanje je ali sploh kaj bo z zamrznjenčki saj pravijo da je 50% manj možnosti za zanositev.
Morala sem napisati da mi bo lažje.

Daniela;

Za menoj je 6 neuspelih IVF, da ti ne naštevam težav in operacij vmes…šele pri zadnjem sem pridelala zamrznjenčke,…
Tudi jaz sem bila še včeraj v postopku z zamrznjenčki – brez stimulacije: imam redne menstruacije, vendar se je hormon obnašal zelo čudno: 0,42/0,31/0,44, folikel ni rastel, endometrij se je stanjšal iz 7mm na 4 mm, urinski tesz za ovul. negativen ves čas – včeraj sem ta postopek na priporočilo dr. zaključila. Naslednji mesec so mi predlagali minimalno stimulacijo – da pridemo do ovulacije. Predlagam tudi tebi – nikar ne forsiraj- bolje je počakati še en mesec kot pa vreči zarodek takorekoč stran…

PA SREČNO!!

V kratkem grem na transfer zamrznjenčkov, in to prvič. Imela pa bom postopek s stimulacijo. Nekaj me v zvezi s tem zanima: ko odtalijo slamico, in če se morda zgodi, da noben od zarodkov v slamici ne preživi odtaljevanja (notri imam dva), ali potem lahko takoj odtalijo drugo slamico, ali kako? Namreč, shranjeni imam dve slamici, v vsaki po dva. In v bistvu ne bi rada, da mi gre stimulacija “v nič”, če iz prve slamice morda ne bo preživelega zarodka.

Hvala vsem poznavalkam za odgovore.

Če iz prve slamice ne bo noben preživel, bodo odalili še druga dva. Je pa zelo malo verjetno, da oba iz prve slamice ne bi preživela odmrznitve.

Jaz sem šla v prvi postopek za vsaditev zamrznjenčkov junija. Ker nisem imela ovulacije so mi prestavili na avgust s stimulacijo. Avgusta sem šla na prvi UZ in so postopek prekinili, ker sem imela sluznico predebelo glede na dan ciklusa. Sedaj grem na tretji postopek in v ponedeljek imam prvi UZ upam, da bo sedaj prišlo do transferja.

Zanima me, če je obvezno da pred drugim postopkom IVF porabiš vse zamrznjenčke ali lahko zahtevaš, da te dajo v ponovni postopek, saj zamrznjenčki počakajo, moja dobra leta pa ne?

Ja, kolikor vem, moraš porabiti vse zamrznjenčke. Meni tako piše na odobritvi komisije.

Moja sodelavka ima podobne težave kot jaz. Ko je ona bila na prvem postopku IVF so tam bile tudi ženske, ki so šle na drugi ali tretji postopke kljub temu, da so imele že po 8 ali več zamrznjenčkov.
Meni se zdi logično, da se sam odločiš. Pri meni, ko so takšne težave glede ovulacij, saj ne vem kaj bo sedaj. Če sedaj zopet ne bo šlo, to se lahko vleče in vleče preden porabim vse zamrznjenčke. Moj zdravnik je zelo natančen in če je malo kaj narobe ter se procent možnosti, da zanosim zmanjša mi postopek prekine in prestavi na naslednji mesec. Saj to ne gre v nedogled saj nisem še stara, ful mlada pa tudi ne in same veste kako leta bežijo.

Na GK v LJ ne delajo novih postopkov, dokler ne porabiš vseh eskimčkov. To se mi zdi smiselno, kaj pa ti bo npr. 15 zamrznjenčkov, ti pa želiš še nove postopke in s tem nove eskimčke?
Nikjer še nisem zasledila znastevno utemeljenega podatka, da je z zamrznjenčki 50% manjša možnost uspeha, kot s svežimi zarodki.
Sama sem imela 4IVF postopke in tudi kar nekaj zamrznjenčkov in zadnji od njih sedaj v mojem trebuhu kar živahno brca.
Torej samo veliko sreče, pa poguma, pa bo!

pika čestitam, da ti je uspelo.
Glede sebe, pa postajam počasi obupana. Želim si, da bo enkrat vse uredu, da bo sploh prišlo do vsaditve zamrznjenčkov. Kako naj imam možnost zanositi, če mi ne uspe priti do vsaditve. Pri postopku IVf je šlo vse vredu sedaj pa nekako ne gre in ne gre. Počutim se nemočna.

Sahe;
te popolnoma razumem, vendar naglica in nestrpnost (čeprav upravičena se razume!!) pri uspehu nič ne pomagata…prej obratno…žal…
Lepo počasi, enkrat se ti bo nasmehnila sreča (upam tudi meni)…
Drži se!!

To, da so ob zamrznjenih šli v nov postopek je bilo res, a nekaj let nazaj.Sedaj tudi ostali centri (vsaj kakor je meni znano) najprej porabijo zamrznjene in če ni nič, se gre v nov postopek.Meni tako odgovarja, ker bi mi bilo zelo hudo, če bi recimo, hvalabogu zanosila, rodila, ob tem pa vedela, da imam še 8 zamrznjenih, ki jih ne bom koristila, ker imam otroka ali dva in bi se morala odločit, naj te preostale uničijo……..
Tudi mene lovijo leta, naj pa ti povem, da sem po IVF zanosila 3x, od tega 2x z zamrznjenimi zarodki, a se je žal končalo prehitro 8, 12 in 23 teden.

lp
škratek

škratek – se absolutno strinjam s teboj!
Oprosti, kako je tole z zamrznjenčki – me je kar malo strah – se mi zdi tvoja izkušnja zelo pogosta – izguba zarodka – celo v 23 tednu(?!)v primerih seveda, ko gre za postopke z zamrznjenčki…?

Ne, to je neodvisno kako zanosiš, pri meni je popustil MV in ni bilo rešitve, ni pa povezano s tem, da so bili zamrznjeni!
Upam, da mi spet uspe z zamrznjenimi (imam tri)in da bomo uspeli prit vsaj do tednov, ki omogočajo normalno preživetje.

lp
škratek

Daniela, tudi jaz sem pri svojih zamrznjenčkih imela 1. postopek tako kot ti – brez stimulacije, a se spodaj ni vse dobro razvijalo, tako da smo postopek prekinili in šli nasl. mesec s kratko stimulacijo…ampak tudi ta ni pomgala, 3. postopek z eskimčki pa je bil dolg in tudi ni obrodil sadežev.. Žal. Imela sem 7 zamrznjenih zarodkov – za zadnji 3. postopek 4, a se je pri odmzovanju je 1 dobro odmznil…. Ampak za postopke moraš te eskimčke porabiti… da lahko greš v nov postopek.
Gre čas in živci (pri meni-kako bo delodajalec to sprejel), ampak drugače ne gre.
Držim pesti – za vse na tem forumu!!!!!!!

Smo prekinili postopek, pri naslednji menstruaciji bomo ponovili in takrat z stimulacijo. Dobila sem tablete. Upam da bo tokrat več sreče.
Vanja – tudi nama bo enkrat useplo, no ne samo nama ampak tudi vsem ostalim ki čakate.

New Report

Close