Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca oteklina v bezgavki in pekoča bolečina

oteklina v bezgavki in pekoča bolečina

Pozdravljeni,

prijateljica je zaskrbljena zaradi sledeče situacije:
že nekaj tednov ima čudno bolečino, k se začne pod pazduho in nadaljuje kot pekoča bolečina v lopatico. Pred dnevi je otipala pod pazduho tudi za grah veliko bulico, ki jo je ob dotiku bolela. Danes je bla pri ginekologinji in ta ji je rekla, da ima povečano bezgavko. Dala ji je napotnico za pregled dojk.

Prijateljica je pred letom nastopila precej stresno in odogvorno delovno mesto, ki hkrati zahteva dolgotrajno neudobno sedenje za računalnikom. Sicer je zdrava in se dobro počuti. Sama sem ji svetovala naj obišče še splošnega zdravnika ter da bi veljalo pregledati kri za vsak slučaj.

Kaj bi to lahko bilo? Zdi se mi kar nepredstavljivo, da mora sedaj v negotovosti čakati še nekaj mesecev na pregled dojk. Je razlog za resno skrb utemljen?

Hvala!

Pozdravljena!
Ni nujno, da so bolečine in bezgavka posledica iste stvari. Povečane bezgavke so največkrat posledica nekega vnetja in tudi pod pazduhami niso nujno povezane z dojkami, zato be bilo koristno obiskati še osebnega zdravnika. Tudi bolečine v opisanem predelu so lahko posledica kopice stvari. Niste omenili, koliko je prijateljica stara, a v vsakem primeru je primerno tudi samopregledovanje dojk (ki jih je verjetno pretipala tudi ginekologinja). Napisane težave so vsekakor vredne temeljite obdelave, ker pa je zanje možnih veliko nenevarnih vzrokov, je pretiran strah odveč. Povsem možno je tudi, da bo bezgavka izginila še preden bo opravila mamografijo.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Se opravičujem,
pozabila sem navesti – stara je 30.

Zaenkrat hvala :)!!

Pozdrav!

New Report

Close