Najdi forum

Tek v hladnejših dneh

Pozdravljeni,
poleti sem pričela s tekom, ker pa bi rada nadaljevala tudi v hladnejših dneh (tečem zjutraj) me zanima kako se oblečete?
Za hlače mi je jasno, 3/4 ali dolge pajkice problem je pri vrhnjih oblačilih…

Hvala!

Jaz v hladnejših dneh oblečem majico, čez flis, čez pa še vindstoper. Pa rokavice. pa podložene pajkice.

Mnogi mislijo, da hladen zrak škoduje. Iz svojih izkušenj lahko povem, da sem tekla tudi pri -20, pa sem se super počutila. Nobenega prehlada, še virusi mi niso mogli do živega.

Glede na dejstvo, da so zadnje zime zime samo po imenu, sem zadnji dve praktično obe pretekla. oblečena v dolgo tekaško majico, dobiš tudi debelejše, in tekaški windstopper, brez flisa, v njem bi se skuhala. Podložene tekaške hlače ali pa navadne dolge tekaške plus dokolenke, rokavice včasih, trak čez ušesa pa večkrat. Pravijo, da se je za tek vedno treba obleči kot da je zunaj 10 stopinj več, imajo kar prav, par minut zebe, potem je pa kmalu vroče.

POzdravljeni,
hvala vama, bom to upoštevala! Mogoče katera ve Kje se da kupit podložene hlače in vindstoper? Trgovine v našem koncu so trenutno zelo slabo založene z oblačili za tek.

Hvala,

V glavnem kupujem stvari v hervisu in intersportu, ker je oboje pri roki, izbira pa ni kaj prida.
Ali kdo pozna kakšno dobro športno trgovino v udinah?

Sama grem rada tudi v Tomas sport, kjer znajo, kar se teka tiče, prav dobro svetovati. Drugače pa še malce pogledam reklame, kje je kakšna akcija. Kar se pa štacun preko meje tiče, tako italijanske kot avstrijske, imajo kar podobno izbiro in cene kot pri nas.

POzdravljeni,
našla sem spletno stran z opremo in trgovino trgovina za tekače – nahaja v Celovcu. Menda je zelo dobro založena tudi Adidas trgovina v Celovcu.

POglejta na link: http://www.runnerspoint.at/

A se nebi rajši zapeljala do prve domače trgovine ŽOLNA-Šport. Siguren sem, da boš našla vsaj enako dobro opremo po vsaj enaki, če ne nižji ceni.

Moti me ker je v slo slaba izbira kar se tiče tekaških stvari in potem smo vsi unoformirani. Bilo bi mi všeč najti eno dobro trgovino v avstriji ali italiji kamor bi šla dvakrat letno (ko so znižanja) in si nakupila vse kar rabim. Tale runnerspoint zgleda kar obetavno.

Se absolutno strinjam s kolesarjem. In pa veš, kako je z razprodajami, če nisi ravno prvo minuto tam, ta dobrih artiklov hitro zmanjka. Tisto spletno stran sem pogledala, model superg, ki bi ga jaz imela, je trenutno res v akciji in skoraj 20 evrov cenejši kot pri nas, ampak vedi nekaj, cene v spletnih trgovinah so navadno drugačne od cen v navadnih trgovinah. In te cen so za nemški trg, ja tudi v Avstriji možno odstopanje (imam izkušnje, ista trgovina je bila v Nemčiji precej cenejša kot v Avstriji, že spletna, da ne omenjam navadne). V vseh letih, odkar tečem, jih bo že čez 10, še nikoli nisem imela problemov s tem, da bi kdo imel na sebi točno takšno kombinacijo kot jaz. Pa še nekaj, ko tečeš, tečeš, ne pa gledaš okoli, kje ima kdo tako in tako majico…
In se absolutno ne strinjam, da imamo v Sloveniji slabo izbiro tekaških oblačil in opreme. Je včasih problem dobiti točno določen model superg v pravi številki, ampak tudi tu lahko pohvalim TS, ker so se resnično potrudili in mi superge zrihtali, pa še popust sem dobila. Kar tako brez poznanstev.
edina težava, katere jaz sicer nimam, je dobiti ženske toplejše tekaške hlače s krajšimi hlačnicami, prijateljica je naredila celo študijo, a jih je nazadnje staknila.

Ja, ko to berem, se sprašujem, ali se hodite razkazovat ali teč …


Hodimo tečt, radi se pa tudi dobro počutimo v svojih oblačilih. A ti se hodiš v službo kazat al delat? ker verjetno ne navlečeš nase karkoli.

100 ljudi, 100 mnenj. Včeraj zvečer sva šli s prijateljico v enakih majicah, podobnih črnih hlačah. Sem zanalašč nataknila isto majico, ker me je zanimala njena reakcija. Je ni motilo, mene pa tudi ne. Resnično mislim, da imamo vse tekaške zadeve na dosegu roke.
In jaz se čisto udobno počutim v svojih tekaških oblačilih, pa četudi bi pol Slovenije imelo čisto iste na sebi.
Glavno je, da migam. Se strinjam z Metko.
Je pa Slovenija majhna država in majhen trg, to se pa seveda pozna, iz finančnih razlogov se ne splača naročiti vseh mogočih barv istega modela, ker jih enostavno ne bodo vseh prodali.
Ampak to, da lahko grem v trgovino, se vse zmenim, povprašam za naset, dobim razlago in po možnosti še pridem do uresničitve svojih želja. Kaj bi še rada drugega? Kako pa naj vem, da so dotične superge na spletu narejene točno za mojo nogo. Da o tem, da so številke od proizvajalca do proizvajalca različne.
Sama sem bila leta in leta alergična na vidno označene znamke na oblačilih, ker nisem hotela delati reklame za nikogar. Tu sem se pač predala, ker to paše zraven. Pomembna mi je kvaliteta in udobnost, no, kot mavrica že ne bom šla ven, ampak za to se da čisto dobro poskrbeti. Saj včasih so tudi rekli, da roza in rdeča ne gresta skupaj… Danes o temu nihče več ne govori.
Pa bom zvečer spet nataknila mojo običajno belo tekaško majco, črne hlače (kako staromodno :))) in odlaufala svojo 10ko.
In od naslednjega četrtka dalje bo imel Hofer spet tekaške zadeve v akciji. Tako sem sama začela, potem pa dokupuješ. Za začetek pa se meni zdi pomembno, da se in kako se laufa, ne pa zadnji modni trendi. Ravno tako hitro in pravilno se teče v običajnih bombažnih cunjah kot v neki ultra super znamki. Pomembna je pravilna izbira obutve, to pa je tudi to.
In imam ravno ogledane ene superge, katerih se v Slo v moji št. ne da dobiti, ampak v TS se bodo potrudili, da mi jih bodo zrihtali. In to nič dražje kot so npr. v Nemčiji.

Zgolj moje mnenje…

In kako komentiraš, ko smo bile na DM teku vse v oranžnih majicah, moja 7 letna hči pa je vprašala, zakaj imamo vse črne pajkice – če ne prodajajo drugih barv. :))

Še najmanj pa se obremenjujem s tem, da bi gledala, če ima kdo enako majico kot jaz. Imam več drugih stvari za razmišljat med tekom. 🙂

LP

---------------------------------------- Nisem volila teh volov!


Hodimo tečt, radi se pa tudi dobro počutimo v svojih oblačilih. A ti se hodiš v službo kazat al delat? ker verjetno ne navlečeš nase karkoli.[/quote]

Mi je vseeno, ali tečem v taki ali taki barvi, se v saki barvi dobr5o počutim, važna je pa seveda funkcionalnost oz.kakovost oblačila. Saj vem, na zajedljiv odgovor, pač dobiš piker odgovor, ampak si ne moram kaj, da ne ne bi še enkrat poudarila: za mene je pri športni oblačilih daleč najpomebnejša funkcionalnost oblačil, veliko pa manj njihov videz.

Dobr zate, ane? Men je pa pomembno še kaj drugega in ne vem zakaj bi koga motilo, če mi ni vseeno kako zgledam.
Kot da je to, da ti dol visi za barve in izgled neka vrednota. ljudje smo si pač različni.

kaj naj rečem. A misliš, da jaz pa cel cajt razmišljam, da nima kdo iste majice kot jaz.
Mislila sem na to, da v hervisu celo sezono gledam par modelov majc in par modelov pajkic v dveh barvah.In to samo od dveh ali treh firm. Tudi v TS in interšportu ni drugače.
Kar se tekaških superg tiče izbira ni slaba, dostikrat pa niamjo številke.
da ne govorim o teniških supergah, na izbiro imaš štiri modele od katerih za tri nimajo številke.

Mene pa zanima katera podlaga je najboljša za tek…gozdna pot al asvalt, koliko tečete na začetku…gledate glede na čas al kilometre? hvala….poleti sem kolesarila, jeseni bi pa tečt začela….pred leti sem s tekom izgubljala kilograme.

Za tvoje sklepe je zagotovo bolje, če tečeš po mehki podlagi. Gozdne poti so idealne za tek.
Predlagam ti, da tečeš glede na čas. In da na začetku ne pretiravaš. Koliko, je odvisno od vsakega posameznika.

Ja tudi mene bi zanimalo kako naj tečem za začetek, toliko kot se čutim tisti trenutek sposoba, ali si naj zatsavim en krog recimo in tega moram pretečt?

Sem začela z tekom za začetnike, ampak mi ni všeč, da neprestano gledam kdaj bo konec tistih dveh minut, pa kdaj konec ene minute.

Zadnjič sem recimo tekla pri nas v MB v gozdu, kjer imamo stezo, prvi krog sem bila čisto paf in sem mislila drugega samo hitro prehodim in grem domov, ampak potem pa je prišla prijateljica in sva malo čvekali in sva naredili še dva kroga…sem ji že na začetku rekla, da jaz ne pretečem cel krog, ker me je ful bolelo na levi strani, ampak je kolegica rekla to bo minilo, samo teči, saj prvi krog je najtežji in res, drugi in tretji je bil dosti bolje kot prvi….

Skratka zanima me kako si naj sploh določim krog, tako, da drugi dan malo čutim mišice??
Ko sem tekla po programu za začetnike, sploh nisem vedela, da sem tekla???

Pa še to, koliko časa se moraš ukvarjat s športom, da se ti telesna teža zviša zaradi mišic in kolki je ta teža ponavadi povečana?

Pa lepega sončka vam pošiljam iz MB…

New Report

Close