Najdi forum

Ranica na bradavici

Že tri tedne imam malo ranico na eni izmed bradavic, zaradi česar me pri in po dojenju precej skeli. Mažem si z lanolinsko kremo Multimam, pa nič ne pomaga. S čim ste si ve pomagale pri takšnih težavah? Zanima me, če obstaja še kaj, česar pred dojenjem ni potrebno spirati (se bojim, da bom na to pozabila in ne bi rada, da otrok zaužije kaj neprimernega).

Hvala za odgovore in lep pozdrav,
Briar

Pravijo, da ni potrebno spirati Bepanthena, a izkušenj nimam, sem prisegala na lanolin. Morda še en nasvet:poskušaj imeti bradavico po podoju čim več časa na zraku, izogibaj se blazinicam za enkratno uporabo, modrček naj bo izkjučno bombažen in prsi si nikakor ne umivaj z milom-preveč izsuši kožo. Po dojenju si iztisni kapljico ali dve mleka in s tem namaži bradavico.

Upam, da ti bo uspelo-lp

Točno tako sem počela jaz. Uporabljala sem pa bephanten, ki ga ni potrebno spirati. Ne umivajsi prsi več kot enkrat na dan in res si namaži po dojenju s kapljico mleka ter posuši na ˝prostem˝. Upam, da bodo bolečine hitro minile.

LP

Tako kot je napisala predhodnica. Roza Bepanthena ni potrebno izpirati (obstaja tud moder), ampak imam občutek, da naravne zadeve bolj pomagajo. Sama sem sicer rodila v vročem poletju in sem prsi lahko imela zunaj, brez majice (ko je bilo najhujše), umivala sem samo z vodo in posušila s fenom (hladno pihanje) in par kapljic svojega mleka. In je bilo super. V bolnici pa sem si namazala z roza B. pa je tudi krasno pomagal. Tako da…..

Lp, Mojca

Nima ravno tako dobrih izkušnej z Benpantenom kot moje predhodnice. Se pa strinjam, zrak je najboljši zdravilec in “nič” umivanja. Imela sem kar precej težav z ranjenimi bradavicami…zato sem si čez noč pomagala s prsnimi blazinicami Aquaflo. Res, da si moraš potem bradavice umiti. Sama sem prakticirala takole: mladiček se je ponoči za jest zbujal samo enkrat, zato sem si pred spanjem mleko izčrpala in mu ga ponoči dala po steklenički. Zjutraj, pred dojenjem, sem si umila prsi…in nočni zdravilni učinki so bili takoj vidni. V nekaj dneh so bile bradavice čile in zdrave. Glede na to, da je blazinice kar težko dobiti, predlagam Sanolobor. Cena je 2.500 SIT za 1 kos. Če se odločiš, da poskusiš in jih ne dobiš, se javi, ker jih imam še nekaj na zalogi. Aja, še to…blazinice se ob pravilnem postopanju uporabljajo do 7 dni. V tem času pa ti zagotavljam 100% učinek. Preizkušno.

Majcka

Ja Bepanthen mazilo je zelo učinkovit, ni ga potrebno spirati le na tanko namaži na bradavico.
Če spiraš je še slabše, otroku pa ne škoduje. To dajejo tudi v porodnišnici z enakimi nasveti.

Že v porodnišnici sem sprobala tako lanolin kot bepanthen in ugotovila, da je meni bepanthen veliko bolje ustrezal. Sicer sem bila v porodnišnici 6 dni (carski rez), ampak ko sem šla domov, nisem imela skoraj nobenih težav več z bradavicami.

No, vse to ti bo res pomagalo, če le ne gre za glivice. Meni je Bepanthen vedno pomagal in ga res ni potrebno spirati.
Ampak enkrat “ranica” ni in ni hotla zginit, se slabse je postajalo… bile so glivice (tamala je imela soor!). Mazala sem si jih z Daktarinom. Ampak če so glivice, moraš biti res striktna – umivanje itak da samo z vodo, čimveč jih imej na zraku, bombažen nedrček, pranje vsega kar pride v stik z otrokom in tvojimi prsmi (nedrček, majice, vse otrokove oblekce, …) na 95 stopinj … in to vse skupaj počni najmanj 14 dni, pa bo.

Sicer ne vem, kako boš ti zvedela ali so glivice ali ne, jaz sem si “diagnozo” postavila kar sama.
Vedela sem namreč, da je v preteklih mesecih Bepanthen deloval, potem pa ne in ne, čeprav sem sledila vsem tem nasvetom (umivanje z vodo, ne prepogosto, zrak, bombažen nedrček …). Šla sem do pediatrinje, ki je rekla, da ona nima pojma o prsih (čudno! Vir otrokove hrane, vir njegovega preživetja, pa pojma nima? Zanimivo …). Šla sem do ginekologa, ta mi je rekel, naj na debelo namažem z Bepanthenom. Pa sem še enkrat poskusila, pa je bilo še slabše. Pravzaprav so se glivice tako močno razvile, da na eno dojko sploh nisem dojila več – in dojenje na njej vzpostavila šele po mesecu in pol, ko so glivice dokončno izginile – in še zdaj se pozna, “da so bile tam”.
Da je šlo za glivice sem pobrala od Karmen od LLL, ko se je enkrat razpisala na to temo. In res sem vesela, da sem našla njen link, da sem trdovratno nadlogo lahko odpravila. Ker če bi poslušala pediatrinjo (no, sej ta v bistvu ni nič rekla) in ginekologa, bi nehala dojiti pri 4ih mesecih in z glivicami vprašanje, kaj bi bilo, same od sebe že ne bi šle.

Aja, Daktarina ni potrebno spirati, saj je za oralno uporabo – torej z njim sem itak morala mazati tamali jezička.

Srečno!

New Report

Close