Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija rdeče oči

rdeče oči

Triletna hči ima že skoraj tri mesece vsak dan rdeče oči.Zjutraj ko se zbudi je v redu potem pa se čez dan to stopnjuje.Beločnica je vse bolj rdeča in tudi tiste male žilice so bolj izrazite to se opazi predvsem zvečir saj ima čisto krvave oči to je ne moti saj jo ne boli,srbi in ne peče .Koj je lahko vzrok tega

Se oko solzi? Ste opazili kakšen izcedek? Ste že mazali s čim? Ima do sedaj kakšen sum na alergije?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Tudi mi imamo podobne težave kot moja predhodnica. Otrok, star 15 mesecev, ima že več kot 2 tedna rdeče, krvave oči. Zjutraj je stanje skoraj ok, čez dan se slabša in zvečer sta obe očki krvavi (beločnice). Izcedka nima, brez kakršnihkoli prehladnih znakov, oči se mu ne solzijo. Ga pa verjetno pečejo/srbijo, saj si jih menca več kot običajno, ko si jih je mencal le pred spanjem. Prejšnjo soboto smo šli k dežurnemu, ker je bilo v petek večer stanje katastrofalno, predpisal nam je Tobrex kapljice, a po njih ni bilo nič boljše. Danes sva šla k pediatrinji, ki je dejala, da ne gre za vnetje, ampak le za razdražljive oči ?!?! Rekla je, naj kupimo vizinke oz. nekaj za vlaženje oči, v lekarni so nam dali Bepanthol. Skrbi me, da s tem ne bomo rešili našega problema. Bi res lahko šlo samo za “občutljive” oči? Alergij, kolikor vemo, nima nobenih.

Vljudno Vas prosim za Vaše mnenje!
Že vnaprej hvala!

Očitno otroka nekaj draži, če si kar naprej menca oči, ki so zaradi tega še bolj nadražene in pordele. Če ni bolje, potem vsekakor pojdite na ponovni pregled in tudi k očesnemu zdravniku, če je potrebno.
Sicer je alergijsko vnetje očesne veznice pri otroku te starosti brez zgodovine prehranskih alergij v dojenčkovem obdobju redko, ni pa izključeno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close