Poroka

cena za fotografa

Default avatar
me veseli, da se je kolegica ženila, kot praviš... seveda ti pa ne verjamem, oz. mislim, da ne veš kaj pišeš.
Default avatar
Ja, res je, pri poročnih fotografijah ni za šparat... Sicer pa sem ravno te dni, ko se tudi sam ukvarjam s temi vprašanji, naletel na suppa ql portal, kjer lahko pošlješ povpraševanje vsem slovenskim fotografom, ki se ukvarjajo s poročno fotografijo, oni pa ti vrnejo konkretne ponudbe - www.najem-fotografa.si/.
Default avatar
Darjas je napisal/a:
Darja, dobro si povedala :)

Profesionalni fotografi imajo cene nekje med 800 in 1200 €. Mogoče tudi več. Odvisno je od posameznega fotografa. Pri dražjih je možno, da ne pride sam na poroko, ampak ima še koga,ki mu pomaga. Pri teh je dobro, ker ima ponavadi tudi ta drugi v rokah fotoaparat (tako se težje zamudi pomemben trenutek in lažje naredi nepozabne fotke).

Če pa vam je to zares veliko denarja in si ne morete privoščiti profesionalnega fotografa vam priporočam, da se obrnete na kakšnega prijatelja oz. prijateljico, ki se ukvarja s fotografijo. Mogoče vas preseneti :) Z digitalno fotografijo se je število amaterskih fotografov zelo povečalo, tako da sigurno poznate koga.
Je pa tudi res, da pri takšni izbiri obstaja veliko večja verjetnost, da pride do kakšnih nevšečnosti. Takšno izbiro vam priporočam, ko vam vrhunske slike ne pomenijo toliko in si profesionalnega fotografa v nobenem primeru ne morete privoščiti. V drugačnem primeru pa vam srčno priporočam, da poiščete nekoga, ki se s tem ukvarja in ste vsaj 98%, še boljše pa 150% prepričani, da vam s slabimi fotografijami ne bo uničil spomin na vašo poroko.

Vedeti morate, da je fotografiranje porok eno izmed zahtevnejših. Tako fizično, kot psihično. Saj moraš biti vedno na pravem mestu ob pravem trenutku. Fotograf pa ima vedno v mislih to, da ne sme kaj zafrkniti, saj se ta dogodek zgodi samo enkrat in ni popravnih izpitov. Poleg tega pa sta mu mladoporočenca zaupala. No, vsaj tako razmišljam jaz in tisti fotografi, ki jim ni vseeno.
Dostikrat se tudi zgodi, da so pogoji za fotografiranje zelo slabi, kar še dodatno oteži fotografiranje. Profesionalni fotografi imajo tukaj zelo veliko prednost, saj so se sigurno že srečali s takšnimi in drugačnimi problemi in jih sedaj znajo izkoristiti v svoj prid (npr. zelo slaba osvetlitev ali dež).

Pomembno je tudi omeniti, da se za fotografa delo ne konča takrat ko zapusti poroko (vem, da veliko ljudi tega ne ve). V bistvu se takrat komaj začne. Saj mora pregledati vse slike, ki jih je naredil, izbrskati boljše in jih predelati, kar vse skupaj vzame ogromno časa.

Mene je prijatelj vprašal, če mu fotografiram poroko. Kar nisem moral verjeti, da me je. Zame je bila to namreč velika čast, da mi je zaupal. Glede na to, da je bila to moja prva poroka, sem bil presenečen nad fotografijami. Seveda se zavedam, da niso bile vrhunske, ampak so bili vsi zadovoljni in tudi nekaj pohval sem dobil (vsaj upam, da mi ni kdo za hrbtom drugače govoril :P ).

No, upam, da sem v tej svoji kolobociji vsaj komu pomagal najti odgovore na vprašanja glede poročnih fotografov :)

Moje fotografije poroke si lahko pogledate na strani: aljosafoto.si/poroke

Začetna stran pa je: aljosafoto.si - na strani lahko najdete izbor moih fotograij in pa tudi opise nekaterih filmov.

Pohvale pa tudi tistemu, ki je vse to prebral, saj sem se kar razpisal :) hehe

Aloša Furlanič
Default avatar
Za profesionalno fotografiranje ( in snemanje ) me lahko pokličete na:041 307 805

Borut
Default avatar
Aljoša je napisal, da muzika ne ostane, slike pa in da je bolje dati več denarja za fotografa.
Jaz mislim kontra.
Svojo poroko si najbolje zapomniš (tudi svatje) po dobri zabavi!! Res da slike ostanejo, samo kaj ti pomagajo lepe fotke, ko imaš npr. slabe spomine od zabave, ki je bila zaradi slabe muzke zavožena.Tiste slike pa..., eh, v bistvu jih mogoče še enkrat pogledaš.., o lepih spominih pa lahko govoriš svojim otrokom, potem vnukom, prijateljem....
Default avatar
Ha, ta je dobra :) če so slike dobre, jih pogledaš se marsikdaj in ne samo enkrat ;)
Default avatar
naju je slikal fotograf iz murske sobote zelo sva zadovoljna z slikami in albumom
pa tudi predrage niso bile ,če gdo rabi naj pokliče na foto berke
vidiš pa lahko na fes buk strani foto berke ne bo vam žal
Default avatar
Naju je fotografiral na poroki Matic s foto zalaznik in lahko rečem le, da sva bila zelo zadovoljna,
Zelo organiziran, znal naju je usmerjati in nasmejati, zelo je potekalo hitro in ratali so odlični izdelki.
V ponudbi je imel sicer vse od 1-2 fotografa in tudi za snemanje, odločila sva se za paket z enim fotografom in resnično sva bila zadovoljna z njim. Kar smo se zmenili na sestanku je do potankosti veljalo in brez kakršnih koli problemov.
Naj omenim, da sva kasneje tudi najela za fotografiranje hčerkice in lahko rečem, da je spet izpolnil svoje delo tako kot je potrebno...

Skatka ugodno in kvalitetno in sigurno ga bova še poklicala.

lp

Boštjan&Irena
Default avatar
Pozdravljeni!
Če kdo slučajno potrebuje uokvirjanje poročnih fotografij ali graviranje poročnih kozarcev, se lahko obrnete na mene. Uokvirjanje formata 40x50 paspartu + mat antirefleksno steklo + okvir = od 20€ do 30€ odvisno od izbranega okvirja. Graviranje kozarcev od 10€ do 15€ cena je na 1kom odvisna je od velikosti in zahtevnosti dodanega motiva. Velikokrat rešujem situacije, ko se izdelek potrebuje isti dan ali naslednji, tako da je moja prednost zraven kvalitete ugodne cene še ažurnost. Za vse dodatne informacije sem vam na voljo na spodaj zapisani tel. št.
Lp,
Sašo

GaOk, UOKVIRJANJE, Sašo Gajšt s.p
naslov: Sestrže 45/a
pošta: 2322 Majšperk
e-mail: [email protected]
spletna stran: www.GaOk.si
tel.št.: 040-203-466

\\\ ///
@/ _ _ \@
( (o) (o) )
====oOOO==(_)===OOOo====
LEP DAN VAM ZELIM ...
===========Oooo.==========
.oooO ( )
( ) ) /
\ ( (_ /
\ _)
Default avatar
No, meni se zdi, da se pri poročnih fotografijah res ne sme škrtarit. Sicer pa mi je uspelo dobit fotografa, ki je za zmerno ceno naredil stvar kot se šika in tako se ni bilo treba poslovit od dveh jurjev evrov (ali celo več!). Sicer pa, vam lahko že veliko pove kvaliteta spletne galerije poročnih fotografov.
http://justmarried.si/
Default avatar
Najino poroko je slikal lušten parček. S slikami sva več kot zadovoljna, cena je ok. Nekateri bi slikanje poroke najraje dobili za 150€, štejte ceno vse opreme, ure, ki so jih fotografi porabili da so prišli do tega nivoja in samo obdelavo fotk...za dobro fotografijo je potrebno ogromno izkušenj in cene so čisto normalne.

Fotkal naju je par Avbart http://avbart.com/si/porocne-zgodbe/