Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija “stresanje” dojenčka

“stresanje” dojenčka

Pozdravljeni!

Sem mamica skoraj 5-mesečne punčke, ki pridno je (jo samo dojim) in raste. V zadnjem mesecu pa sem opazila, da jo, medtem ko leži ali pa sedi v vozičku, včasih strese (kot te strese takrat, ko te npr.nekdo polije z mrzlo vodo – traja samo kratek trenutek), potem pa ponavadi zazeha. Pred tem dobi rdeče oči in je kako minuto mirna, nato pa je vse kot prej – se pogovarja, igra, … Sprva sem mislila, da se to dogaja samo po hranjenju – zelo slabo namreč podira kupček in pogoltne kar zajetno količino zraka -, vandar sem opazila, da se to dogaja tudi pred obrokom, ko torej mineta vmes vsaj 2 uri ali celo več. Drugače je zelo razpoložena, je živahna in nisem opazila kakšnih sprememb v vedenju (razen te navedene).
Zanima me, ali je to kaj resnega, ali se to pogosto dogaja pri dojenčkih oziroma kaj je vzrok temu?

Hvala za dgovor in lep dan,

Karinka

Lahko gre za čisto normalno zadevo (lulanje, npr.), lahko gre za kisli refluks (vračanje kisle želodčne vsebine, pri tem jo peče) ali pa za enega od otroških neepileptičnih krčev. Povejte na naslednjem pregledu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, Tanč,

bom kar tukaj postavila svoje vprašanje. Naša 8 mesečna deklica se včasih tudi ob uriniranju strese. Ko sva bili pri nefrologu, me je ta vprašal, ali to počne, a do tedaj na to nisem bila pozorna. Je to lahko znak kakšnega vnetja sečil? Sicer nimam občutka, da jo kaj zaboli ali zapeče ob tem stresenju, pa vendar..

Hvala za odgovor in lep dan želim,
Bibis

Samo stresanje ni znak vnetja sečil, lahko (ni pa nujno, glede na to, da se pri lulanju strese veliko otrok) pa bi pomenilo nekakšno neugodje.
Pozorni bodite na barvo IN vonj urina (torej močno obarvan in smrdeč urin), predevsem pa na vročino brez jasnega vzroka (prehlad, driska…).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close