Najdi forum

moj 3 letni otrok

Lp.
Imam 3 letno sončnico,ki je zelo družabna,veseljaška punca.Vendar me moti nekaj zelo velikega pri njej.
Ko gremo ven na sprehod,ali po nakupih v trgovino,vsaki osebi leti v naročje,ki jo vidi pred seboj,se pocrklja in na veliko žlobudra.
A je to normalno?Za moje pojme ni to čisto normalno.
Moram povedat,da ji doma ne primanjkuje ljubezni.Oba z možem jo imava ful rada in to na veliko pokaževa pri naši pupiki.
Vendar,ni mi všeč,ko smo zunaj,skoraj vsaki osebi steče v objem,razširi roke,kot da bi bila ta oseba njena sorodnica.
A ste imele mamice podobne izkušnje pri svojih otrocih in kako dolgo je trajalo,ali bom morala potrkat na kakšna vrata?
Resno vam povem,to ni prijetno za pogledat za starša,kajti potem se sprašuješ.kaj delaš narobe pri vzgoji svojega otroka.
Vesela bom vsakega pametnega odgovora.

??????????????????????????

Mogoče bi morala najprej sebi zastavit kakšno konkretno vprašanje.

Daj,razloži mi,kakšno vprašanje si moram zastavit samemu sebi?Bodi bolj KONKRETNA,če znaš spuščat”kajle”.Tebi se sanja ne,v kakšni slogi živi naša familija,zato lepo vas prosim,vzdržite se takšnih komentarjev,če mi nočete svetovat-pomagat.

Tale komentar je res krasen, no.:)

Ja, malo hecna zadeva. Moja je sicer tudi bila zelo družabna in je šla z vsakim znancem, če jo je le povabil, ampak da bi pa zunaj neznancem letala v naročje, pa ni bilo.:)

Kako pa pravzaprav zgleda vaš sprehod? Greste po cesti, nasproti prihaja tujec in vaša punčka se ti strga z roke in steče k njemu v objem, on pa butasto gleda, kaj je zdaj to? Pa čez nekaj minut spet k nekemu drugemu xy modelu???

Kako pa je bilo na sistematskem pregledu za triletnike? So kakšne posebnosti ali je bilo vse normalno?

Če bi se tole nadaljevalo še par mesecev, bi jaz res potrkala na kakšna vrata, brez heca.

Zakaj bi se pa morala deklica oseb bat?

Očitno je zelo držabna in sproščena tudi v družinskem krogu in takodojema tudi svojo mokolico.

Mene bi dosti bolj motilo, če bi bila vase zaprta in non stop obešena na mojo rit.

In takih otrok, ki jim od ranega otroštva vcepljajo v glavo kako so ljudje hudobni in svet grd in samo mami in oči sta O.K. Še od babi se ne jemlje čokolade, ker jim zlobni škrat poškoduje zobke in bodo morali k zobozdravniku…………

Ma dej no. Verjetno predhodnica s tem hoče reči, da si lahko zelo srečna, če je to tvoja edina skrb.

Mala je pač družaben človek in ima rada ljudi – s čimer tudi dokazuje slogo v vaši družini, BTW. Kaj se tako bojiš, da te bo kdo obdolžil, da doma ne dobi dovolj topline. Počasi ji začni razlagati (saj je že dovolj stara), da pač ni primerno, da steče v objem tujcem. Z vsakim dnem bo bolj razumela in tvoja skrb se bo kmalu unesla.

Pa še to: malo poskusi kritično oceniti tudi svoje stališče do tega: zdi se mi namreč, da si tudi sama pri sebi to stvar malo prenapihnila. Rahlo dvomim, da v trgovini prav vsakmeu steče v naročje in se z njim crklja.

Ma saj ne gre za to, da bi se moral otrok ljudi bat. Odprti enoletniki gredo ponavadi k vsakemu, ko so otroci stari 3 leta pa več nimajo tega prostodušnega pristopa, da tečejo k neznani osebi v naročje, čeprav se ga ne bojijo. Enostavno intelektualno toliko dozorijo, da tega več ne počnejo, ker vedo, da tuj človek nima takih občutkov do njega kot njemu ljubljene in znane osebe. Stvar zorenja in ne strahu. Tako kot bi se ti zdelo čudno, če bi šestletnik tekel v objem neznancu. Ne vem, sicer nisem ravno strokovnjak na tem področju, ampak mislim, da bi triletnik moral že predelati te zadeve in jih prerasti.

Frca,situacija pri nas je takšna.Na ulici res ne steče vsaki ženski v objem,samo tu pa tam,ko ji je kdo”simpatičen”,ji steče v objem.Ko gremo v trgovino(ne špecerijsko)obvezno vsaki prodajalki steče v objem,ji govori koliko je stara,se na veliko pogovarja z njo.Res,zelo neprijetna zadeva za starša,ki to opazujeta.
Sistematskega za 3 letnike še nismo imeli,ker nam manjka še 2 meseca,imamo pa namen to vprašat.
Problem je v tem,ko si na dopustu,ali na prireditvi,kjer je veliko ljudi,da se ti otrok na brzino skrije v gruči ljudi.

Ja, verjamem, da ni ravno prijetno. Mogoče pa res ni nič takega in bo to v kratkem prerasla. Vsekakor vprašajte na sistematskem. Če drugače ne vidiš nobenega zaostanka v razvoju, se po moje nimaš kaj sekirati. Ima pač to posebnost, da je preveč odprta do ljudi. Z razlago po moje ne boš kaj prida dosegla, tudi če ji tumbaš, da ne sme k vsakemu teči, enostavno moraš čakati, da preraste.

Ja, bodi vesela. Naša gre v čisto drugo skrajnost.Boji se vsakega in se še vedno skriva za kiklo. Pediatrinja pravi, da ji nič ne manjka. Otrok se z leti spremeni in lahko gre v drugo skrajnost. Zamenjam s tabo.;-)))

Ne bodi zaskrbljena.

Otroci so nedolžna bitja…če jo obkrožajo samo ljudje ob katerih je zadovoljna, če ni imela z nikomer slabe izkušnje se pač obnaša tako.

Napisala si, da ti njeno obnašanje ni normalno……mislim, da je…….s tem, da ste ji v družini pač privzgojili , da so vsi ljudje kot njena ožja družina- dobri, ljubeznivi, prijazni…..

Prvi odgovor, ki se na prvi pogled resnično bere kot kajla je pa (ok po moje pač) namenjen temu:

citiram:
…..Moram povedat,da ji doma ne primanjkuje ljubezni.Oba z možem jo imava ful rada in to na veliko pokaževa pri naši pupiki. ………

to se na prvi pogled bere kot izpad ljubosumja, ker kaže otrok enako odprtost do vseh……

Na tvojem mestu se pa ne bi preveč sekirala, saj to obdboje mine, otrok se bo začel umikati tujcem, se skrivati…….bojim se samo, da se boš potem spraševala kje si falila, da se otrok tako obnaša……

Želim pa vam vse dobro:))))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Sploh nisem ljubosumna Wildwind ,kot sem že napisala je to zelo neprijetno za starša ,ko gledaš kako hči objema tujce ki jih pravzaprav ne poznam.Upam ,da bo čez čas res to prerasla in ,da bo sama videla da niso samo prijazni in ljubeznivi ljudje.

Joj, ne delaj problemov tam, kjer jih ni.
Tvoja hči je očitno zelo družabna, ni plašna, ima močan občutek varnosti in zaupanja (za kar sta zaslužna tudi vidva z možem, ki ji to dajeta) in to je samo SUPER.

katka ne delam problemov ,sam skrbi me za otroka ,saj ti ga lahko bilogdo odpelje.Pa nisem panična preveč groznega se dogaja.

Ma to je pa neumnost, oprosti. Če si samo zaradi tega zaskrbljena, potem ti ni treba biti. Če kdo hoče odpeljati triletnika, ga bo odpeljal tako ali drugače. Ponavadi mu dajo nekaj čez nos, da zaspi in ga zbašejo v avto. Ko se zbudi, je že daleč. Menda ne misliš, da si bo človek, h kateremu priteče otrok, kar na lepem rekel “O, glej, glej! Tole tamalo pa lahko kar ugrabim, saj je kar sama prišla k meni.” Daj no! Ugrabitve ne potekajo na tak način.:))

Jaz sem mislila, da te skrbi glede otrokovega razvoja, ne pa zaradi takih bedarij. Če te bo kaj potolažilo, v Sloveniji že 20 let ni bilo nobene ugrabitve otroka, dvomim, da bo tvoja odprla sezono novih ugrabitev.

ne, to ni OK, čisto prav čutiš.
Tako kot so malce čudni pretirano plašni, zaprti otroci, ki ne znajo niti pozdravit, tako so tudi otroci, ki s svojim vedenjem kažejo željo po pozornosti, po tem, da so ljubljeni od vsakega bitja, da so v središču.
Otroci zelo dobro vejo, kakšno je dopadljivo obnašanje, in tvoja triletna punčka je empirično ugotovila, da je ta stil vedenja simpatičen večini.

Sedaj se je pa za vprašat, zakaj ji je to pomembno? Zakaj ima željo po ugajanju? Zakaj ji mnenje okolice sploh kaj pomeni (v tej starosti bi ji lahko npr. le starša)? Išče pozornost, trudi se zanjo, izbori si jo. Preveč.

Če mene vprašaš, je manj problematično imeti preveč zaprtega otroka kot pa preveč ljubezni in naklonjenosti željnega. Pri prvem bi vedla zakaj je tako in tudi kaj naredit. Pri drugem pa ja…..se postavljajo vprašanja, a ima premalo ljubezni doma, tako zgleda. Ker vem, da jo nima, jo torej nekam veliko rabi, pretirano veliko rabi….res preveč.

Kaj bi jaz naredila? Počasi bi ji začela to omejevati in držala bi pesti, da tamala naleti “na mino”, na neko neprijazno odrslo osebo, ki bi odklonilno reagirala ob njenem prekipevanju ljubezni. Jo lahko podtakneš? To bo dobra izkušnja zanjo – njen recept komunikacije z okolico se bo malo porušil, kar je tudi prav.

Hvala enaaaa ,tudi o tem sva z možem že razmišljala ,da bi mogoče morala prileteti na “mino”,oziroma na kaššno malo manj prijazno osebo.
Lubezni ,pozornosti,..vsega ima pomojem veliiko ,saj je edinka ,ki bo tudi ostala,skratka vse se vrti okoli nje.Saj je najin sonček,zaklad…

3 letni otrok že mariskaj razume, tako da se lahko prav komot odraslo pomeniš z njo, da ni prav da tako teče k ljudem. Verjetno tudi njim ni prijetno, ko jim ona priteče v objem (zase vem, da mi ni bilo ravno prijetno, ko mi je znančeva hči lezla v naročje in se stiskala k meni … zraven pa moj sin gledal ko čuk – sam pri njej je bil problem, ker sta se starša ločevala).

In ko že tako pravite kako ni mogoče da se otroka ugrabi … prosim, ne si zatiskat oči. še prehitro lahko pride. Ravno zadnjič me je spreletel srh, ko so na italijanskih poročilih povedali, da so v sosednji Gorici (Italija) dobili skupino, ki je preprodaja z otroki. Zato jst mojega sina “strašim” – ja – ker raje ga strašim tako da je previden, kot pa da ostanem brez njega!

Da bi mogoče morala prileteti na mino … in se potem bati vseh po vrsti in se te noč in dan držati za krilo??? Verjetno si to želiš.
Menim, da je to le eno od obdobij odraščanja (pa čeprav sem ob rojstvu našega rekla, da tega nikoli ne bom govorila: obdobje takšno in drugačno:)), ko želi vaša deklica deliti svojo ljubezen z vsemi. Če jo že želita omejevati v njenem izkazovanju, jo pač tisti trenutek zamotita s kakšno stvarjo (verjetno jo poznata dovolj dobro, da vesta, kdaj bo “odletela”).
Prepričana sem, da bo slej kot prej odkrila kakšno novo stvar in počela kaj drugega.

JA žal res je vsega preveč tudi pedofelije se pojavla,vsega je .

New Report

Close