Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija koprivnica-zmedena

koprivnica-zmedena

Pozdravljeni Tanč!!

Upam, da ste se kaj spočili na dopustu, pa hvala za vaše odgovore in vaš čas!!

Od kar je naša (zdaj 16-mesečnica) šla v vrtec imamo nonstop težave.V maju je zbolela za adenovirozo, smo bili dva tedna doma od tega tudi na infekcijski zaradi dehidracije,( sem pa tudi jaz tok panična ker ima deklica akcesorna pljučka in me vsak kašelj in kihec prestraši) in od takrat naprej je skoz nekaj prehlajena in pri zdravnikih.14 dni nazaj je dobila hiconcil(prvič) zaradi vnetega ušesa in grla, po štirih dneh je dobila hud izpuščaj po prsih, trebuhu in hrbtu,zdravnica je ukinila Hiconcil (izpuščaj je v dveh dneh ob claritinu izginil )in dejala da so (po 4 dneh) ušesa ok , da gre najverjetneje za virozo in da naj počakamo z jemanjem drugega antibiotika,(medtem smo dajali v nos Tobrex kapljice) res je bilo en teden ok, prejšnji teden (v sredo) pa je spet začela kašljati in smrkati, smo jo peljali nazaj in spet je bilo rečeno da je viroza ter da ji izraščajo zobki.Naj povem, da ni imela temperature več kot 37.Navodilo je bilo, naj dajemo zvečer žličko calpola (za zoke) in operil kaplice v nos.V nedeljo pa šok, huda koprivnica, ki se čudežno pojavlja in izginja, danes sem jo šla pokazat in dobila dieto Urtika III. Ok, vse lepo in prav, potem grem pa gledat vaš forum in vidim da bi to lahko bila(jaz osebno menim, da je) alergija na calpol ali na operil, vendar pa mi je zdravnica rekla da skoraj ni mogoče, ker ga je že jedla, kapljice smo pa tudi že imeli!?Nisem ji dala nič novega za jesti ali piti!Potem preberem, da je lahko celo 6 bolezen(je ni še prebolela)!?

Se oproščam za tole klobaso, sam sem res čist zmedena od nasprotujočih se informacij, pa sem rekla da vi boste pa najbolš vedela kako in kaj:-))!!

LP,Barbara

Pozdravljeni, nuin,
otrok preboleva adenovirozo, ki v vsej svoji klinični sliki lahko traja tudi mesec ali dva. Tudi znaki, ki jih opisujete, vključno z vnetima bobničema-ampak virusno vnetima, gredo zraven. Pravzaprav bi lahko šel zraven tudi koprivnični izpuščaj, ki ga sproži virusna okužba. Seveda pa ni možno kar tako zavreči misli o alergiji na zdravilo. Hiconcil bi bil kar največji osumljenec in potrebno bo testiranje, paracetamol redkeje, Operil pa še nisem videla, da bi bil vzrok alergiji.
Tudi pri zdravilu ni nujno, da gre za alergijo na zdravino učinkovino samo, pogosto gre za sestavino sirupa (barvilo, dodatki). Zato naslednjič zbujajte vročino s Paracetaml svečkami, kjer ni dodanih barvil, konzervansov, umetnih arom.
Zaenkrat bi vso bolezen lahko prišteli torej adenovirozi, le pri koprivnici je potrebno biti bolj previden.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor, res ste krasni:-)!!!

Torej že po dveh dneh diete in brez calpola so se koprivnični izpuščaji nehali pojavljati (hvala bogu). Zdej me pa zanima koliko časa mora biti na dieti Urtika 3?Problem je namreč, da naše zdravnice ni( pride šele avgusta), nadomestna mi pa ni hotela napisati potrdila za v vrtec , ker je baje preveč stvari in bi bil seznam predolg(??? brez komentarja), ki jih ne sme jesti.Mi je pa ponudila bolniško:-)))!! V vrtcu pa to zahtevajo, če se hočemo držati predpisane diete.Kaj naj pa zdaj naredim, v bistvu je hčerkica zdaj čist OK, jest moram pa tud kak dinarček zasluži?:-(

Hvala vam….
Lep dan še naprej, danes še uživajte v sončku , jutri bo pa spet….dež, če ne celo kak tornado ali orkan:-(((

Če gre nedvomno za alergijo, potem svetujemo dieto Urtika III vsaj 1 mesec, kar pa je res kar zalogaj. V takem primeru, ko alergija ni povsem prepričljiva, bi morda po kakšnem tednu poskusili z normalnimi živili.

KOPRIVNICA
Koprivnica ali urtikarija je najpogostje posledica preobčutljivosti na hrano in zdravila. Za zdravljenje je pomembno, da bolnik ne pride v stik z alergenom, ki je koprivnico povzročil. Zato zdravnik bolniku predpiše ustrezno dieto in zdravila, ki umirjajo alergijsko reakcijo, običajno antihistaminik.
Dieto delimo na urtikaI, urtikaII in urtikaIII.
Če bolnik že ve, na kaj je preobčutljiv in je znan alergen pojedel navede, ob pojavu koprivnice priporočamo dieto brez alergena, ki je koprivnico povzročil in omejeno število manj alergogenih živil.

URTIKA I
Priporočamo ob težje potekajoči koprivnici. To pomeni strogo dieto, ki je sestavljena samo iz kuhanega riža ali polente, jabolk in šipkovega čaja. Hrano lahko posladkamo ali solimo. Otroke s koprivnico v prvem letu starosti hranimo s hidrolizatom soje (sojino mleko).

URTIKA II
Ko se bolezenski znaki umirjajo, postopno uvajamo v prehrano manj alergogena živila: kuhano zelenjavo-korenje, cvetačo, kolerabo, bučke, krompir, purana, žitarice, sadje. Pri pripravi hrane uporabljamo repično ali olivno olje, sol, sladkor.
Če ima otrok že dokazano alergijo na določeno živilo (npr. mleko, jajce, arašide) mora ostati na dieti brez znanih alergenov. Natančno je potrebno prebrati deklaracije na industrijsko pripravljeni hrani, da ne vsebuje znanih alergenov. Mleko je lahko deklarirano kot kazein, kazeinat, sirotka, laktoza, mlečna beljakovina, D. Iz jajc izdelujejo lecitin, ki je označen z E 322.

URTIKA III
Še vsaj en mesec po izginotju simptomov odsvetujemo hrano, ki vsebuje konzervansa, arome, aditive, ojačevalce okusa (E-ji), jušne kocke, začimbe, umetne sokove, kokakolo, klobase, hrenovke, salame, paštete, konzervirano hrano, kivi, citruse, paradižnik, papriko, med, jagode, jogurt s sadjem, puding, svinjino, arašide, lešnike, orehe, mandlje, čokolado.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close