Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja hranjenje- 10-mesečnik

hranjenje- 10-mesečnik

Zanima me, kako naj bi se za mizo pri hranjenju obnašal 10-mesečnik. Mi imami zadnje čase probleme, ker noče sedeti na stolčku in vstaja. Razen tega je ponavadi precej nemiren. Vedno mora imeti nekaj v rokah s čimer se zamoti, da vsaj kratek čas sedi in se ne upira, ko ga hranim. Ali naj mu pustim, da se med hranjenjem igra? Ali naj ga na stolček privežem z naramnicami?
Kakšne so vaše izkušnje, nasveti… Hvala.

Draga Lilly
Mislim, da se sto težavo srečuje veliko staršev. Predlagam ti, da daš otroku v roko žlico in ne igračo ali še celo knjigo. Ko se je se je, ko se pa igra se igra!! Bodi vztrajna in tudi otrok se bo navadil.
lp
šica

sem se kar malo nasmejala sama pri sebi. jaaa mi smo mel to obdobje!

pri nas je bilo tako, da je moral met nujno eno igračko, da je zdržal v stolčku. mislim da sem mu celo lepila neke slikoce na mizico. naj povem da je to obdobje kmalu minilo, sploh ko je začel sam jesti in se zanimati za žlico in hranjenje. potem je to postalo bolj zanimivo kot igrača.

potem je sledilo obdobje ko sva mela vsak svojo žlico. on je packal in mogoče kaj spravil v usta. jst sem ga pa hranila. nekako pri 18 mesecih pa je začel v glavnem kar sam jesti.

vsekakor pa je moteče, če vstaja. poskusi kaj bo delovalo da bo sedel … sej ko bo začel jesti sam verjetno ne bo več problema, boš videla.

Pri nas ga dolgo nismo privezovali, ker ni vstajal. Ko pa je začel, smo ga vsakič privezali (le okrog pasu) in, če ga kdaj nisem privezala, se je sam začel privezovat. Igračk zraven nismo imeli…sedaj ima žlico, vendar le nekaj paca, zato mu jaz dajem v usta, da se prej kosilo ne ohladi. V varstvu ga tudi varška hrani. Upam, da bo kaj bolje sept., ko bo šel v vrtec. Je pa star 17 mesecev.

Vprašljivo je tudi samo hranjenje. 10-mesečnik že lahko nakaže ali javi, da je lačen. Ko bo dovolj lačen in si bo hrano tudi žele, bo z večjim veseljem jedel in se bolj posvetil hrani (tukaj zdaj ne mislim, da se otroka strada, ure, katerih smo se do sedaj strogo držale sedaj več ne zdržijo toliko, pa še vroče je, tudi sami ne pojemo prav veliko, le pijemo,…)

Pomaga tudi kakšen kruhec, pa hrenovko lahko sam drži in je, pa mogoče kumarico, …

Meni osebno pač pitanje ni všeč. Dokler je otrok zdrav in ni večjih težav naj je, kolikor mu paše, kar pomeni tudi, če ne sodeluje pri hranjenju mu je to odveč. Starši smo tisti, ki mislimo, da se bo otrok sestradal, če ga ne bomo silili.

Vsega po malo združi, sama ga najbolje poznaš, raziskuj, probaj,…

Otrok se ne obnaša tako kar brez vzroka, nekaj ga moti

1. mogoče sploh ni lačen, pa trmari ker ve, da bo moral jesti,
2. mogoče dobi preveč piškotov ali sadnih sokov?
3. lahko pa se tako odziva na kakšno novo vrsto hrane – trenutno sezonsko sadje je kot afrodiziak za male
4. lahko pa noče sedeti v stolu, ampak pri mamici…
5. ali pa ima preveč energije, se že plazi in dviguje?

Upam da boste rešili vzrok, sila je tu čisto odveč
Lp sanika.

New Report

Close