Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Norice? Koprivnica? WTF

Norice? Koprivnica? WTF

Hčerkica, 3 leta je imela zjutraj po ritki in na eni ramici izpuščaje, recimo v velikosti 3mm premera, rdeče, nič posebnega ampak so bili kar opazni.
Na rami se je celo parkrat popraskala, torej je srbelo.
Ko smo prišli domov, tistih na rami in ritki ni bilo več. So pa novi na rokicah in zgornjem delu stopal. Ne srbijo (se ne praska) in se ne množijo, ampak jih je kar precej. Pojavili so se tam, kjer je bila koža odkrita in na soncu (rokice od komolca navzdol, na prsih do majčke), razen za stopala tega ne morem reči, ker je imela superge. In na stopalu izginjajo. Tu mi deluje tako, kot da bi bilo moteče drgnenje v supergicah.

Najbolj se bojim da so norice ali koprivnica. Za norice vem, kako potekajo naprej, za koprivnico pa ne vem. Ali lahko kar izgine in se spet pojavi?

hvala za vaše izkušnje…..res me tole dela nervozno…

Po opisu je zelo težko reči, kaj bi bilo.
Sem pa skoraj prepričana, da niso norice, ker pri teh se na sredini izpuščaja naredi voden mehurček. Norice ne bi kar tako izginjale.

Koprivnica v bistvu ni bolezen, ampak je navadno spremljevalni znak kakšne alergije, ki se pokaže na koži kot koprivnica. Izpuščaji so rahlo izbočeni, velikokrat se posamezne “pikice” dobesedno zlivajo ena v drugo in vse skupaj potem izgleda kot celi fleki, dvignjeni nad normalno površino kože. Po tem je tudi koprivnica ali urtikarija dobila ime, ker izgleda, kot da bi te opekle koprive.

Lahko je pa tudi, ne vem točno katera, peta ali šesta otroška bolezen, za katero so značini dorbni izpuščaji, brez kakšnih hujših spremljevalnih zankov bolezni.

koprivnica ali urtikarija ni nič druga kot alergična reakcija na neko snov. ja lahko se pojavi in tudi sama izzveni, to je tudi najbolješ pri tem. lahko pa se tudi pojavi in je je vedno več in vedno slabše. kakos e zdravi? z antihisaminiki. ma če to ne izzveni samo bo treba vseeno pokazat pediatru.

Norice definitvno ne izginejo, dokler se ne naredi mehurček, potem se začne pa sušiti. Pri peti in šesti bolezni je najprej visoka vročina, šele potem izpuščaj, (vsaj mislim, da je pri obeh tako, če ni, me prosim popravite). Kaj pa alergija na sonce, po nogah pa zaradi potenja?

Izkazalo se je, da so norice…..itak razsajajo v vrtcu menda……tega sem se najbolj bala. Koliko časa lahko pričakujemo nastanek novih pikic? Upam, da jih bo dobila mlajša v kratkem, ker gremo konec julija na morej.

Hvala vsem za pomoč!

Kaj pa ošpice? Ko sem jih jaz fasala kot froc, so se mi pojavljale in izginjale, pa še srbelo je…

Evo link – pomoč od Tanč s foruma Pediatrija.

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1587769,4060352#msg-4060352

Želim vam, da čim prej okrevate. Mi smo jih letos tudi že dali skoz. Pri obeh…

Pozdrav!

New Report

Close