Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Tudi jaz bi kupila bivalni vikend, ampak ali si ga lahko privoščim? Za tiste, ki imajo hiše.

Tudi jaz bi kupila bivalni vikend, ampak ali si ga lahko privoščim? Za tiste, ki imajo hiše.

Morda za koga čudno vprašanje. Ker zaslužijo manj,ampak pred kratkim sem brala kolikooooooooo stroškov je z hišami. Jaz sem tudi razmišljala o manjši hiši, izven mesta ali pa bivalnem vikendu. Zaslužim 1800 eu neto.
To da si želim, hišo še nisem nikomur povedala. Koliko bo sploh morala vzeti kredita za okrog 80.000 eu? In tisti, ki imate hiše koliko stroškov je z njimi? Je res tako drago? Jaz mislim, da bi si lahko privoščila. Ampak ko ene tukaj pravijo da zato rabiš več kot 200.000 eu me mine.

jaz mislim, da je vse odvisno od tega, kakšno hišico iščeš in predvsem kje. tudi za 80.000 € se že kaj dobi. od kod pa si doma in v katerem koncu iščeš?

Iščem na štajerskem. Enkrat sem gledala oglase po netu in je bila meni zelo lepa hiša, za 75.000 eu. Ravno dovolj zame, pa še nekaj zemlje zraven.

malo poglej oglase na internetu, potem pa – če si res želiš hiško in si se pripravljena marsičemu odreči za vsaj 20 let – veselo na oglede. šele po ogledih boš namreč z zagotovostjo vedela, koliko denarja boš za hišo dejansko rabila. če bo potrebna še kakšne prenove kuhinje ali kopalnice, ti bo takoj naneslo nekaj tisoč € zraven

Po mojem tudi precej odvisno od tega, kako se ti zdi, da morajo
biti take stvari “spedenane”.

Pri nas je folklora in navada, da se vikende ful čička in ureja,
ni da ni, vse mora bit, pa včasih še boljše kot doma.
Če pa nimaš prevelikih zahtev, samo da je suha hiša, voda, elektrika in
kolikor toliko spodoben dostop – potem si ta cilj zlahka uresničiš.
Res je, da imajo eni vikende skoraj samo za delat in urejat. Če ne
ropotas mešalec, pa rohni kosilnica…in v “zidove” se lahko zmeče
ful denarja. Škarpa tukej, nove ploščice tam…

…če ti je pa dovolj sedeti pod staro hruško in poslušati ptice,
pa nič ne stane…

Samo v razmislek.

Zakreditiraš se za uh, uh let. Skoraj sigurno je treba kaj popravit, adaptirat…..to so + stroški.

Vse vikende in dopuste preživiš na enem in istem kraju. Otroke prikrajšaš za marsikateri izlet z komentarjem – ta vikend moramo pa to in to in ni denarja.

In vse dopuste in prosti čas preživeti na enem in istem kraju. Mora. Točno veš kaj pričakuješ. To zame ni dopust ali oddih ampak mordih.

Raje bi si privoščila kake počitnice malo dlje od Dalmacije in kak izlet po Evropi.

Sem pa podedovala dva vikenda in jih tudi takoj prodala. 4 stene ne bodo gospodar mene.

Ampak jaz bi tam živela. Nisem mislila, da bi imela stanovanje in vikend. Saj če imam 600 eu kredita na 20 let bi šlo. Mi še ostane 1200 eu. To pa imam dovolj za položnice,hranoi, pa še kaj bi mi ostalo. SEm bolj skormen tip in ne kupujem najbolj dragih zadev. Kaj misliš? Jaz mislim, da bi šlo.

Seveda bi šlo. Če ti ostane na mesec za življenje okoli 1000 EUR, je super.

no, pri 6% obrestni meri bi na 10 let za 80.000 evrov mesečno plačevala pribl.890 €, na 15 pribl 675€, na 20 pa pribl.573.Točen izračun je pa odvisen od trenutne osnovne OM in pribitka-kar je pa spet zelo različno po bankah
Pa upoštevaj, da banke praviloma ne financirajo 100% nakupa

Najpomembnejše vprašanje je, KJE kupuješ.
V bližini LJ 80.000 pomeni zgolj podrtijo ali pa ogromno km do službe, v okolici CE ali NM pa spodoben bivalni vikend.
In skorajda graščino, če gre za Lendavo ;)))

New Report

Close