Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Zelo velik (napihnjen) trebuh po ET

Zelo velik (napihnjen) trebuh po ET

Ker ste na tem forumu punce res zelo prijazne in veste vse, me zanima, če je imela morda katera podobno izkušnjo in mi lahko pomaga z nasvetom??

Sem 4. dan po ET (IVF) in sem včeraj z grozo ugotovila, da se mi je OBSEG TREBUHA v zadnjih dnevih POVEČAL ZA 10 CM – tako napihnil (vse od enega boka do drugega se mi zdi) – morda se je povečeval zadnjih 10 dni, ampak tisto drastično imam občutek, da se je napihnil šele zdaj po ET. Četudi globoko vdihnem se trebuh ne vgrezne. Je tako lepo “čvrsto” napihnjeno.

Imela sem dolg postopek s Superfactom in Menopurjem, sedaj imam Utrogestan 3xna dan po 2 kapsuli. Hiperstimulacije tekom postopka pri UZ niso ugotovili.

Pri punkciji so pobrali (no, naj bi) vse celice, saj ji je bilo okoli 10.
Nič me ne boli, me pa malo tišči koža okoli trebuha, saj se mi zdi, da se trebuh širi….
Pijem dovolj, tudi na stranišče hodim redno.
Jem ne preveč, da bi bilo to od hrane. Tudi na hrano pazim kaj jem.

Morda me je tudi drugje po telesu malo napihnilo, ampak to že prej med špikanjem, tole sedaj je pa prav izrazito – in to v TREBUH.

Izgledam in počutim se kot nosečnica v 3.-4. mesecu nosečnosti.
Resnično!

Nobene službene hlače mi niso prav. Za 10 cm!!! Krila so ok, ker so malo na gumico.

Imam še kakšno drugo možnost, kot da POČAKAM na rezultat in da bo trebuh sam uplahnil??? Trenutno sem še doma.

Po moje ni nič narobe – mislite, da je ????

Ima katera kakšen nasvet?? Opozorilo?? Izkušnjo? Bo napihnjen trebuh uplahnil takoj po 15. dnevu od ET?? No, ja mislim uplahnil in nato začel rasti iz dregega razloga……. Hihihi…. ko mi bo čisto ok, če me bo vprašal če pričakujemo…. :-)))

Hvala vsem.

Zivjo!

Verjetno gre za hiperstimulacijo jajcnikov – to je zoprna novica. Dobra novica? Verjetno je bil transfer uspesen in si noseca. Znano je namrec, da se tezave pri hiperstimulaciji jajcnikov povecajo, ce zenska zanosi. Meni se je ze drugi dan po (uspesnem) transferju trebuh povecal za eno konfekcijsko stevilko (sem sodila po hlacah, merila pa nisem). Ob neuspesnih transferjih se mi to nikoli ni zgodilo, pa je bila stimulacija ista.

Lahko se ti zgodi, da bos v naslednjih dnevih se bolj napihnjena in lahko bos tudi cutila bolecine v trebuhu – predvsem pri hoji in luknjah po cesti. Od vseh stvari med nosecnostjo, je bila hiperstimulacija se najbolj zoprna. Ce transfer ni bil uspesen, se bo zadeva hitro uredila po menstruaciji. Ce pa je bil uspesen (in domnevam da je bil z ozirom na opis), potem bos imela tezave se nekaj mesecev. Splosna navodila: pocivaj, pij veliko tekocine in ne delaj sunkovitih gibov – npr. akrobatski rock n roll odpade. Ce bi bilo hudo, se pojdi pokazat na ginek. kliniko. Verjetno si ze tako na bolniski in ti jo bodo podaljsali, ce bo potrebno. Jaz sem sicer delala normalno naprej, ampak ce bi lahko, bi raje ostala doma. Hiperstimulacija je namrec dokaj boleca in zoprna zadeva.

Vendar kot sem ze rekla – zelo verjetno je bil transfer uspesen. Drzim pesti!

ko sem bila v kliničnem, zaraddi nekega vnetja, je poleg mene ležala ženska, ki je tudi imela to hiperstimulacijo. Njo je strašno bolelo, morali so ji tudi izčrpavat vodo iz trebuha.
Vglavnem, po moje je bolje, da greš gin.

Temu kar je napisala danak bi jaz dodala le, da se pojdi pokazat na kliniko.
Ni se potrebno nič naročat ampak greš samo zjutraj na uz. Če se nabira preveč tekočeni je pametno, da te par dni opazujejo. Če se stanje umiri boš šla domov sicer boš dobila terapijo.
Je pa verjetno res to znak nosečnosti:)

Jaz sem tudi imela v uspešnem postopku hiperco in trebuh ob testu je bil večji kot zdaj v 17 tednu. Vendar meni je napihnjen trebuh uplahnil kar čez noč nekje v 7 tednu in vse do 9 tedna sem bila ploh, še zdaj sem ob jutrih ploh. Bolečine pa so bile najhujše do testa in še kak teden po. Najhujše je bilo pri odvajanju vode in ob veliki potrebi. V 7 tednu se je tudi to normaliziralo, s tem da me še zdaj jajčnika kdaj pa kdaj tako zabolita (ob vstajanju), da se ne morem par sekund iztegnit.

Hoj.

Tudi jaz sem imela po transferju hiperstimulacijo, zdaj sem v 28 tednu nosečnosti. Meni se je trebuh povečal in začel boleti en teden po transferju in moj ginekolog mi je po telefonu rekel, da gre on zdaj kar na eno pijačo. Je bil prepričan, da je uspelo.

Pojdi na UZ, kot ti je svetovala Kitty – kar na oddelku se zjutraj javi sestram in te bodo usmerile na UZ. Potem ti bodo pa že povedali za naprej. Hiperstimulacija načeloma izzveni do 9 tedna, je pa vse odvisno od tega, kako huda je. Lahko boli na ful, lahko niti ne… Previdna bodi pri gibanju, kot so punce že zapisale in res pij veliko tekočine, ker obstaja nevarnost tromboze. Malo si lahko pomagaš tudi s tem, da se tehtaš. Če se teža hitro dviguje, se ti verjetno nabira voda in to ni dobro. Jaz sem dolgo spala z vzdignjenim vzglavjem, poskusi, če boš imela težave pri ležanju.

Vsa navodila ti bodo v bistvu dali na oddelku, zato se le oglasi tam. Pa upam na dobre novice.

Lp,

VV

Živjo,

jaz sicer nisem imela hiperstimalacije (vsaj močne ne) in sem imela vedno napihnjen trebuh po ET. Če je bil uspešen ET, je trebuh ostal tak še kar nekaj tednov.
Jaz sem se v času terapij vedno malce poredila in še napihnjen trebušček – res zgledaš tako, kot, da bi bil v 4 mesecu.

Če je samo trebuhušček problem in ni nobenih drugih problemov – slabost, bolečine, itd., po mojem lahko počakaš na test. Če te pa kaj boli, pa brž do UZ, kot so punce že zgoraj napisale.

Želim ti velik+!
LP Kapucina

Punce zlate ste! Hvala vsaki od vas. Res ste mi pomagale, zlasti pa o namigu, da je pri vas uspelo. JUPI!!!!!!!!!!

Danes sem poklicala ginekologa (za IVF) in je rekel, da gre po mojem opisu za rahlo hiperstimulacijo ter da če želim lahko pridem na pregled, vendar bo po njegovem mnenju ni nujno, da pridem – posebno, če me ne boli, hodim redno na stranišče…. Diham lahko, le tu in tam malo težje zadiham, vendar os. zdr. pri kateri sem bila danes naročena, na pljučih ni slišala nič posebnega.
Tudi jaz sem imela v sedanjih postopkih napihnjen trebuh, a nikoli tako zelo.

Zdaj se malo spremljaj, tudi s tehtnico. če ta pokaže rast kilogramov, tebe bo pa trebuh vedno bolj bolel in ne boš mogla več stati zravnano, se pojdi pokazat. Seveda sem ti opisala svojo izkušnjo, lahko bi bilo pri tebi drugače. Tudi jaz sem težje dihala.

Srečno,

VV

New Report

Close