Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo cink & baker

cink & baker

Pozdravljeni,
menim, da mi primanjkuje cinka & bakra. Pregledala sem precej strani na internetu o živilih, ki vsebujejo ti sestavini & prebrala veliko o učinkovanju. Vedno bolj sem zmedena: prevelike količine cinka namreč negativno vplivajo na baker. Po katerih živilih naj sploh posežem in koliko naj jih dnevno zaužijem? Katera živila (poleg kvasa) vsebujejo pravšnje količine obojega? Dokopala sem se do podatkov, da so moje potrebe po cinku okoli 10 mg na dan, po bakru pa 1-1,5 mg.
Stara sem 25 let, vegetarijanka in konstantno pod hudim stresom. Brala sem tudi, da stes vpliva na povečane potrebe bo cinku.
Imate morda kak nasvet?
Najlepša hvala,
lepo pozdravljeni

Ne verjamem, da vam manjkata oba minerala. Ponavadi imamo preveč bakra in premalo cinka. Oba minerala se namreč izključujeta: če je enega premalo, je drugega preveč. Ne vem, kako ste prišli do tega zaključka, vendar bi bilo dobro, da vam analizirajo kri (samo za cink možno). V Sloveniji ne poznam laboratorija, ki bi opravljal to analizo. Če najdete kakšnega, mi takoj sporočite.

Jemanje izoliranih mineralov (ali vitaminov) pa je smiselno samo v izjemnih primerih, še posebej, če so anorganskega izvora (kar je 97% vseh preparatov na tržišču).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close