Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija hipertronična kardiomiopatija

hipertronična kardiomiopatija

Pozdravljeni!
V preteklem tednu sva s sinom izvedela, da ima to srčno bolezen in da jo je verjetno podedoval po meni – mami ali očetu. Sin je imel pred petimi leti in pred 3 meseci ponovno napad, ki je izgledal kot eplieptični, vendar preiskave EEG, CT epilepsije niso pokazale. UZ srca pa je pokazal navedeno. Prosim, če mi kaj več lahko poveste o tej bolezni. Kardiolog mu je svetoval zmanjšano fozično aktivnost in povedal da zdravljenja za to bolezen ni. Doma smo prestrašeni, prosim za vaš nasvet kako sprejeti to bolezen in živeti z njo? Kam se lahko obrnemo po pomoč?

Z besedo kardiomiopatija povemo, da je srčna mišica prizadeta zaradi lastne bolezni ali zaradi vplivov drugih bolezni, na primer zaradi visokega krvnega tlaka. Če ugotovimo, da je srčna mišica prizadeta zaradi vplivov drugih bolezni je zdravljenje usmerjeno v zdravljenje osnovne bolezni in kardiomiopatija se pozdravi. V redkih primerih se pokaže, da je srčna mišica slabša, šibkejša zaradi vplivov dednosti. V takih primerih je zdravljenje lahko manj uspešno. Ni pa malo takih primerov, da je dedni vpiv zelo majhen in, da je kardiomiopatija komaj izražena. V takih primerih je mnogo krat zdravljenje uspešno skozi leta in leta. Bolnik naj redno obiskuje izbranega kardiologa in naj čim bolj upošteva njegova navodila.

Boris Cibic

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dober dan!Star sem 22 let in imam tezave s srcem kardiolog je ugotovil da imam kardiomiopatijo!Nihče v družini nima podobnih težav tako da mislim da bolezen ni dedna!zanima pa me kaksni so načini zdravljenja in ali se to sploh lahko pozdravi?sedaj imam predpisana zdravila!

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor!

Napisali ste, da je pri vas kardiolog ugotovil kardiomiopatijo. Vzrokov za kardiomiopatijo je več: prirojena šibkost srčne mišice, stanje po vnetju srčne mišice zaradi presnovne bolezni ali zaradi prebolelih virusnih infektov, itd. Napisali ste, da ste dobili tudi zdravila,.Upam, da je bolezen prehodna in, da se vam bo vrnilo zdravje.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close