Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Vzmetnica za otroka, ki se zelo znoji

Vzmetnica za otroka, ki se zelo znoji

Pozdravljeni starši!

Zanima me, če ima še kdo otroka, ki se močno znoji med spanjem? In kako rešujejo problem?
Naš sine spi na zelo kvalitetni lateks vzmetnici, ki zagotavlja ah in oh, torej je naravna, nudi zračnost, pravilno podporo pri ležanju, antialergična je in tako naprej. Vendar je naš otrok pol ure po tem ko zaspi premočen, kakor bi ga v bano namočili (da ne bo pomote, spi v kratki majici, kratkih hlačah, pokrit z volneno odejo, ki je odločen naravni vzdrževalec telesne temperature). Vsak vecer ga po trikrat preoblacimo in ne vidim druge resitve, kot da zamenjamo vzmetnico. Ker so kvalitetne vzmetnice precej drage, bi rada izvedela vaše izkušnje, če ste seveda med tistimi, ki se močno znojite.

Hvala za kakršnekoli nasvete.

Lp,
Tejcika

zamenjaj volneno odejo z bambusovo ali bombažno.
V volni tud jest švicam pa skor nikol ne švicam!!

Bombaž je bolj hladen…..

tudi jaz predlagam, da najprej zamenjate posteljnino za bombazno. in sele ce to ne bo delovalo, razmisljate naprej.

p.s.: mene med spanjem rado zebe in sem vecino leta pokrita vsaj z dvema odejama, ampak pod volneno odejo pa se tudi jaz vedno popolnoma spotim.

Hvala za nasvet. Tudi to smo ze preiskusili. Otrok se znoji predvsem tam, kjer se stika z vzmetnico. Zato sklepam, da je vzmetnica vzrok.

Lp,
Tejcika

ste poskusili s prevleko za vzmetnico, ki se jo namesti med vzmetnico in rjuho?

Te prevleke pa ne poznam. Za kakšno prevleko gre? Koliko je debela in iz katerega materiala je?

Lp,
Tejcika

To je antialergijska prevleka, ki jo dobis v Odeji. Imajo za vse velikosti postelj.

Pa zamenjajte volneno deko za svilo. RAzlika je ocitna.

Jaz poznam taksne prevleke za vzmetnico, ki izgledajo kot odeje s polnilom. Zunanji material je 100% bombaz, ima pa tudi “pripenjala”, s katero jo pritrdis na vzmetnico pod njo. Cez to potem napnes rjuho.

Izgleda pa npr. tako, tukaj sicer ne vidim nicesar za pripenjanje:

Obstajajo pa tudi nadvlozki, ki so debelejsi – kot nekaksna dodatna vzmetnica. Vendar verjetno vi tega ne potrebujete.

Naš mali se je tudi potil, da je kar teklo od njega, sedaj pa dam na vzmetnico 2-3 velike kopalne brisače, čez pa rjuhico, in od takrat je vse v najlepšem redu.

Probaj, če bo pomagalo. Če bo, potem veš, da je res kriva vzmetnica

Zamenjaj vzmetnico. Kupi mi ležišče iz Viscoterm pene in pod z letvicami, da zrak cirkulira.

Meni je ravno zadnjič v trgovini sLOVENSKA POSTELJA razlagala, da latex ležišča niso primerna za tiste ki so nagnjeni k potenju, zato sem se odločila da še malo prišparam in raje kupim tistega z nekimi čepk-točkovni, kokosovim vlaknom, juta… ker so res naravni materiali

jaz tud mislim da je kriva vzmetnica. Poskusi s tem, da nekaj časa spi na drugem jogiju (bombaž ali kaj drugega) lateks je po moje tako kot bi se ulegal na kako plastiko ali stiropor, ne diha..

lp

Tudi jaz mislim, da je kriv lateks. Boljša bi bila vzmetnica kjer zrak kroži, bombažen nadjogi (imajo tudi tanke) in bombažna odeja.
LP

Enake težave smo imeli mi. Otroke sem preoblačila po 3x na noč. Vedno so bili pod pombažnimi pižamami mokri in hladni.
Potem sem kupila majčke iz volne 70%- svile 30%. So se še potili, vendar manj in koža je bila pod vlažno majčko topla in sem jih nehala preoblačiti.

Takšne majčke:
http://www.storklja.si/index.php?939&backPID=941&tt_products=24

in takšne hlače:
http://www.storklja.si/index.php?939&backPID=941&tt_products=73

Pereš na roke 1x tedensko s posebnim sredstvom za pranje volne.

Se pa vse dobi baje tudi v Avstriji. Izdelki so od firme Engel.

Pozdrav,

Ines

meni tale 100 volna ne sede zdaj, ko bo 29 stopinj….
nasploh je pri nas lari fari rto, ko nekatere promovirajo volno, pa tudi v avtomobi. stolčku, za poleti..
malo mimo sekajo…pčeprav prepričujwejo vse naokoli, kolk je to fajn, pa naravno…

New Report

Close