Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost velikost foliklov??

velikost foliklov??

Pozdravljene.

Ker imate malo več izkušenj kot jaz, vas prosim za mnenje.

Zaradi PCO jemljem Klomifen od 5-9 dne ciklusa, 2 tableti na dan. UZ imam vedno na 12. dan ciklusa.
Prvič sem pridelala 19 mm velik folikel. G mi je rekel, da bo O čez 2-3 dni. Glede na sluz je tudi bila (100% sicer ne vem, ker sem imela prvič v življenju to sluz).
Drug mesec, isto na 12. dan ciklusa, en folikel velik 14 mm. Tokrat ni bilo mojega G, ampak drug, ki je rekel, da to ni nič in, da vprašanje če O sploh bo. Glede na sluz iz prvega meseca, O ta mesec res ni bilo. Po njegovih besedah sodeč tud prvi mesec (19 mm) ni bilo vredu.

sedaj me pa zanimajo vaše izkušnje? Koliko naj bo velik folikel na 12. dan oz. kaj menite na napisano??

hvala!!!!

Srecka, jaz imam podobno situacijo, prvi Ciklis K, na 12. dan en folikel 9 mm, drugi 14 mm. Gink. ni rekel nič oz. rekel je, da je zaenkrat vse OK, imam pa čez tri dni, na 16. dan zopet UZ, da se bo videlo kako rastejo folikli.

Mogoče pa imaš daljše cikluse od 28 dni in kasnejšo O?? Jaz svojih m. sploh nimam, tako da je čisto možno tako.

Prebrala sem, da folikli rastejo približno 2mm na dan, za oploditev pa naj bi bili veliki čez 20mm, tako nekako, si lahko sama izračunaš.

Srečno!

Gala

Srečka, oba folikla in prvi in drugi sta dovolj velika, da še lahko pride do O. sam zrastet morata…oziroma un je tak že počil. 🙂
jst sem zdej jedla K od 5.-9-dne po eno taleto in sem imela v vsakem jajčniku po en folikle velik 12mm in več manjših. nič obupat!

Srečka, velikost folikla na 12. dan je odvisna predvsem od dolžine tvojega M ciklusa. Če imaš M na 24 dni, bi v tem času lahko bili folikli veliki že 22 ali celo več mm. Če imaš ciklus na 35 dni, bodo še majčkeni. In kot drugo – sploh ni nujno, da imaš vsak mesec ovulacijo. Pa še debelina sluznice je pomembna (kaj ti pomaga velik folikel, če je sluznica zelo tanka). Če drugega ne, si pomagaj z ovulacijskimi testi, da boš (kolikor toliko) zanesljivo vedela, kdaj imaš O oz. če jo sploh imaš.

LP,
Briar

New Report

Close