Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija fenomen zahajajočega sonca

fenomen zahajajočega sonca

Pozdravljeni,

prejšnji teden sem pisala o obračanju oči pri našem dojenčku. Prejeli smo izvid očesne klinike, kjer piše, da gre verjetno za retrakcijo zgornjih vek, vendar svetujejo še pregled pri nevrologu. Dobili smo datum 27.5. in sicer se moramo oglasiti na Vrazovem trgu za sprejem v bolnico.

Tanč in tiste, ki ste dale to že skozi – zanima me, kakšne preiskave bodo delali in ali so navadno opravljene v enem dnevu ali pa je potrebna večdnevna hospitalizacija. Za vsak odogvor bom zelo hvaležna, ker me zdaj seveda spet vse skupaj zelo skrbi, dojenček pa še vedno obrača oči navzdol.

Hvala, lp m.

Nevrolog bo otroka pregledal, ker ima še odprto mečavo, bodo lahko opravili UZ glavice, po potrebi še kaj (odvzem krvi, EEG, odvisno, kaj se pokaže). Kakšen dan ali dva bo najverjetneje potrebno, če je vse v redu. Če ste iz LJ, se da dogovoriti tudi za spanje doma.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

manja32

Pri nas je bilo tako,da smo ostali notri en dan.Je pa res ,da nama je zdravnik povedal naprej,da če izvidi UZ ne bodo vredu ,bodo potekale nadaljne preiskave.Sledilo je tudi odvzem krvi in urina.Je pa res,da čas tako počasi teče,ko čakaš na izvide da jojjjj.Lahko pa ti povem,da so zdravniki tam superrrr in ti je kar malo lažje, ko se nekdo tako zavzame za tvojega otroka(dr.Neubauer in dr.Rener).Nekatere mamice niso zadovoljne s prenočiščem v bolnici,ampak ti lahko povem,da ni tako slabo in grozno kot govorijo.Navsezadnje pa samo,da si zraven svojega otroka in te sploh ne zanima kako boš spal…no vsa meni je bilo tako.Če te zanima še kaj bolj podrobno mi lahko pišeš na mail.Držim pesti za dobre izvide in,da boste kmalu doma.

lp

pupa07, poslala sem ti zasebno sporočilo, ker imaš mail skrit

pri nas pregled na vrazovem trgu ni nikoli trajal več kot en dan (oz. več kot nekaj ur). Vendar je bilo pri nas že od začetka jasno za kaj gre. Saj je bil pritisk posledica zastajanja likvorja, zaradi posledic krvavitve v glavi, ki je bila posledica “neposrečenega” poroda.
Tako so vedno samo z uz glave pogledali stanje in kontrolirali IKT (pritisk v glavi) in 1x so nam delali EEG in vsakič vzeli kri, da so kontrolirali kako vplivajo zdravila na ph krvi. Seveda pa je bil vsakič potreben uraden sprejem, kar pomeni pregled – zaradi morebitnih drugih bolezni (poslušajo srček, pogledajo žrelo, ….), sprejem na oddelek, pregled zdravnika, UZ, čakanje izvidov … vizita, … odpust ali začasen odpust = pridite ponovno čez 14 dni …ali nekaj tednov.
Razen tega, da jih resnično muči prostorska stiska (vse sestre, telefoni, sprejemni listi… in kar spada zraven imajo svoj prostor kar na hodniku), so “še kar znosni”. Priznam pa, da imam jaz velike predsodke in kepo v želodcu vsakič, ko se peljem mimo vrazovega trg.
No pa še za vzpodpudo in pogum – pri nas se je vse dobro končalo. So vseeno precej geniji tile naši dohtarji 😉 karkoli lahko vprašaš tudi na zs

Kaj pa je lahko narobe z otrokom, če obrača oči? Pr nas mali tut zadnji čas to malo počne, ampak nekako povezujem to z utrujenostjo – upam, da skrb ni potrebna.

Mišiyka

Tukaj ne gre za obračanje oči,ampak gledanje navzdol in to je zelo izrazito in ne moreš spregledati.Zgleda pa tako ,da očesno zrklo gre malo pos spodnjo veko(no tako je zgledalo pri nas)Je pa to gledanje prisotno skoraj ves čas.Če si opazila to pri svojem otroku lahko poveš P in ti bo ona takoj povedala ali je to ,to.Ponavati pa pri fenomenu zahajajočega sonca,še P opazi druge znake.

http://missionoftears.ca/photos/custom/hydrocephalus240x320.jpg
To je fenomen zahajajočega sonca.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Tudi pri mojem sinu (nedonošenček – 34 t) včasih opazim tak pogled – najpogosteje, ko se naje – zadnji ml obroka in trudoma še odpira oči, ko se mu dremlje. Ga bom še opazovala bolj čez dan, če dela tako tudi v povsem budnem, normalnem stanju. Pred 1 tednom so mu sicer delali UZ glavice (nekaj zaradi obsega glavice – 2 mes – 37 cm in ker ima sidrom) in so bili izvidi ok.

Ali naj me skrbi in po čem še lahko spoznamo ta fenomen? Kako dolgo se sme odlašati s pregledom pri pediatru, če gre za to? Jaz imam naslednji prgled 4.6.?

Hvala in lep pozdrav!

Fenomen zahajajočega sonca je znak hidrocefalusa-vodenoglavosti in je opazen vedno.
Če imate zadnji UZ glavice b.p. in se otrok normalno razvija, je vse v redu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

tanč se opravičujem, ampak mislim, da je fenomen zahajajočega sonca znak povišanega pritiska v glavi, verjetno pa je res posledica tega hc.Tista punčka na sliki je gotovo vodenoglava – ima tudi tipično obliko lobanje.
In pri nas kljub diagnozi hc, fenomen ni bil ves čas prisoten, ker smo pritisk uravnavali z zdravili, ki so zmanjševali nastajanje likvorja. Torej manj nastalo, ravno prav odteklo, pa je bilo nekaj časa vse ok. Sem pa slišala primer od nevrokirurga, ko so zaradi izbočene mečave in povišanega pritiska naredili celo paniko – pri otroku, ki je potreboval samo klistir?!?

Ja, seveda, to je znak pri vodenoglavosti in nastane zaradi povišanega tlaka, ta pa nastane zaradi motenj odtoka likvorja ali zaradi povečanega nastajanja likvorja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close