Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Ali sem zaradi tega res slaba mama?

Ali sem zaradi tega res slaba mama?

Stvar je taka, da imam dve hčerki, ena je stara 3 leta, druga 6 mesecev. Živiva z možem v njegovi hiši, a imava v mansardi samostojno stanovanje. S taščo in tastom se odlično razumemo.

V čem je problem. Z možem imava veliko hobijev, ki jih ob prihodu otrok nisva opustila. Tako hodim jaz dvakrat tedensko na aerobiko, mož pa na tenis. Rada imava tudi šopinge, plavanje, kolesarjenje in tako se (prepogosto???) odpraviva kam tudi sama. Recimo približno enkrat tedensko greva popoldne kam sama, pa kakšne dvakrat na mesec zvečer, ko otroka zaspita. Na športne aktivnosti hodiva izmenično, torej ne oba hkrati.
No, ampak takrat, ko greva kam skupaj, otroke pazita tašča in tast, ki to z veseljem storita. Ponudita se še kdaj, ko ni treba, skratka vnukinji sta jima res v veselje.

Prijateljica-soseda pa mi očita, da otroke prevečkrat puščam doma, da bodo dobili občutek, da starša nimata časa zanju. ???
Ma meni se res ne zdi tako. Saj ko smo skupaj doma, se ukvarjava skoraj samo z njima, s ta mlajšo sem itak cele dopoldneve, starejša je v vrtcu, popldne pa s ta starejšo sestavljamo kocke, veliko se sprehajamo, delamo potičke v peskovniku ipd Skratka, ko sem doma, se res ful posvečam hčerkama.

Zdaj pa bi rada še vaše mnenje. Ali se tudi vam zdi, da sem slaba mama, ker otroke dam v varstvo, da grem lahko v šoping, kino, na masažo, na bazen ipd???

Ti hočeš potrditev, da si kljub aktivnostim dobra mama.
Ja, seveda si, pusti sosedo in se ne sekiraj.

nisi

Prijateljici na bližnji radijski postaji zavrti Zlato ribico od Smolarja, seveda s posvetilom, pa bodo komentarji 1 2 3 usahnili.

Ocka

Ne čisto ok je tako in pravilno je da z možen nista pozabila na vaju… veliko jih to nardi…

Kar lepo uživajte in se ne sekirat za faušne sosede.

Ful slaba mama si…………

……. hec. Ma soseda ti je fovš ker si ti prvoščiš vse to o čemer ona le sanja. Ti kar hodi okoli. Otroci morajo biti kdaj tudi sami z babicami in dedki.

srečna mama=dobra mama,
kaj bi pa otroka imela od tebe če bi cele dneve visela z njima, nezadovoljna, ker si opustila svoje hobije in brez energije.

ps. mislim, da ti kolegica zavida, najbrž se nima kam dati…

lp

Ma boli te K…. za sosedo; važno, da se vi med sabo razumete in spoštujete!

Najbrž ni čisto tako, kot si napisala in hočeš naše potrdilo na suho.

Očitno pa tudi sama nisi prepričana, da delaš prav, drugače ne bi nas spraševala.

Slaba zagotovo nisi. Zakaj bi bila? Če bi se odpovedala svojim hobijem, bi se najbrž počutila izkoriščano, zaprto doma… slabo pač in bi bila slabe volje in res slaba mama.
Jaz sem sicer bolj v stilu tvoje sosede, da skoraj nikamor ne grem brez otrok, ampak to meni paše. Ko pa mi zapaše, da se malo odklopim, pa si vzamem prosto. Pa zato gotovo nisem boljša mama od tebe, ker je pač moja potreba po odklopu redkejša.
Uživaj, saj kaka druga soseda bi pa meni rekla, da sem slaba mama, ker otroke preveč navezujem nase, ker jih ne pustim zadosti z drugimi.
Če si ti prepričana, da delaš prav in je tvoja družina zadovoljna, naj se drugi ne vtikajo!
Lep vikend.

Sprašuješ tako, da je skoraj nujno napisati, ne, nisi slaba mama.

Kakšna mama pa si, veš samo ti.

Dobro, da ne pises pod registriranim nickom, ker bi te raztrgale, da si katastrofa mama.

Drugace pa, ce je tebi in tvojim bliznjim ok, potem naj bo tako in nisi zaradi tega nic slabsa mama, kot katera, ki je cele dneve z otrokom.
Je velika razlika med tem, ce gre stars 2 x tedensko sportat za dve uri, drugace pa je celo popoldne z otrokom ali pa, ce gre stars res samo 2 x tedensko sportat, drugace pa prelezi celo popoldne na kavcu.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Na to vprašanje je težko odgovoriti. Sama najbolje veš odgovor. Če pa konkretno sprašuješ. Ja, midve sva si povsem različni. Ni nobena boljša ali slabša mama. Tako kot tebe še vedno vleče ven, na hobije, na pijačko, meni po rojstvu otrok enostavno ne mami več. Če kam gremo, gremo vsi skupaj. Kot družina. Mož ima mogoče 1x na teden večer v klubu (cca. 2 uri), jaz pa res uživam v družbi otrok. Morda je dejstvo tudi to, da sem prvič rodila šele pri mojih 33 in sem se naužila ‘svobode’ in uživanja do maximuma. Upam, da me prav razumeš. Nam oz. meni tako ustreza.

Lep pozdrav,

Imaš pač srečo. Jaz je nimam, zato ni hobijev, šopingi so izmenični, če ne cela družina

Ne, nisi slaba mama. Soseda ti je po moje fovš. Ti znaš odlično organizirati čas za partnerja in za otroke, tako da si nimaš česa očitati.
In če ti tast in tašča nikoli nista rekla, da je karkoli narobe in če z veseljem pazita na vajina otroka, potem se nimaš kaj sekirat in naj bo še naprej tako.

Mislim, da delaš prav in lahko ti samo zavidamo takšno babico in dedka.Res je za starše lažje, če živijo v isti hiši s starimi starši. No, naši niso taki, da bi si želela z njimi živeti. In sama imam težave z izgorelostjo, ker sem veliko sama s tremi otroki. Babice pomagajo, ko eden zboli, da gredo po druga dva ipd.

Mislim, da ti je soseda in še kdo, ki te sreča v mestu fauš. Sama se precej čudno počutim, ko sem sama kje, ker me vsi sprašujejo, ja kje pa imaš otroke.

Bodi nam zgled.

Mislim, da je za otroke bolje, če jih pustiš babici (ki ji je to v veselje), kot pa da jih vlačiš po raznih trgovskih centrih samo zato, da boste popoldneve skupaj preživeli. Seveda razumem, da nekateri nimajo možnosti, da bi otroka nekomu zaupali in sami šli po nakupih. Če pa ta možnost je, jo pa le izkoristi. Prevečkrat vidim jokajoče in naveličane otroke v vrsti pred blagajno da bi verjela, da jim je shoping v veselje (seveda so tudi izjeme). Ko so bili moji dovolj stari, so mi zelo hitro povedali, da ne gredo z mano v trgovino in da so raje doma.

NO, čisto tako kot nekdaj ne moreš živeti.
Sprejmi nekaj kompromisov in vključi otroke v katerega od vajinih hobijev, namesto po šopingih začnite hoditi v naravo, pa bo.
Hobi, v katerega je vključena vsa družina, družinske člane zelo združi.

Če je pa lažje otroke potisnit babici.

Kdor zase ne poskrbi… saj veš: če vidva ne bosta zadovoljna s svojim življenjem, tudi tvoji punčki ne bosta imeli kaj dosti od vaju.

Nisi slaba mama!!! In veš kako pravijo: važna je kvaliteta časa, ki ga posvečamo otrokom in ne kvantiteta!

http://vancka.moj-album.com/

New Report

Close