Najdi forum

Cena servisa plinske peči

Pozdravljeni!

Mogoče veste koliko cca. stane (letni) pregled etažne plinske peči če kličemo servis?

Lp

pokliči na več servisov in vprašaj še koliko bo prevoz.

Ful. Pa tudi nimaš nekih konkurenčnih cen, ker kot kaže, eno vrsto peči servisira samo taista firma, ki jih tudi prodaja in montira… Fušarjev za plin pa ne moreš dobiti, ker je to preresna zadeva.
Če me spomin ne vara, je bil lani redni pregled majhne etažne peči brez kakšnega resnega servisa okoli 50 evrov, raje več (cca ura in pol dela).

pri nas je računal vsako leto 10.000 sit, zdej pa mislim da računa nekaj manj kot 50 EUR.

Kaj dejansko naredi serviser?
Odpre(sleče) peč, jo vizuelno pregleda, očisti(prah) vitalne dele, po potrebi s sesalcem posesa muhe komarje, drobne delce!
Še nisem videl da bi izmeril pline, oz, mešanico zraka- plina!Je videti takoj po plamenu,- kakšen je!
Če kaj crkne je tako ali tako treba kaj zamenjat!
Ponavadi crkne plinsko držalo pilotnega plamena, (k temu so nagnjene italijanske peči)!
Za tak poseg ne rabiš posebnega znanja!!!
Kakršen koli poseg v plinski del( spoji, dovod,…)pa so zahtevnejše narave! tu pa mora imeti serviser potrdilo ki se mu reče, potrdilo za S naprave!
Je pa cena okoli 50 eur kar OK!

Par dni nazaj je bil opravljen servis na plinski peči pri tašči – 32 EUR.

Pozdravljeni!

Pred mesecem dni nam je prišel popravljat plinsko peč. Imeli smo probleme, da se je kar sama ugašala in še nekaj je po plinu smrdelo, ko se je vklopila (tudi toplo vodo imamo ogrevano na plin).
Ko je majstor pogledal je ugotovil, da je peč čisto okej in da ni kaj za popravljat, ampak da je potrebna samo enega konkret čiščenja. To je tudi storil (cena 60€+50€ prevozni stroški).

Zdaj me zanima, če lahko uveljavljam neke vrste garancijo, ker se peč še vedno ugaša in danes je sploh ne gre prižgati nazaj.

Kakšne imate izkušnje z reklamacijami pri takšnih mojstrih?

Ali mi lahko prevoz spet računa? Po moji logiki ga ne sme, saj je njegova napaka. On je podpisal da je peč izpravna za eno leto.

Jaz sem ravno danes mela majstra pri hiši. Etažna plinska peč – rutinski servis (sesnje prahu in podobno) 65 € ,upam da s prevozom vred + zaračunal mi bo še vžigalnik, ki je bil pokvarjen in ga je zamenjal sam ni vedel kok stane. Za moje pojme ogromna cifra, glede na to da je vse skupaj trajalo cca. 20 minut.

Objava čaka odobritev

New Report

Close