Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Kardinalna sinkopa

Kardinalna sinkopa

LEp pozdrav!

Zanima me kaj več o kardinalni sinkopi.Stara sem 25 let, normalno hranjena (184 cm/75kg), aktivna športnica…se mi zdi, da sem malo premlada za takšno diagnozo. Kako ravnati?
Hvala.

Kardialna sinkopa – ad libitum

Z besedo sinkopa povemo, da je bolnik padel v nezavest, ki je trajala zelo kratek čas. Taka nezavest nastane zaradi različnih vzrokov. Kardialna sinkopa je kratka nezavest, ki je posledica trenutne motnje v delovanju srca – zelo počasnega ali zelo hitrega rednega ali nerednega bitja srca -. Taki vzroki nezavesti so možni pri zdravih in bolnih srcih. Predstavljam si, da imate zdravo srce in, da je nastopila kardialna sinkopa v nevsakdanji situaciji. Veste zanjo? Ali se vam je to zgodilo prvič?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!!Star sem 29 let in do sedaj se mi je že dvakrat zgodilo da sem podel v trenutno komo (najprej slabost,potem omotica in tema nevem nič dokler me punca ni prerukala in Ubistvu zbudila)))zakaj se mi to dogaja???Če mi lahko kdo odgovori bi mu bil zelo hvaležen!!!LpGoran

V naslovu vašega dopisa je že odgovor na vaše vprašanje. V naslovu je napisano, da ste doživeli nezavest zaradi zapleta delovanja srca. Domnevam, da je navedena diagnoza nastala po pregledu pri kardiologu, ki vam je povedal kaj morate storiti, da ne bodo nastali navedeni zapleti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close