Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija škiljenje

škiljenje

pozdravljeni!

Sin je star 11 m in že od 3 m opažam da malce poškili, ko pogleda levo ali desno (eno oko zdrsne bolj v kot). Hodiva tudi v razvojno in na fizioterapijo, ker se je v prvih mesecih zategoval nazaj. V razvojni sem sicer dobila napotnico za okulista, vendar me zanima ali se škiljenje v tej starosti še da popraviti in kako zgleda pregled pri optiku? Pediatrinja mi je omenila da dobijo neke kapljice pa me zanima kako pomagajo?Ali je možno da škili zaradi slabega apgarja(5) ki ga je imel po prvi minuti?Hvala za odgovore!

Pozdravljeni, vodnarka,
takšno škiljenje je lahko posledica kakšne porodne poškodbe (in posledica porodne poškodbe zaradi pomanjkanja kisika je slabša ocena po Apgarju, ni pa slab Apgar vzrok škiljenju!).
Odvisno od vzroka se tudi zdravi škiljenje. Če ge za navadno škiljenje, se to lepo popravi, tudi brez operacije. če pa gre za poškodbo mišic obračalk zrkla (kar bi morda lahko prišlo upoštev pri porodni poškodbi), pa je malo bolj zakomplicirano, vendar se vid dobro korigira s prizmatskimi stekli. Vendar, počakajte do pregleda pri okulistu. Je prezgodaj karkoli reči.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Še enkrat pozdravljeni!

Zanima me še ali je škiljenje tudi znak slabovidnosti ali to ni vedno nujno?
Naj še povem, da sem rodila s CR zaradi nožne vstave. Ali v tem primeru tudi lahko pride do porodne poškodbe, če bi bilo škiljenje poledica tega?Hvala za odgovor.

Slabovidnost je posledica škiljenja.
CR sam po sebi ni vzrok možganske poškodbe, sploh če je bil novorojenček popolnoma v redu, ocene po Apgarjevi primerne in otrok brez težav v poporodnem obdobju.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close