Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Je možno zasvojenca s heroinom prisilno odpeljati v kako komuno?

Je možno zasvojenca s heroinom prisilno odpeljati v kako komuno?

Je možno? Sam se sicer ne želi zdraviti. Je bil že leto in pol nazaj hospitaliziran za nekaj dni, kjer se je razstrupljal, a je nato odklonil nadaljne zdravljenje. Problem je tudi v tem, ker s svojim obnašanjem ogroža družino (je nasilen). Policija je prišla enkrat, a je le napisala globo. Za nekoga, ki dela in prehitro vozi, je 500 eur ogromno, za uživalca heroina pa je poltisočak evrov drobiž. Lahko policija kako drugače ukrepa? Kdo drug? Starši?

V komuno gre lahko odvisnik le prostovoljno. Druge poti ni.

Spoštovani!

Zelo težko je nekoga, ki noče na zdravljenje prisiliti v to. Tudi v komuni ne bodo sprejeli nekoga, ki ne bo na sprejem pristal. Lahko pa posredno vplivate na odločitev- s tem da postavite zahteve, prepoveste drogo v hiši…Svetujem vam, da se vključite v kakšno skupino za svojce, kjer boste slišali še izkušnje drugih.Srečno!

Lep pozdrav! Suzana Društvo Projekt Človek Tel:059 711 796

Spoštovani!

Saj ni nujno, da gre v kako komuno; lahko tudi v bolnišnico. Človek je lahko prisilno hospitaliziran, npr. če s svojim dejanji škoduje sebi ali drugim. Pri drogah ni tako, tudi če pod substancami napada ostale člane družine?

Lep pozdrav!

Anonimen 1516 !

Mi imamo enak primer . Zelo je težko, na silo ni mogoče, v komuno noče, sam se je odločil da gre v psih. bolnico, odpeljala sem ga na urgenco (najedel se je zraven vsega drugega tablet ), samo ko sva prišla tja so ga odslovili , češ da ni za tja , da je za na Zaloško 29 (DTO ), sva šla sredi noči iz bolnišnice še tja , kjer so nama rekli da ponoči ni tam nikogar, da naj prideva ob 8 h zjutraj nazaj na pogovor , prostora da pa tudi nimajo. Vse se je podrlo njemu in meni , tako da je zdaj vse po starem . Oni jemljejo vse odvisnike enako, samo jaz vem da so specifični primeri pri katerih bi morali to upoštevati. (npr. če je zaradi droge nasilen , da je cela njegova soba ožgana od cigaret, da nikoli ne veš kdaj bo zgorela hiša …. to ni življenje to je eno samo trpljenje. Vsi pravijo naj jih damo na cesto, saj smo ga dali , ampak ta ne reši nič, ko me je klical iz urgence , ker so ga sredi noči našli nezavestnega na sredini glavne ceste, smo ga seveda pod določenimi pogoji vzeli nazaj ,samo kaj ko je bilo dobro samo nekaj dni potem pa vse po starem.
Verjemite mi , ni mi za živet , samo moram že zaradi sebe to prebrodit, ko si ne znam pomagat , ko več ne vem kaj naj.
Včasih se zalotim , kako brezciljno tavam po mestu in iščem neko rešitev ….samo te ni in ni.

Zato vam verjamem kako vam je hudo , sama to dajem že nekaj časa skoz. Mogoče ne bi bilo slabo ko bi s skupnimi močmi nekaj ukrenili, šli na psih. kliniko in jim še enkrat opisali problem, ne pa da rečejo , vrzite ga ven , pa se ne bo drl nad vami , mogoče ne bi bilo slabo da bi v takih primerih ko je ogroženo življenje drugih zaradi drog res vpeljali prisilno zdravljenje , ne pa da ti govorijo kliči policijo , pol pa je od tega samo 1500,00 eur kazni.(za nas. obnašanje , žaljenje policista , pa ne vem kaj še najdejo )

Vem da sem pisala zmedeno , ampak sem končno dala na papir.

V primeru nasilja lahko pokličete policijo.

Anonimen in Menči, sta pomislila/poskusila kakega privat psihoterapevta dobit? Polno oglasov je na internetu, poleg tega narkomana na silo v komuno vlečt je bedarija. Jaz sem bila dolgo časa nazaj zasvojena, tako da govorim iz izkušenj. Pet let so me vlačli po bolnicah, psihiatričnih klinikah in nevem kod še, pa ni učinkovalo. Res je, da so te zadeve ponavad drage, ampak men je idin to pomagal.

Ja no, saj o tem smo govorili. In policija napiše le globo, ukrepa pa pač nič. Storilca torej NE odpeljejo v keho za eno noč (kar so počeli npr. še 10 let nazaj). Najbrž sedaj tega ne počno, ker smo pač bolj pravna država in bi morala tokrat sodna oblast dovoliti.

Napadalca očitno tudi NE odpeljejo v psihiatrično bolnišnico.

menči1, hvala za izpoved.

Rešitve pa očitno res ni.

menči 1

Žal, prisilno ni nič.
zelo dobro si napisala.Vedi, da nisi edina,katera je naletela na to situacijo.Z našim zdravstvom res ni nič.
Sama izmikanja in prazne obljube.
Če se želi iti zdraviti, te ne vzamejo, ko čakaš 3 mesece, ga pa zbrišejo. Dobro bi bilo, da ustanovimo skupino staršev in da nam s skupnimi močmi uspe premakniti Bogove na DTO, Zaloška 29.in prav tako ostale, da se enkrat le zavzamejo za resno pomoč družinam in pacientom.
Mama vztrajaj!

Bina !

Hvala , da si se odzvala. Jaz ne vem kje naj iščemo psihoterapevta , ki ima izkušnje z odvisniki. Sedaj sicer hodi v nek program, samo kaj , ko so tam vsi enaki in kakor mi je nazadnje pripovedoval, da med njimi ni nikogar , ki bi se rad odvadil(ne vem , baje hodijo tja po neki kazni in kakor sem ga razumela niti ne na svojo željo ) Če si tako prijazna , mi prosim piši na mail , ali se lahko slišiva ali pa mi prosim napiši . Najlepša hvala !
Moj mail [email protected]

Svetujem, da se res obrnete na kak center kakor Projekt Človek ali Pelikan.
Veliko se naredi že, če starši poiščemo pomoč. Zares.
Je pa res super najti kakega psihoterapevta. Iščite, iščite…
Moj sin je posadil konopljo, verjetno jo kdaj užival in pojedel ene semena, se zanimal za droge po netu (kjer je informacij in nasvetov kako v svet drog pol in tudi poln “prijateljev” ki vabijo!!!) in bil je nasilen, iskala sem rešitve, nisem upala takoj – kot so svetovali- zabrisati ven konopljo. Iskala sem pot, kako naj to naredimo in da bi bilo najmanj slabih posledic in ran za vse.
Premišljevala o policiji, o vsem možnem.
Policija ni izhod. Otroka dobiš nazaj takoj oz. itak doma ostane. Zadaš mu le novo bolečino. Morda to pomaga pri čisto mladih začetnikih, ki jih obisk policije šokira in zato lahko pomaga. Sicer pa…je to slaba varianta. Pomoje.
Probajte najti prijatelje, da vam pomagajo (ali žlahta).
Mi zdaj rešujemo situacijo s prijatelji…dva zakonca sta posredovala. Zdaj ostajata medij oz. stik med sinom in nami. Je pa res, da ni bil glih odvisnik.A takrat nismo vedeli, kako je z njim.

Oborožite se z nasveti in znanjem. Čakanje na vrsto -četudi kot samoplačniško- je predolgo. Vem iz izkušenj. In najdite pot do otroka. To boste na koncu storili v vsakem primeru sami, nobena služba in …kdorkoli. Žal pa nimamo ne znanja ne moči….a moramo najti.
Veliko moči in volje spremeniti življenje želim vsem, ki se borite s tem.

Če pravite, da zanj 500 EUR ni nič, potem ni samo uživalec heroina, ampak tudi preprodajalec. Ker če heroin samo uživaš, rabiš ogromno denarja..mislim, da ne rabim razlagat. In ga mogoče prijavite policiji in ko ga dobijo, gre lahko v zapor ali pa na zdravljenje..

Hvala bogu,da se ne da…sei upam da se tut nau nikol dal..

jaz poznam eno zgodbo.. to se je zgodilo mojemu prijatelju!!!

Nekoč je biu moj sosed, dobro smo se razumeli..a se je kmalu preselil v Fužine in zabredel je v droge..
postal je resen zasvojenec… starši so izgubili nadzor nad njim, in so ga odpeljali v komuno (mislim da nekam v Španijo)?
tam je opravlaj dobra dela- bolj natančno-selitveni servis..
čez nekaj časa pozimi so pač pospravljali neko hišo in ker je biu mraz,
so zunaj zakurili.. moj prijatelj (Denis) je stopil k ognju da bi se pogrel.. a nekdo je v ogenj vrgel neko ekslozivno tekočino in ogenj je bruhnil vanj..
zdaj je že 1 leto v španski bolnišnici kje je imel že več kot 6 plastičnih operacij..
staršem ni več važno kako bo izgledal… važno jim je da preživi..

**in to samo zaradi drog**

hvala za poslušanje/branje…

Ja ampak niso ble krive le droge,ampak v večini un k je to notr vrgu,pa tist k je sploh dovolu da je to v ogenj vrgu..

droge bi se rad odvadu tut jst,sam ne gre

žal mi je da sem vsem govoril da je z mano vse OK in sem zanikal vse,OPROSTITE

žal mi je,prav ste imeli:drog se ne moreš odvadit

MOJ SEDEMNAJSTLETNIK JE KADIL TRAVO ŽE NA POTI V ŠOLO. KER MU NI ŠLO, LKJUB PONAVLJANJU, SMO GA PRISILILI, DA JE ŠEL V RETO V ŠPANIJO. PRISILILI SMO GA TAKO: ŽE PREJ SMO GA PREKO SOCIALNEGA SEZNANILI Z NEKOM, KI JE RIHTAL POT V RETO. NAJPREJ NI HOTEL NIČ SLIŠATI. POTEM JE BIL NEKO NOČ ZARADI ŽALJENJE POLICIJE PRIPRT. DRUGI DAN NI MOGEL DOMOV, KER MU NI NIHČE USTAVIL NA ŠTOPU. MI SMO MU DALI POGOJ, DA SE ODLOČI ZA KOMUNO IN JE SAM KLICAL TISTEGA TIPA, V PETIH DNEH JE BIL ŠPANIJI. SEVEDA JE POTEM, KO JE BIL STAR 18 LET POBEGNIL, ZDAJ DELA V ŠPANIJIV ZIDARSTVU. kASNEJE JE PRIZNAL, DA JE PRISTAL ZA KOMUNO ZATO, KER MU JE BILA TO IZHODNA POT ZA ŽIVLJENJE V TUJI.

Zasvojenec, nič se ne opravičuj, ampak čimprej naredi nekaj zase. Upam, da ni kdo res pisal kaj takega, da se drog ne moreš odvadit..to so BUČE. Lahko se jih odvadiš, sam želet si morš in met vizijo za naprej. Zate niti približno še ni prepozno..

10 let se borimo ,z tem problemom .in tako da iz izkušnj lahko povem ,da je problem zelo složen. odvisna je starost zasvojenca ,odvisn je karakter zasvojenca.v mojmu primeru sin je začel nekje z 17 leti , zdej ih ma 28. dvakrat je bil v zaporu , na komunu nepristaja niti pod razno.kaj nam staršim ostaja , en čas trpimo iščemo izhod nenajdemo ga ,ker praktički vse se vrti okrog njega.če on odloči da si bo pomagal lahko sudelujemo in mu pomagamo , v nasprotnem primeru en čas trpimo (nestaja denar ,stvari itd)pol pa vržemo van ,ko pristane na ulici ,se začnejo težave ni denarja za hrano ,za cigarete ,začne se kraja . ukrepa policija pelje ga na sodišče in ga tam obravnavajo kot kriminalca.kazn eno leto najmanj.v zaporu je še hujše ,droge je precej več kot zunaj. na sodišču sem prosil da ga dajo na prisilno zdravljenje ,niso pristali , čeprav majo to pravico.odgovor sodnika je bil da če se sam neodloči,da ni smisla ,na silo. obiskal sem komuno v škocijanu ,pogovarjal sem se z zasvojenci ,komuna je rešitev ,za ene tudi na silo ,ker kot prej kaj sem navedel odvisno od karakerja zasvojenca.v pogovru z enim zasvojencem iz italije ,mi je povedal da je pristal na komuno zato ker so to starši hoteli,po štirih mesecih bivanja ,je spremenil mišlenje in je ostal. TISTEM KAJ JE DAL KOMETAR POD (ZASVOJENEC) ,LAHKO POVEM DA SE DA REŠITI , .poznam primere najmanj tri kateri so bli globoko bli v tem ,zdej normalno delajo ,in živio.

10 let se borimo z tem problemom.rešili pa nismo nič.poskusili smo vse , projekt človek ,društvo up ,dr. kastelic itd.nepomaga. iz dosedanji izkušnj lako povem , da je vse odvisno od zasvojene osebe, drugo nič nepomaga. če oseba pristane na zdravljenje lahko ji pomagate ,če ne nemorete nič.v tem primeru je najbolš ,pomagati sebi,ker skupaj živeti z zasvojencem je obup , in jazt bi to imenoval trpljenje ,katiro z časoma prerasta v agresivnost z ene in zdruge strani. sin mi je začel ,z 17 let zdaj ih ma 28.v zaporu je bil že dvakrat ,komunu zavrača. ko pride doma en čas trpimo in poskušamo sodelovat, negre , ker se začnejo kraje denarja stvari itd ,ko dosežemo vrhunec v naših odnosih, vržemo ga van, iz hiše. zunaj lahko preživi edino z krajo . tole traja kratek čas in spet v zapor. na sodišču sem prosil da ga dajo na prisilno zdravljenje , ,niso pristali ker on ni hotel, čeprav sodišče ma to pravico.enga dneva sem se odločil da grem v komuno v (škocian) v pogovoru z zasvojenci,nobedn ni povedal da mu je slabo . pogovarjal sem se z zasvojencem ,katiri je na nagovor staršev pristal da pride ,čeprav z usiljeno voljo .po 4 meseci je odločil da bo ostal . to pomeni da je odvisno od starosti in karakterja odvisnika.

Pozdravljeni !

Vem , kako vam je grozno, sama sem v isti situaciji , samo , da še ni bil nokoli v zaporu. tega se bojim, ker vsi pravijo , da je droge v zaporu več kot na ulici. Ker njemu skoraj ni pomoči, dokler sam ne bo tega hotel, je najboljše , da storite kaj zase , seveda če ste sposobni, oz. poiščite pomoč zase, da boste lažje preživljali to kalvarijo.Mogoče, upajmo , da se bo tem fantom enkrat v glavi nekaj obrnilo, da bodo rekli , dovolj mam tega sr…., grem v komuno al pa ne vem kam , nekam kjer se bodo teg rešili!
l.p.

New Report

Close