Najdi forum

barve za otroško sobo

Prosim za mnenje, katere barve naj uporabim a otroško sobo, za dva sinčka, rojena 21.9.2007 (kua 3) in 25.6.03 (št.7).
najlepša hvala…

Lani je bila v ozračju energija bogate temne Prsti 2. Torej, vaš sinček nima KUA 3!

21.9.2007
KUA: 264
Barve: zelena, modra in srebrno bela.
—————-

V letu 2003 rojen sin ni Kovina 7!

25.6.03
KUA: 691
Barve: vijolična, marelična…. turkizna, aquamarin…

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Živjo dragi Mirza,

poredko Ti pišem, a ko imam čas, se posvetim Feng shui-ju in odkrivam skrivnosti in čuda te krasne zadeve.
Pomagaj mi prosim, kakšne barve naj dava v sobo najine hčerke (16.05.2006), okno gleda v smer jug (ja, vem, da ni najboljše, a žal ni druge možnosti – je pa boljše kot prej ko je bila v smeri zahod :().
Iz kakšnega materiala naj bo njena postelja? Mogoče bi predlagal še dimenzijo postelje? Zdaj spi v leseni postelji, 140 x 70.

Najlepša hvala Ti za Znanje, ki ga deliš :))
Pa en veeeelik Cmok, lahko noč in še enkrat hvala. Čao

Najprej, en lep pozdrav za tebe, draga Lidija!

Pa, kje si se ti neki “skrila”?!
Mah, saj vem, materinske obveznosti…

In da bo hčerkica kmalu že dve leti, skoraj ne morem verjeti, kako čas letiiiiiiii.
Ojej, sodobni Galileo bi rekel: “Zemlji se že vrti!”

To si me prijetno presenetila, čudovito!

Evo, glej, predlagam, da za vajino princesko pobarvata in opremita sobo takole:

– dve sosednji steni v marelično barvo (ne južno steno!), nekoliko bolj nežno – pastelno,
– in drugi dve steni srebrno belo z rdečimi krogi ali elipsami ali marjeticami, rožice so dobrodošle in pastelno zeleni listki,
– zavese so lahko rozaste, pa kar rahlo kariraste naj bodo,
– material za posteljo je najboljši les, za to malo bitje, rojeno v letu Lesa 3…
– med igračami mora imeti malega peseka in malega bikeca, ja, ja, oba zodiaka, tudi na slikcah, naj ji bosta v njeni bližini delala družbo….

Ali že kaj govori?
Kakšne laske ima, pa učke?
Jooooj, ma vse me zanima, piši.

Veš, ni ji jug ravno tako slab, saj je rojena v letnem času Ognja (vroči maj) in ga zlahka prenese, pa še to, potrebuje veliko či energije za rast, kar je nekoliko bolj ugodno. V primeru da porajtaš, da je tečna prav iz tega naslova, pa jo bodo umirila oblačila v svetlo plavi in/ali olivno zeleni/pistacija… V postelji ima lahko tudi sivo rjuho z pastelno roza vzorci (rožice….), tako bomo zmanjšali prevelik vpliv južnega položaja sobe, zdaj ko prihajajo vroči dnevi. Ravno danes so povedali, da bo vrelo poletje, menda junij in julij!?

Eto, pa srečno!

In piš kej, veseu sm tvojga ognjevitga mejla, res.

Tudi teb iz srca ena dooooolga CMOOOOOOKAAAAAAA!

Ciao!

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Pozdravljen. Tudi sama bi vprašala kako naj pobarvam sobico naše punčke rd.10.7.2006 je zelo energična in obožuje naravo. upam da bo zadostovalo.
LP
Dee

Energična je, ker je dvojni ogenj, ki bo kmalu dejaven.

Njene barve so: vijolična, marelična, oranžna, kostanjeva….tudi zelena in modra,… bež, rumena, če je preveč živahna, nekoliko rjave (v oblačilih in karirast vzorec).

Predlagam dve barvi za njeno sobico: vijolično in rumeno.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Pozdravljen.
Najprej ti hvala za odgovor.Moram povedati da je tudi naš izbor bil vijolična in rumena le da smo hoteli dati še malo zelene.Bomo potem ostali kar pri tvoji kombinaciji. Še enkrat hvala in LP.
Dee

Še moje vprašanje glede barv za otroško sobo:
starejša hči je rojena 24.11.1998 (okno v sobi gleda na zahod)
mlajša hči: 25.9.2003 (okno gleda na jug).

Se že zahvaljujem za odgovor!!

Za starejšo hčerko izračunajte njeno pripadajočo či energijo – KUA.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Pozdravljeni,
sem najstnica rojena 02.12.1992 in me zanima,
kako naj si pobarvam spalno sobo in
kako sobo za študij.
Obe sobi pa povezuje hodnik ki ga uporabljam samo jaz.

Zelo vam bom hvaležna za odgovor

Prisrčen pozdrav
Katarina

Živjo Katarina!

Za izbiro barv potrebujemo KUA energije, kot tudi DZK – izračunaj jih tu gor po formulah in primerih, ki sem jih dal.

Za tvojo spalnico predlagam:

– pastelno turkizno barvo za dve steni, ki sta skupaj in
– bež drugi dve steni.

Sama nariši na stene dve horizontalni črti v višini približno 50 cm do 1 m od tal, v črni barvi, širina črt recimo 5 do 7 cm.

Na drugi dve bež steni, “otresi” rdečo barvo – namoči čopič v barvo in kar poljubno, po občutku tako naredi.

Glede na tvoje najstniške energije, ki so aktualne do tvojega 18. leta (Vodo 1 in Prst 2 ter poznejšo Kovino 7 v katero postopoma že vstopaš), bo takšna energetska kombinacija zažgala in se boš počutila kul.

Zavese naj bodo ful rdeče.

Postelja je za tebe pravšnja kovinska in ovalnih, okroglih ali elipsastih oblik. Če si pa blazno želiš, je tudi v redu vodna postelja, v pastelno sivi barvi.

Hodnik in vsi stropovi so beli.

Soba za študij je rdeča in pastelno siva, zavese so sijoče bele.

V tako pobarvano sobo si na sivo steno lahko daš dober poster opice, tudi figurativno jo lahko imaš.

Poskrbi tudi za Kentaverja, ključni izraz, ki se pogosto uporablja za Strelca…

Eto.

Lepo bod.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

pozdravljen.najin sin se bo narodil konec julija.tudi mene zanima kaksna naj bo barva njegove sobe?hvala za odgovor.jasmina

Draga Jasmina!

Najprej to: naj bo vse po naravnem vrstnem redu.

Želim vam normalen porod, če vam je prvič, vam svetujem, naj bo obvezno otrokov oče zraven, ves čas poroda. Na ta način zagotovimo harmonično celoto družinske či energije na samem začetku.

Gledano energetsko, če boste res rodila julija, ko je Sonce najmočnejše v letu, potem vam svetujem za barve dveh sosednjih sten v njegovi sobi, v oranžnem, jang, močnem odtenku.

Drugi dve steni priporočam v beige-bež barvi. Ta barva je določena glede na to, da sedaj še ne vemo točen datum rojstva.

Letos je leto inteligentne in zvite Podgane, zato naj ga že zdaj čaka ena igrača v lepi pastelni turkizni podobi podgan´ce.

Srečno!

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Rojena sem 28.12.1987 (kua=2, dzk=4). Sobo si delim s sestro, rojeno 30.11.1989 (kua=4, dzk=2). Želiva prepleskati stene, vendar se ne moreva odločiti za barvo. Bi bila oranžna primerna? Mogoče v kakšni kombinaciji?
Hvala za Vaš odgovor.

Ja, oranžna bi bila kul za dve steni, ker vaju vibracija Ognja 9, ki jo vsebuje oranžna, lepo harmonizira s sestro in povezuje, vas pa podpira, hrani, njo pa harmonizira, skratka ta je odlična za obe.

Za drugi dve steni bi bila primerna pastelno siva za vas, sestri pa tudi ne bi škodovala. Vi imate prednost pri izbiri, ker ste starejša in zdaj lahko izbirate, sestra bo izbirala drugič pri naslednjem barvanju. Sestra naj izbere zavese in sicer vijolične, kot ciklama, nekoliko pastelni odtenek.

Srečno in veselo barvanje, pa same naredite, potem je vse skupaj dbest.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Hvala za nasvet. Kar se tiče oranžne barve, ga bova upoštevali. Toda pastelno sivih sten ne želiva imeti. Kaj če bi bile raje pastelno vijolične? Je to ugodno? Dopuščam sestri prednost pri izbiri, koneckoncev v sobi preživi več časa kot jaz. In zanima me še, ali naj bosta enako pobarvani nasprotni ali sosednji steni? Hvala. LP

Sosednji steni barvamo v isti barvi.

Če daste pastelno vijolično, potem boste imele preveč ognja v sobi!

Namesto sive in vijolične vzemite pastelno aquamarin ali turkizno.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Pozdravljeni! Prosila bi za nasvet o izbiri barv za sobico moje hcerkice Anje, rojena je 07.11.2006, energicna in vesela…

Najlepsa hvala…pozdravcek

Ma, ko sem pred kratkim slišal, da metulji živijo samo en dan, sem bil kar malo razočaran, a si mislim in seveda želim, morda to vseeno ni res. Ampak, pa se je to za njih, kot za nas recimo 76 let, kul. Šele to me umiri.

In potem si pred kratkim spet ogledam odličnega Steve McQueena v starem Metulju, mojstrovina filmska in vztrajnost človeška za svobodo sta si blizu, si mislim v teh vročih dneh in nočeh, tudi.
………………..

Aha, barve za vašo energično – veselo hčerkico?

Joj, ko bi vedela koliko časa mi to vzame!
In, kaj bi vi naredila za toliko časa za mene, draga mamica?

Kaj ko bi me malčice poklicala, a, bo šlo?

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Prvic sem na temle forumu in žal ne vem kako zadeva poteka. Nisem vedela da je potrebno kamorkoli poklicati. Za napako se iskreno opravicujem.

Lep pozdrav Sasa

New Report

Close