Najdi forum

Bivši partner grozi

Ne vem več kako naprej. Bivši se je odločil, da če ne bom z njim, ne smem biti z nikomer drugim. Iz razmerja z njim sem odšla zaradi posesivnosti, udarcev in poniževanja. Prijaviti na policijo se ne upam, ker se se bo maščeval in prizadel vse bližnje okoli mene. Morda se opiram na nič, pa me vseeno zanima,če je kdo na tem forumu imel take izkušnje in kako jih je rešil.

nimam izkušnje, ampak prijavi policiji.. ne moreš živeti v večnemu strahu.

Definitivno policija in prepoved približevanja. Dokler se ga bojiš ima moč nad teboj. Ko mu pokažeš “zobe” pa jo bo ucvrl kot mali kuža….

Največje žrtve so ljudje, ki pustijo, da so žrtve… Ti ga najbolj poznaš in veš kje najbolj boli. Poskrbi, da bo tudi njega bolelo in prizadelo.

Ne daj se !

ne smeš mu pokazati,da se ga bojiš, ker bo skozi nagajal. Ma pljuni prasca.

Policija žal ne pride v poštev, ker se bo znesel na sorodnike, prijatelje…,na žalost maščevalen tip človeka.

Jasno, da amoraš prijavit na policijo. Povej, da se ga bojiš. Dvomim, da bodo šli takoj k njemu in mu dali lekcijo… je pa prav, da se zadeva zabeleži, sploh če se bo to nadaljevalo.

Poznam žensko, ki je imela podoben problem in ji je policist sam svetoval, da mora vse prijavljat, ker ji bo nekoč lahko to prav prišlo. Policisti se s tipom tudi pogovorijo, a brez tvojega pristanka najbrž ne takoj.

Najboljše, da se obrneš na drug forum:

Recimo da imam bližnji primer z takim bolnikom. Dela se frajerja. Ko pa posreduje policija pa se skrije. če pa še potem naprej nadljeguje. Jaz bi ga prijavila zaradi telesnega in psihičnega maltretiranja. Saj si napisala da si dobila udarce. Plus tega bi ga prijavila zaradi groženj.

OBVEZNO in NUJNO prijavi na policijo.

Če ne poznate koga takega, plačajte enega silaka, ki ga bo počakal, pa mu pokazal kaj je to bolečina in strah. Naj mu da vedeti, da če mu kadarkoli še pade na pamet, da bi se komur koli približal, bo scal kri in kupoval protezo.

Stvar je v tem, da če ne boš vseh teh groženj prijavljala, policija ne bo imela nobene “zgodovine”, če kdaj pride do česa hujšega. To je isto kot ženske, ki jih tepejo možje. 10 let ne prijavijo, potem pa pridejo eno soboto ob 3. zjutraj in mislijo, da jih bo ena prijava na policijo rešila.
Te razumem, kako ti je, ampak igra ravno na to karto, da si itak ne boš upala prijaviti.

Prijavi na policijo in to tudi njemu povej. Tako da bo vedel, koga bodo prvega obiskali, v primeru, da bo naredil kako neumnost. Če pa se ti to zdi neumno, potem pa ne sprašuj več po nasvetih tukaj gor.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ta te bo še dolgo tepel.

No vsi tisti,ki predlagate prijavo na policijo naj povem, takšne probleme sem imela sama. Ne na policiji niso naredili nič, dokler ni konkretnega dokaza o grožnjah, kar niso sms-i ipd. temveč konkretni dokazi, ni NIČ. Ja tako sramotna je naša policija. a kaj sem naredila ker sem bla prepričana da je tolk bles…da bo res nekaj storil, poleg tega je bil ves čas močno pijan….Najela sem varnostnika, ki me je spremljal v službo in nazaj.Ampak tipu se je res strgalo in na koncu je prišel v službo in opravil svoje. …Posledice:zlomljena ključnica, počena rama, pretres možganov,telo polno modric, velikoh do 10cm…kar je proti psihičnim posledicam nič. In zopet policija:so prišli, zapisnika ni bilo…in njihova izjava:pa ni zgledalo tako hudo.Skratka še danes ne vem kaj bi naredila, ampak mogoče bi blo res najbolje nekoga poslat da bi njega onemogočilza nekaj časa in mu pokazal, da ni edini ki si upa.

Saj ne pričakujemo od policije, da bo naredila kaj več kot zapisnik. Vsaj zdaj še ne. Kaj ti pa drugega preostane? Razen, da ima kakega frenda, pa vzamejo tega, ki grozi, malo v roke, ali pa mu vsaj zagrozijo nazaj. Samo naj mu to pove. Naj se zaveda, da bodo posledice, če bo grožnje uresničil.

Policija pa zdaj tako ne more nič storit, sicer bi si vsak lahko kar zmišljeval grožnje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ko sem pa sem gor pisala, da imamo nov zakon o nasilju itd.pa noben tut komentiral ni.
že samo grožnja ali občutenje strahu s strani ženske je po novem dovolj za prepoved približevanja.

Problem je v tem, da policija lahko dejansko ukrepa šele, ko se nekomu nekaj zgodi. To mi je jasno, tak je sistem in zato ne vidim rešitve v prijavi. Če se je odločil, da mi bo kaj storil, mi to tudi bo, pa še nobenih dokazov o grožnjah nimam razen moje besede proti njegovi.

Saj tvoja beseda je dovolj za zapisnik. O grožnjah ne rabiš met dokazov, saj zato pa policaji ne bodo naredili več kot zapisnik.
Kaj te pa lahko stane, če ga prijaviš? Sicer pa, zgoraj nekdo piše, da lahko dobiš tudi prepoved približevanja pred nekom na podlagi grožnje. Ti bi pa rada, da ga kar v zapor dajo, še preden je kaj naredil?!

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pak-mak, te lahko prosim, da mi pišeš na mail [email protected], če imaš čas in voljo seveda. Rada bi se pozanimala za tvoje izkušnje z varnostniki in o tem, katero varnostno službo izbrati, ker mislim, da v mojem primeru drugače ne bo šlo.

Hvala in lp, M.

Nasilje se rešuje z nasiljem in nikakor drugače. Mene sta v mladosti posilila dva fanta iz soseske. Veliko ljudi je to vedelo in tudi do policije je prišlo. Na koncu tudi policija do mene. S tem nisem hotela imeti nobenega opravka, ker mene bi mrcvarili po sodišču, da bi onadva na koncu dobila pol leta zapora. Moj sosed je dvema plačal, da sta jo dobro nalomila. En je imel zlomljeno roko in eno rebro, drugi počeno arkado in poln modric. Danes bi ravnala enako.

New Report

Close