Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Šumi v ušesu in vtoglavica

Šumi v ušesu in vtoglavica

Pozdrav!
Od včeraj zjutraj imam zamašeno desno uho in posledično mi v ušesu blago šumi. Slabo prenašam visoke tone. Opažam tudi blago vrtoglavico (med hojo me ne zanaša), najbolje se počutim, če ležim.
Včeraj sem skoraj izgubila zavest (ni mi bilo slabo), usta sem imela popolnoma suha, sline ni bilo nikjer. Stanje se je tekom dneva hvalabogu malenkost umirilo, čisto prenehalo pa ni.

Prav hudo pa je bilo danes ponoči in pa danes zgodaj zjutraj, omotico sem čutila ob vsakem obračanju v postelji, tudi zjutraj ko sem vstala. Postalo mi je slabo, ko sem sklonila on hotela nekaj pobrati. bruhala nisem.
Zdaj lahko rečem, da je malenkost bolje, ampak v ušesu mi še vedno šumi, prav tako še vedno čustim rahlo zmedenost, prav tako imam še vedno suha usta.

Udarila se nisem nikamor, pa potovanju z letalom nisem bila. Čez vikend smo bili edino na smučanju (višina 2000m) in uho se mi je zamašilo, ko smo bili že zelo blizu doma.

Upam, da mi lahko svetujete.

Hvala

Pozdravljena!
Koristen bi bil pogled v sluhovod, ki bi razkril, če je “zamašeno uho” posledica ušesnega masla v sluhovodu, ali pritiska v samem ušesu (kar se mi zdi bolj možno). Tudi vrtoglavica bi bila lahko povezana s temi občutki v ušesu (poleg obilice drugih možnosti). Slabost je lahko povezana s samo vrtglavico…..V glavnem, naštete težave se lahko navezujejo druga na drugo. Žal sami nanje kaj dosti ne morete vplivati, čeprav znajo miniti same od sebe. Vsekakor pa bi se lotil najprej ušesa!
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close