Najdi forum

bolniška po IVF

Živjo!

Mene pa zanima, če ima katera od vas kakšne izkušnje z bolniško po IVF postopku. Namreč po 8 letih nama je končno uspelo zanosit po IVF postopku.
Sem noseča 4 mesece. V Ljubljani so mi na na izvide napisali za stalež vso nosečnost, moja gin. pa je danes izjavila, da je tega konec in da mi najbrž ne bodo več podaljšali bolniške. Malo me skrbi, ker moje delo v službi je dokaj fizično in me je strah. Kaj naj naredim? Po osmih letih truda in muk me je res strah, da bi šlo kaj narobe.
Če ima katera podobno izkušnjo…… Hvala že vnaprej

Sandra

Tudi jaz sem zanosila po 8 letih truda, po ICSI metodi. To je bilo pred tremi leti, pa z bolniško nisem imela nobenih težav. Ko sem bila pri ginekologu, mi je takoj napisla bolniško in sem bila do poroda doma. Mislim, da tudi ti ne bi smela imeti težav, sploh pa če imaš fizično delo. Če ti bo ginekologinja ‘delala’ težave, pa poiskusi še pri splošnem zdravniku.
Čestitam za nosečnost, in srečno!

Lp Vesna

Do nedavnega so imele vse mamice v tvojem stanju avtomatsko bolniško, vsaj kolikor se jaz spomnim. Jaz bi zamenjala ginekologinjo. Vprašaj še dr. Pušenjaka na forumu Mercator za ginekologijo in porodništvo.
Pa iskrene čestitke za otročka!
teja

Sama sem bila na bolniški vso nosečnost (pred 2,5 leti) in mi ginekologinja niti omenila ni, da bi šla delat. Zanosila pa sem po isti metodi kot ti.
Čestitam in lep dan, M.

Sama imama tri otroke po IVF-ICSI in sem pri prvih dveh delala do konca, pri tretji nosečnosti pa sem imela komplikacije zaradi mioma in sem bila od 20. tedna naprej na bolniški. Če imaš v službi dosti fizičnega dela, mislim, da bi morala biti na bolniški. Omeni ginekologinji, kakšno delo imaš in da nočeš po osmih letih truda vsega zavreči. Sploh pa so ti v LJ strokovnjki za IVF predpisali bolniško. Že vedo, zakaj.

Sandrinka, tvoje vprašanje sem zasledila že na forumu nosečnost.

V zadnjem času imajo na komisijah drugačno politiko in bolniških ne dajejo več tako hitro. Jaz bi na tvojem mestu zamenjala ginekologa in našla, kakšnega bolj razumevajočega. Poznam okrog 5 nosečk, ki so prosile za podaljšanje bolniške v zadnjem mesecu, pa so bile zavrnjene na komisji. Verjetno so jim dali kakšno interno okrožnico pa se zdaj bojijo. Tudi dr. Pušenjaka ne bi spraševala za nasvet, ker je po njegovem mnenju nosečnost normalno stanje in ne bolezen in da ti tudi počitek ne bi nič pomagal. Cenim ga, ker je strokovnjak in ga včasih vprašam za nasvet, ampak kar se tiče bolnišk pa ni njihov zagovornik. N evem, ali si sploh predstavlja, kakšne strese (delovni odnosi, tempo) ženske danes doživljajo na delovnem mestu in prav nihče te nič ne špara. Če ne moreš, pač ostani doma, ker tudi primernega delovnega mesta ni – to je miselnost delodajalca. Nihče ne pomisli, koliko travm in razočaranj se skriva za željeno nosečnost in koliko let truda. Sigurno si taka mamica želi še toliko bolj obdržati nosečnost in donositi otročka, zato bi jim moralo biti omogočeno, da so doma in da pazijo nase.

Glede na moje izkušnje ti svetujem, da poskusiš zamenjati ginekologa. Večina ginekologov v LJ Leonišču opravlja tudi dispanzersko prakso, tudi tisti, ki se ukvarjajo z IVF in prepričana sem, da bo kateri izmed njih mnogo bolje razumel situacijo v kateri se nahajaš in temu primero napisal predlog za bolniško. Poleg tega je tudi hudičevo pomembno kdo se pod predlog za bolniško (saj zadevo pa tko pošilja na komisijo tvoj osebni zdravnik) podpiše. Kaki primariji delajo čuda, nikomur ne pade na pamet da ne bi upošteval primarijevega mnenja .
Prehrambena lestvica je pri zdravnikih jasna, izkoristi jo!

Cicamica ima POPOLNOMA prav!
Pojdi drugam!

So ti že ostale odgovorile zamenjaj ginekologa.Jest sem na srečo zanosila po naravni poti(tik pred laporoskopijo) in me je dala takoj na bolniško do konco je pa vse odvisno od gin. kaj napiše na tist listek za komisijo.
Upam, da ti bo uspelo, če pa ne je pa še en način da si doma sicer ni fer do delodajalca ampak, če drugače ne gre -greš za en dan v službo in potem k splošni po bolniško en mesec si lahko doma brez komisije.

Lp Tina

Sama sem zanosila na IVF pred dvemi leti in sem bila na bolniški celo nosečnost, to so mi predpisali takoj že v Ljubljani. sicer pa sem imela še težave v 12. tednu, ker sem krvavela in sem potem imela strogo ležanje, česar sem se sama skoraj 100% držala, kajti po vseh letih truda nisem si še pomislit nisem upala, da bi se kaj sprehajala okrog. V tvojem primeru, ko pa imaš še fizično delo, ne bi smel biti problem z bolniško. Srečno !

New Report

Close